لیفت صورت با نخ اصفهان | تکنیک میکرونیدلینگ درمان القایی کلاژن

درمان جای جوش با کمک میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ برای جای جوش با توجه به انجمن آکادمی پوست آمریکا (AAD)، “آکنه شایع ترین بیماری پوستی در ایالات متحده است.” همه ما در مقطعی به آن مبتلا می شویم و تقریباً ۹۰ درصد احتمال وجود دارد که یک نوجوان آکنه ای داشته باشد که تا بزرگسالی ادامه داشته باشد. حتی زمانی که آکنه از بین می رود، برخی از این افراد – حدود ۱٪ – احتمالاً دچار اسکارهای شدید آکنه می شوند. به دلیل فراوانی آکنه و اسکارهای آکنه، ما شاهد بسیاری از گزینه‌های درمانی در طول سال‌ها بوده‌ایم که برخی مؤثرتر از سایرین هستند. میکرونیدلینگ برای جوش یکی از امیدوار کننده ترین این راهکار ها و درمان ها است.

جای جوش (اسکار آکنه) چیست و چرا جای آکنه ایجاد می شود؟

آکنه زمانی اتفاق می‌افتد که منافذ ما پر از گرد و خاک، چربی و باکتری می‌شوند و باعث ایجاد انواع مختلف برجستگی‌ها، لکه‌ها و ضایعات می‌شوند. اسکار آکنه(جای جوش) نتیجه لک های متورم آکنه است.

هنگامی که منافذ آکنه متورم می شود، باعث شکستگی در دیواره فولیکول می شود و باعث ایجاد لکه های آکنه می شود. برخی از این شکستگی‌ها کوچک هستند و زخم‌های آن‌ها سطحی هستند که به سرعت بهبود می‌یابند. با این حال، برخی حتی به بافت اطراف آسیب می رسانند و باعث ایجاد زخم های عمیق تر می شوند.

پوست همچنان تلاش می کند تا با تشکیل فیبرهای کلاژن جدید، اینها را ترمیم کند. با این حال، نتیجه دیگر صاف و بی عیب نیست. از این رو، زخم های جای جوش پدید می‌آیند.
همانطور که گفته شد، همه افراد دچار اسکار آکنه نمی شوند. بیشتر موارد زمانی اتفاق می افتد که فردی آکنه التهابی داشته باشد، از نوع قرمز، متورم و حساس.

پیشنهاد مطالعه  مراحل انجام لیفت با نخ PDO

آکنه التهابی فراتر از جوش های سرسیاه یا سرسفید معمولی به پوست آسیب می رساند. اگر شروع به برداشتن یا ایجاد آکنه ملتهب کنید یا به موقع آن را درمان نکنید، احتمال ایجاد اسکار در شما بیشتر می شود. همچنین در این مورد ممکن است برخی پیوندهای ژنتیکی وجود داشته باشد مثلا یکی از اعضای خانواده ممکن است زخم جای جوش داشته باشد.

متخصص طب سوزنی اصفهان | انواع اسکار آکنه

انواع اسکار آکنه

اگر برای درمان اسکار آکنه خود به ما مراجعه می کنید، احتمالاً با دو نوع سر و کار دارید: اسکار آتروفیک یا افسرده و اسکار هیپرتروفیک یا کلوئید. نوع آتروفیک انواع فرعی بیشتری دارد. به احتمال زیاد بیش از یک نوع اسکار دارید زیرا اسکارهای آکنه معمولاً در ترکیبی از دو یا چند نوع ایجاد می شوند.

 اسکار آتروفیک یا افسرده

آکنه آتروفیک زمانی ایجاد می شود که بافت از دست رفته در نتیجه اسکار آکنه وجود داشته باشد. احتمالاً یک یا چند مورد از موارد زیر را خواهید داشت:

  • اسکارهای برش یخ شکل مخروطی مانندی دارند که تا یک نقطه در عمق پوست باریک می شوند. این مدل بیشتر بر روی گونه ها رایج هستند.
  • اسکار جعبه‌ای شکل مربعی با لبه‌های تیز دارد.
  • اسکارهای غلتشی فرورفتگی های گسترده ای در قسمت پایین گونه یا فک با لبه های شیب دار هستند.
  • از بین بردن این اسکارها می‌تواند چالش برانگیز باشد و اغلب به جلسات درمانی متعدد در مدت زمان طولانی نیاز دارند.

 اسکار هیپرتروفیک یا کلوئید

اسکار کلوئیدی از تولید بیش از حد کلاژن ایجاد می‌شود، زمانی که پوست تلاش می‌کند خود را از آکنه ملتهب ترمیم کند. این اسکارها توده‌ای از بافت برجسته هستند که معمولاً در قفسه سینه، پشت، شانه‌ها و خط فک یافت می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه  راهکارهای خانگی درمان لک صورت

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تکنیک میکرونیدلینگ درمان القایی کلاژن

عوارض جانبی میکرونیدلینگ برای جای جوش چه هستند؟

میکرونیدلینگ برای جای جوش در مقایسه با سایر درمان های داخل مطب برای جای جوش نسبتاً ایمن تر و کمتر تهاجمی است. با این حال، مانند همه روش‌های دیگر، هنوز هم عوارض جانبی دارد.

شایع‌ترین آنها تحریک جزئی پوست است. همچنین برای چند روز آینده کمی قرمزی مشاهده خواهید کرد. عوارض میکرونیدلینگ شدیدتر خونریزی، کبودی، عفونت و لایه برداری است. برخی از انواع پوست های تیره بیشتر مستعد تغییر رنگ یا هیپرپیگمانتاسیون هستند. به همین دلیل مهم است که متخصص پوست شما نحوه استفاده بهینه از میکرونیدلینگ برای جای جوش را در تمام رنگ های پوست بداند. اگر هر یک از این عوارض جانبی را تجربه کردید، راه حل های خانگی وجود دارد که متخصص پوست شما می تواند توصیه کند، بنابراین در پرسیدن سوالات خود و تماس با آنها دریغ نکنید.

میکرونیدلینگ برای جای جوش در مطب

متخصص پوست شما می‌تواند از یک دستگاه میکرونیدلینگ الکترونیکی ویژه برای رفع اسکارهای عمیقی که سال‌ها شما را آزار می‌دهند، استفاده کند. این دستگاه می تواند عمق سوزن را مدیریت کند و گزینه های مفید دیگری را ارائه می دهد. اگر زخم جای جوش متوسط ​​دارید حداقل به ۳ تا ۴ جلسه و در صورت شدید بودن جای جوش به هشت جلسه نیاز دارید.

 کاشت نخ لاغری اصفهان | انواع اسکار آکنه.

هزینه و پوشش بیمه میکرونیدلینگ برای جای جوش

میکرونیدلینگ برای جای جوش انجام شده توسط متخصص پوست یک عمل زیبایی محسوب می شود، بنابراین تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. قیمت میکرونیدلینگ بسته به ارائه دهنده شما، مکان آنها و اینکه آیا متخصص میکرونیدلینگ هستند متفاوت است.متخصص پوست با از میکرونیدلینگ برای جای جوش ، می تواند چین و چروک، خطوط ظریف و رنگدانه ها را نیز برطرف کند.

پیشنهاد مطالعه  سوالات پرتکرار تزریق بوتاکس و فیلر

چه زمانی میکرونیدلینگ برای جای جوش توصیه نمی شود؟

اگر در حال حاضر آکنه های پوستی شما تازه هستند، پزشک به شما توصیه می کند که این عمل را تا زمانی که آکنه شما برطرف شود به تعویق بیندازید. میکرونیدلینگ برای کسانی که باردار هستند، زخم های باز دارند، التهابات پوستی فعالی مانند پسوریازیس یا اگزما دارند، اخیراً پرتودرمانی داشته اند یا به راحتی زخم می شوند، توصیه نمی شود.

آیا میکرونیدلینگ برای جای جوش بهترین راه حل در مقایسه با سایر درمان های برای جای جوش است؟

میکرونیدلینگ برای جای جوش موفقیت و رضایت بالایی دارد. این یکی از بهترین راه حل ها برای اسکار پس از بهبود آکنه فعال با دارو است. از توانایی های درمانی طبیعی بدن استفاده می کند و آن را به یکی از ایمن ترین گزینه ها نیز تبدیل می کند. میکرونیدلینگ نیز درد کمتری دارد و در مقایسه با لیزر درمانی ، میزان رضایت مشابهی دارد.
در واقع میکرونیدلینگ برای جای جوش یکی از بهترین گزینه های موجود است. با این حال، متخصص پوست شما گزینه های دیگری برای مبارزه با آکنه در فکر خود دارد. متخصصین در مورد روشی که برای شما مناسب است راهنمایی خواهند کرد.

 

دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیام بگذارید