روش جدید طب سوزنی | بهترین متخصص طب سوزنی اصفهان

درمان بیماری های مزمن با کاشت سوزن های مخصوص در گوش در طب سوزنی دکتر اردشیر عامری

مقدمه

یکی از مشکلاتی که همیشه ذهن متخصصین طب سوزنی را بخود مشغول داشته، حضور بموقع بیمار در کلینیک برای درمان با طب سوزنی و عدم اختلال در روند درمان بود. از طرفی مشکلات رفت و آمد برای بیماران، بطور ناخواسته باعث قطع بعضی جلسات درمانی می شد.

در بعضی بیماران سوزن های استیل چندان تاثیری ندارند و نیاز است از سوزن هایی از جنس طلا و یا نقره استفاده کرد. علت آن هم تغییرات سطح یونی و بار یونی آن نقاط می باشد. بدین معنی که گاهی نیاز است سطح بار یونی نقاط طب سوزنی را افزایش و گاهی کاهش دهیم. که این با استفاده از این نوع سوزن های استیل امکان پذیر است.

راه حل

خوشبختانه ابداع تکنیک های جدید و اختراع بعضی وسایل در طب سوزنی منجر به حل مشکل فوق گردید. از جمله آنها درمان بیماری های مزمن با کاشت سوزن های مخصوص در گوش می باشد. اینگونه سوزن ها بنام ASP از جنس طلا و نقره است و بمدت حدود ۱۴ روز در گوش می ماند.

در این روش سوزنهای طلا ، نقره روی گوش بیمار کاشته می شوند.

ماندگاری این سوزن ها دو سه هفته است و بیمار از مراجعات روزانه بی نیاز می گردد.

روش انجام

در این روش ابتدا یک اسکن دقیق از گوش بیمار انجام می شود و سپس سوزن های ای اس پی در نقاط یافت شده با دقت خاصی کاشته می شوند.

موارد درمانی در این روش شامل تقریبا درمان و کنترل انواع بیماری هاست.

در طب سوزنی بدن و یا گوش ما باید نقاط را با نوع چرخش سوزن , تضعیف و یا ارگانی را تقویت کنیم ولی با استفاده از این سوزن ها نیاز به حرکت تقویتی و یا تضعیفی نیست و بیمار درد کمتری را تجربه میکند و از طرف دیگر نتایج چندین برابر تقویت میگردد.

سوزن های طلایی بیشتر جهت tonification ( تقویت و یا افزایشی ) و سوزن های نقره ایی بیشتر برای کاهش انرژی ( sedation ) نقاط بکار میروند .

نکته جالب دیگر آن است که روکش فلزات طلا و نقره تاثیرات oligodynamic از خود نشان میدهند که خود یک واکنش ضد میکروبی میباشد .

هر دو عامل فوق الذکر سبب بهبود کیفیت ,کاهش زمان و هزینه بیمار شده است . با توجه به بهبود تاثیرات درمانی ,بیماران خودشان درخواست سوزن های طلایی یا نقره ایی میکنند