متخصص طب سوزنی اصفهان  درباره طب سوزنی

طب سوزنی Traditional medicine clinic

متخصص طب سوزنی اصفهان | طب سوزنی یا سوزن درمانی جزء یکی از شاخه های مهم و با اهمیت در طب سنتی چین است. این شاخه یکی از پرکاربردترین و مؤثرترین روش های درمانی در اکثر کشورها محسوب می شود. در ادامه شما را با متخصص طب سوزنی اصفهان دکتر اردشیر عامری آشنا خواهیم کرد.

طب سوزنی روش‌های تخصصی زیادی دارد که طب سوزنی چینی، طب سوزنی غربی، آریکولارتراپی، الکتراکوپانچر، لیزرآکوپانچر، سگمنت تراپی، طب فشاری و … بعضی از این روش‌ها هستند. متخصص طب سوزنی با استفاده از روش‌های مختلف سعی می‌کنند عواملی که موجب توقف یا برهم خوردن توازن انرژی چی (chi) در اطراف کانال‌های انرژی بدن شده است را مجددا متعادل کنند و به این وسیله بیماری مورد نظر را درمان کنند یا درد آن ناحیه را برطرف سازند. طب سوزنی همچون تمام روش‌های درمان پزشکی در درمان برخی بیماری‌ها قوی‌تر عمل می‌کند و از کاربرد بالاتری برخوردار است. البته گاهی مواقع امکان تلفیق دو یا چند روش درمانی وجود دارد که این موضوع کاملا بستگی به تبحر متخصص طب سوزنی دارد.

طب سوزنی برای درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد و طیف وسیعی از بیماری ها را درمان می کند. طب سوزنی در اصفهان روش مجزا و مستقلی برای درمان بیماری ها محسوب نمی گردد و این روش می تواند به عنوان مکمل روش های درمانی عمل کند و در کنار روش های دیگر در روند بهبود بیماری ها کمک زیادی را به ما بکند.

متخصص طب سوزنی اصفهان | اثرات درمانی طب سوزنی

روش کار طب سوزنی

متخصص طب سوزنی اصفهان | روش کار  به این صورت است که سوزن های ظریف و نازک در یک سری از قسمت های مشخص بدن که محل عبور انرژی می باشد توسط پزشک متخصص وارد می شود.

دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان معتقد است که وارد کردن سوزن  در بدن باعث این می شود که انرژی لازم برای درمان و بهبود بیماری در محل درد از بین رود و این روند باعث تسکین درد و درمان بیماری می شود.

نقاط مهم بدن برای اثر مطلوب طب سوزنی

متخصص طب سوزنی اصفهان | نقاطی از بدن که برای وارد کردن سوزن استفاده می شود و زاویه ی وارد کردن سوزن به نوع بیماری یا درد وابسته است و نتایج و اثرات مختلفی می گذارد.

امروزه توجه و اقبال مردم به طب سوزنی در سرتاسر جهان به طور فزاینده ای زیاد می شود. کشور ما نیز از این مقوله مستثنی نیست و تعداد افرادی که طب سوزنی را برای درمان خود انتخاب می کنند بیشتر می شود. همین امر باعث شده تا یکی از دغدغه های مردم پیدا کردن کلینیک طب سوزنی معتبر و متخصص طب سوزنی خوب باشد. به خصوص که مانند هر رشته دیگری در طب مکمل ،افراد غیر پزشک زیادی اقدام به انجام طب سوزنی می کنند.

متخصص طب سوزنی اصفهان | طب سوزنی صورت.

متخصص طب سوزنی اصفهان

بهترین متخصص طب سوزنی اصفهان پزشکی می باشد که در زمینه فعالیتی خویش مهارت و تخصص بالایی داشته باشد و از سابقه و تجربه بسیار زیادی برخوردار باشد. همواره در راستای ارتقاء سطح علمی خویش و یافتن روش های نوین و جدیدتر به منظور پیشگیری و درمان بیماری ها تلاش نماید. بهترین متخصص طب سوزنی اصفهان پزشکی می باشد که زیر نظر وزارت بهداشت و درمان به فعالیت های درمانی بپردازد. پزشکی را بهترین می دانیم که نسبت به شغل و تخصص خود، مسئولیت پذیر باشد و در جهت جلب رضایت بیماران گام بردارد و به جنبه های مال توجهی نداشته باشد.

بهترین متخصص طب سوزنی اصفهان پزشکی می باشد که صبورانه و محترمانه با بیماران برخورد نماید و در صورت نیاز، روند درمانی را به بیماران توضیح دهد، تا هیچ گونه ترس و ابهامی راجع به طب سوزنی در دل راه ندهند.

چطور بهترین متخصص طب سوزنی اصفهان پیدا کنیم؟

برای شناخت یک پزشک متخصص طب سوزنی خوب راه هایی وجود دارد. شاید ساده ترین راه مراجعه به مطب و دیدن مراجعینی است که در مطب در حال درمان هستند.قطعا در هر مطب طب سوزنی شما مراجعینی را خواهید دید که از روند درمان خود راضی هستند. البته از آنجا که بیماریهای قابل درمان طب سوزنی بسیار زیاد هستند ممکن است برخی متخصصین طب سوزنی در تمام بیماریها مهارت کاملی نداشته باشد. و این اصلا چیز عجیبی نیست.چرا که طب سوزنی با قدمت زیاد و فلسفه پیچیده ای که دارد مطالعات وسیع و اشراف کاملی را می طلبد که از عهده همه خارج است.

پیشنهاد مطالعه  تناسب اندام و امبدینگ

راه دیگر بررسی تخصص و مهارت پزشک متخصص طب سوزنی اصفهان است. این نیز دو راه دارد. اولا اسامی تعدادی از متخصصین طب سوزنی در سایت انجمن طب سوزنی ایران موجود است که می توانید سرچ کنید. اما مهمتر این است که مدارک و گواهی های پزشک مورد نظر در مطب نیز موجود است. و می توانید به آنها رجوع کنید.

کاشت نخ لاغری اصفهان | طب سوزنی در درمان فشارخون بالا موثر است ؟

مهارت متخصص طب سوزنی اصفهان

سوال مهم این است که آیا همه پزشکان طب سوزنی در تمام مشکلات قابل درمان، مهارت دارند؟ پاسخ خیر است. قطعا بعضی پزشکان در مواردی مهارت بیشتری دارند. برخی بیماریها در طب سوزنی درمانی ساده دارند اما بعضی اختلالات پیچیده هستند. بنابراین وظیفه پزشک این است که تمام نکات را در جلسه اول یادآوری کند و نیز اینکه در صورت نداشتن تجربه در یک بیماری ، اقدام به درمان آن نکند. بنابراین بهترین متخصص طب سوزنی از نظر ما کسی است که با علم و تجربه کافی اقدام به بررسی بیمار کند و تمام وجوه درمان را در ابتدا به بیمار گوشزد نماید.

ما در کلینیک طب سوزنی خود قطعا و همیشه در جلسه اول تمام نکات بیماری و روش درمانی بیماران را با آنها درمیان میگذاریم تا روش درمانی را با عقلانیت انتخاب نمایند. اگر بیماری سخت یا آسان درمان شود به بیمار می گوییم و اگر در مشکلی تجربه کافی داشته باشیم یا نداشته باشیم به بیمار گفته میشود. و از نظر ما این یک مسئله واجب برای شروع درمان طب سوزنی است.

خصوصیات سوزن طب سوزنی دکتر اردشیر عامری

 1. جنس سوزن ها از جنس فولاد ضد زنگ می باشد که باعث انعطاف پذیری می شود.
 2. سوزن های طب سوزنی یکبار مصرف هستند و باید پس از اولین استفاده آن ها را دور ریخت.
 3. اگر سوزن ها بتوانند دوباره مورد استفاده قرار بگیرند حتما باید استریلیزه و ضدعفونی شوند.
 4. قطر سوزن ها مختلف است و کمترین قطر آن ۰٫۶۶ میلی متر و بیشترین قطر ممکن برای آن ۰٫۴۶ است.
 5. طول سوزن ها می تواند از ۱۳ میلی متر تا ۱۳۰ میلی متر متغیر باشد.

کاربردهای روش درمانی طب سوزنی دکتر عامری

طب سوزنی ، می‌تواند به درمان بیماری‌ها و مشکلات زیادی کمک کند. بیشترین کاربرد طب سوزنی، برای تسکین دردهای مزمن (طولانی مدت) ناشی از بیماری‌هایی مانند آرتریت و التهاب مفاصل است. از دیگر کاربردهای طب سوزنی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از روش طب سوزنی دکتر عامری در اصفهان برای مشکلات پوست و مو : طب سوزنی برای مشکلات پوستی و مو بسیار مفید است.
 • استفاده از طب سوزنی برای معالجه بیماران افسرده و افسردگی : این روش در درمان و معالجه افسردگی بسیار تاثیر گذار و موثر عمل می کند. افسردگی یعنی حالت ناامیدی و بی انگیزه بودن و غمگین بودن که در شخص ایجاد می شود ومی تواند انواع متفاوتی داشته باشد که افسردگی پس از زایمان را نیز شامل می شود.
 • استفاده از طب سوزنی برای درمان آسم : یکی دیگر از کاربردهای این روش برای بهبود و معالجه ی سرفه های مداوم و تنگی نفس که به خاطر برونشیت های ریه ایجاد می شوند مفید است.
 • معالجه و رفع مشکلات خواب (بی خوابی یا پر خوابی ) : این درمان برای مشکلات و اختلالات خواب بسیار مفید است به خصوص این روش برای زنان که به خاطر نزدیک شدن به دوران یائسگی اختلالاتی در خواب دارند بسیار ارزشمند است.
 • درمان بیماری های قلبی و عروقی : این روش یکی از بهترین روش های درمانی برای بیمارانی است که یکی از مشکلات قلبی و عروقی از جمله نارسایی قلبی و عروق کرونر، آریتمی قلبی و … است.

لیفت صورت با نخ اصفهان |تاثیر درمانی طب سوزنی بر سینوزیت

کاربردهای طب سوزنی

 • استفاده از طب سوزنی برای معالجه درد صورت : از طب سوزنی کلینیک دکتر اردشیر عامری می توان برای کاهش دردهایی که در ناحیه ی صورت ایجاد می شوند و ممکن است به علت اختلال مغزی استخوانی باشند استفاده کرد.
 • معالجه زانو درد : برای معالجه دردهای مفاصل به ویژه زانو درد و ساییدگی و صدمات زانو ناشی از تصادف طب سوزنی بسیار مفید است.
 • بهبود و معالجه حالت تهوع ناشی از شیمی درمانی و سرطان : طب سوزنی توسط متخصص طب سوزنی اصفهان دکتر اردشیر عامری می تواند برای بیماران سرطانی بسیار موثر عمل می کند تا هم دردهای ناشی از سرطان را کاهش دهد و هم حالت تهوع و درد هایی که از روش های شیمی درمانی را بهبود دهد یا به طور کامل رفع کند.
 • بهبود و معالجه سردرد : دلایل سردرد بسیار زیاد است این دلایل شامل موارد زیر می شود از جمله استرس ، سینوزیت ، مشکلات عصبی ، آسیب دیدن سر و… باشد. بسیاری از پروفسران و محققان به این نتیجه رسیدند که طب سوزنی برای میگرن و سردرد بسیار مفید و موثر عمل می کند.
 • درمان فشارخون بالا : با طب سوزنی دکتر عامری به راحتی می توان فشارخون را کنترل کرد و افراد با فشارخون بالا را درمان کرد و فشارخون آنها را در یک حد متعادل نگه داشت.
 • معالجه بیماری های معده و روده : روش درمانی طب سوزنی می تواند برای درمان بیماری گوارشی به ویژه زخم معده و ریفلاکس که به علت زیاد بودن ترشح اسید معده می باشد و همچنین برای درمان اختلالات روده مفید و مؤثر واقع شود.
پیشنهاد مطالعه  برای لاغری و تناسب اندام چه راهی مناسب است ؟

متخصص طب سوزنی اصفهان | اثر بخشی طب سوزنی بر آسیب های مغزی نخاعی .

کاربردهای دیگر طب سوزنی

متخصص طب سوزنی اصفهان | روش کلینیک  تخصصی دکتر اردشیر عامری می تواند برای در مان بیماری های دیگری نیز استفاده شود از جمله :

 1. درمان انواع کمردرد و دردهای سیاتیکی
 2. درمان دردهای مفاصل ( آرتروز زانو، مچ پا ، خار پاشنه و آرنج)
 3. درمان درد ، التهاب و آرتروز گردن
 4. کنترل دردهای ناشی از گرفتگی و اسپاسم عضلانی
 5. درمان کمکی برای بهبودی سریع‌ تر از آسیب‌های ورزشی
 6. کنترل عوارض شیمی درمانی و تسکین درد بیماران سرطانی
 7. کمک به تنظیم عملکرد سیستم ایمنی و درمان انواع بیماری‌های خود ایمنی.
 8. درمان انواع سردردهای میگرنی، تنشی و خوشه ای
 9. درمان چاقی و درمان لاغری (کاهش اشتها ، افزایش اشتها) پر خوری عصبی
 10. درمان بیماری پوستی و جوانسازی پوست ، رفع چین و چروک ، رفع غبغب ، رفع افتادگی و شلی پوست و برطرف کردن لک ها و تیرگی پوست
 11. درمان ناراحتی های گوارشی ناشی از التهابات معده و روده (ریفلاکس معده به مری ، یبوست و سندرم روده تحریک‌پذیر )
 12. درمان بیماریهای زنان و اختلالات قاعدگی بانوان و درمان ناباروری
 13. درمان ضعف عمومی ، بیحالی و احساس کمبود انرژی
 14. دندان درد
 15. بیماری آرنج تنیس‌بازان
 16. بازتوانی بیماران سکته مغزی ، ام اس و پارکینسون و …

کاشت نخ لاغری اصفهان | درمان مشکلات گوارشی و طب سوزنی

توجه باشید، که اثبات تاثیر این روش در درمان برخی بیماری‌ها و مشکلات، نیاز به تحقیقات و مطالعات بیشتری دارد. برای انتخاب نقاط مشخص بدن  در طب سنتی برای انجام این ترفند ۴ راهکار وجود دارد:

 • باید ابتدا بدن معاینه و بررسی شود.
 • سپس سر و گردن معاینه می شود.
 • در مرحله بعد التهاب بدن بررسی شود.
 • پرسیدن سوالات و لمس بدن برای تشخیص بیماری

متخصصان طب سوزنی از روی زبان و چهره بیمار نوع بیماری را تشخیص می دهند مثلا از روی اندازه و رنگ زبان و رنگ چهره و …بیماری را  تشخیص می دهند.

برای درمان با طب‌سوزنی چه باید بکنیم؟

برای شروع پروسه درمان در ابتدا با مطب تماس گرفته شود و وقت مشاوره تعیین شود. بعد از معاینه اولیه در صورتی که بیماری قابل درمان با روش‌های طب‌سوزنی باشد اعلام می‌گردد (اگر به غیر از روش طب سوزنی، روش‌های بهتری برای درمان وجود داشته باشد به بیمار گفته خواهد شد). در ادامه معاینات تکمیلی انجام شده و پلن درمانی بیمار مشخص می‌گردد.

روش‌های مختلف طب سوزنی تعداد جلسات مختلف و با فاصله زمانی متفاوتی دارند که کاملا بستگی به بیمار و میزان سوخت و ساز بیمار ارتباط دارد. لازم بذکر است که همانند تمام روش‌های پزشکی مدرن ، این امکان وجود دارد که بیمار از طب سوزنی نتیجه نگیرد.

اما ما در کلینیک طب سوزنی دکتر اردشیر عامری سعی می‌کنیم بهترین و موثرترین روش درمانی را معرفی کنیم و درصد بهبودی را طبق تجربیات قبلی و مقالات علمی اعلام کنیم.

متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان اختلالات جنسی با کمک طب سوزنی

هزینه جلسات طب سوزنی

شاید بتوان گفت طب سوزنی به نوعی با بقیه روش‌های درمانی کمی متفاوت است. این روش درمانی جزو روش‌های درمانی جدید در کشور محسوب می‌شود و حتی تا چند سال پیش برای آن حق بیمه تعریف نشده بود. وسایل طب سوزنی و سوزن‌های آن عموماً وارداتی هستند و از خارج کشور تأمین می‌شوند. به این ترتیب بالا رفتن قیمت ارز و دلار تأثیر مستقیمی روی هزینه‌های طب سوزنی می‌گذارد.

پیشنهاد مطالعه  تزریق ژل برای رفع فرورفتگی ناشی از جای جوش

از طرف دیگر طب سوزنی جزو روش‌های درمانی عملی به حساب می‌آید. به این ترتیب درمان بیمار به صورت کاملا عملی و کار مداوم صورت می‌گیرد و باعث می‌شود هزینه‌ها نسبت به ویزیت معمولی کمی بالاتر بروند.

عوامل موثر بر هزینه طب سوزنی

اشاره کردیم که عوامل متعددی بر حدود این قیمت تأثیر گزار است. تعداد جلسات برای هر بیماری متفاوت است. عواملی که بر قیمت طب سوزنی موثر است شامل موارد زیر می‌باشد:

 • زمان هر جلسه درمانی
 • تعداد سوزن‌های استفاده شده
 • قیمت سوزن‌ها
 • روش درمان
 • نوع بیماری

شما برای استفاده از روش های درمان بیماری هایتان به کلینیک دکتر اردشیر عامری در اصفهان مراجعه کنید. بعد از معاینه قیمت برای شما ذکر می گردد.

 

متخصص طب سوزنی اصفهان

بیوگرافی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان

با سلام بنده دکتر اردشیر عامری هستم، متخصص بیهوشی و طب سوزنی که درحال حاضر در شهر اصفهان مشغول به کار و خدمت پزشکی هستم.

بنده هر روز هفته در اتاق عمل بیمارستان سینا اصفهان بعنوان متخصص بیهوشی مشغول فعالیتم و بعدازظهرها در مطب و کلینیک خودم به روش طب سوزنی در حال درمان و مداوای بیماران و کنترل درد و درمان انواع سردردها، کمردرد ها، زانو درد ها، گردن درد و …. می باشم.

همچنین در کنار آن کلینیک skin care، مراقبت های پوستی و زیبایی توسط دو کارشناس با تجربه و دوره دیده حرفه ای و یک منشی بسیار خوش اخلاق و مهربان انجام می دهم.

بنده تحصیلات دبیرستان را در شهر اصفهان در دبیرستان دانشگاه که بعدا به نام عدل نامگذاری شد، گذراندم. پس از قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم (درسال ۱۳۶۵) و پس از فارغ التحصیلی در سال ۱۳۷۲ در رشته آنستزیولوژی و بیهوشی دانشگاه اصفهان قبول شده و ادامه تحصیل دادم و در سال ۱۳۷۶ موفق به اخذ بورد تخصصی بیهوشی و مراقبت های ویژه از دانشگاه اصفهان شدم و به عنوان هیئت علمی دانشگاه جهت انجام طرح و تعهد به استان سیستان و بلوچستان و دانشگاه زاهدان معرفی گردید. و در شهرستان چابهار انجام خدمت نمودم و بعد از ۴ سال و اتمام دوره تعهدات به اصفهان برگشتم و در بیمارستان سینا مشغول به کار شدم.

از سال ۱۳۹۰ جهت کنترل درد بیماران علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته کنترل درد بیماران شدم که پس از آشنایی با چند استاد آکوپانچریست، به رشته طب سوزنی علاقه مند گردیده و در این راه ادامه تحصیل دادم و دوره های Basic  و Advanced  را موفق شدم بگذرانم و هم اکنون در مطب و کلینیک خود کلیه بیماران در زمینه  درد ، زیبایی و Skin care را به روش طب سوزنی ،امبدینگ و کاشت نخ و کاشت ایمپلنت در گوش درمان می نمایم.


 

دکتر اردشیر عامری

کلینیک تخصصی طب سوزنی، زیبایی، امبدینگ و کاشت نخ، لاغری عمومی و موضعی و تناسب اندام و ماساژ تراپی، و تسکین درد ها به روش طب سوزنی

دکتر اردشیر عامری، آنستزیولوژیست (متخصص بیهوشی )، اکوپانچریست، اوریکولوتراپیست (طب سوزنی گوش ) کاشت سوزن و ایمپلنت در گوش جهت درمان و کاهش مراجعات و هزینه درمان میشود.

خدمات ارایه شده در کلینیک طب سوزنی و skin care دکتر اردشیر عامری عبارتند از : 

 1. لیفت صورت با نخ اصفهان
 2. تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

کانال تلگرام کلینیک تخصصی درد ،زیبای ،درمانی دکتر اردشیر عامری


صفحه اینستاگرام کلینیک تخصصی درد،زیبایی،درمانی دکتر اردشیر عامری

 

لینک های کاربردی : 

پیام بگذارید