متخصص طب سوزنی اصفهان |ماندگاری فیلر بینی

معایب و عوارض فیلر بینی

معایب و عوارض فیلر بینی : هر شخصی که تصمیم به انجام یک عمل زیبایی دارد، خوب است از مزایا و معایب آن عمل زیبایی آگاهی پیدا کند. پس بهتر است هم از معایب فیلر بینی و هم مزایای فیلر بینی اطلاع داشته باشید تا با آگاهی کامل اقدام به انجام تزریق فیلر بینی کنید.
همان طور که می دانید فیلر به ترکیبات مختلفی گفته می شود که از خاصیت حجم دهندگی و پر کنندگی دارند. تزریق فیلر بینی هم یک نوع جراحی بدون بیهوشی محسوب می شود که در زیبایی بینی نقش بسزایی خواهد داشت.

فیلر در قسمت هایی که نامنظمی و فرورفتگی دارد، تزریق می شود و باعث پر شدن شان می گردد. بیشترین کاربرد فیلر بینی در پشت و کناره های آن است و بعد از اینکه تزریق فیلر انجام شد، توسط بدن مقداری بافت به وجود می آید که پر کردن نامنظمی ها را به دنبال دارد.

تزریق فیلر جهت اصلاح فرم بینی | متخصص طب سوزنی اصفهان

معایب فیلر بینی و عوارض فیلر بینی چیست؟

همان طور که می دانید تزریق هر نوع ژلی به صورت می تواند با عوارض و معایبی همراه باشد و زمان تزریق فیلر بینی، می توان شاهد معایب فیلر بینی هم بود. از آنجایی که فیلرها توسط بشر ساخته شده اند و مواد مصنوعی در ساخت آن ها به کار برده شده است، ممکن است واکنش های حساسیتی و دفاعی را در پی داشته باشد.
بدن یک فرد ممکن است نسبت به تزریق فیلر، واکنش دفاعی را به همراه داشته باشد و در نتیجه علائم مختلفی نظیر تورم، کبودی و عفونت بروز کند.

پیشنهاد مطالعه  تاثیر طب سوزنی بر افزایش هورمون رشد

عوارض جانبی تزریق فیلر به بینی

عوارض تزریق ژل در ناحیه بینی بسیار کم است و از این نظر اصلا با عمل جراحی بینی قابل مقایسه نیست. بعد از تزریق ممکن است یک تورم بسیار خفیف در این ناحیه ایجاد شده و یا مقدار بسیار کمی کبودی و قرمزی در آن ناحیه به وجود آید، که این عوارض کاملا موقتی هستند و ظرف یک یا دو روز از بین خواهند رفت.

علاوه بر این دردی که در اثر تزریق ژل در ناحیه بینی ایجاد می‌شود؛ بسیار اندک است و احساس ناراحتی زیادی را به وجود نخواهد آورد. این درد با استفاده از داروها یا کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی به طور کامل برطرف می‌شود.

احساس سفتی یا برآمدگی بر روی بینی تا ۲ هفته بعد از تزریق فیلر عادی است؛ اما در صورتی که احساس کردید ژل‌ها در یک ناحیه جمع شده‌اند، از ماساژ دادن آن یا فشار دادن بر روی این قسمت پرهیز کنید. برای برطرف کردن این مشکل باید نزد پزشک خود بروید تا با ماساژ، به صورت تدریجی و آهسته این مشکل را برطرف کند.

البته باید دقت کنید که خفیف بودن این عوارض و شدت آن‌ها در گرو مراجعه به یک کلینیک معتبر است؛ زیرا مهارت پزشک هم در نتیجه کار و هم در عوارض ایجادشده در اثر آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
لیفت صورت با نخ اصفهان | ماندگاری فیلر بینی

عوارض شدید فیلر بینی

اما ممکن است عوارض شدید تری هم رخ دهد که در ادامه بررسی می کنیم.

۱. قرمزی پوست بینی یکی از معایب فیلر بینی

قرمزی بینی یکی از مهمترین معایب فیلر بینی هست که باید بدانید. این قرمزی بعد از چند روز به طور کلی از بین می رود. در واقع این قرمزی در برابر عمل های جراحی که روی بینی افراد به وجود می‌آید بسیار ناچیز است، بنابراین نیازی نیست نگران قرمزی بینی خود باشید.

پیشنهاد مطالعه  خطوط پنجه کلاغی و راه های درمان آن

۲. خون مردگی در بینی

خون مردگی در بینی از دیگر معایب فیلر بینی به شمار می‌رود که بعد از مدتی به طور کلی از بین خواهد رفت. در نتیجه نیازی نیست نگران خون مردگی روی صورت خود باشید.

۳. به وجود آمدن حالت نامتقارن در بینی

گاهی اوقات ممکن است ، در بینی شما حالت نامتقارنی به وجود بیاید و باعث نارضایتی شما شود، اما نباید نگران شوید، چرا که شما میتوانید با پزشک خود این مسئله را در میان بگذارید تا سریعا این نامتقارن بودن بینی شما را اصلاح کند.
به این نکته توجه کنید که این عوارض فیلر بینی زمانی به وجود می آید که تزریق توسط پزشکانی که در این زمینه تخصص ندارند و به خوبی نمی‌توانند تزریق فیلر را انجام دهند. در نتیجه در انتخاب پزشک خود دقت کنید و به متخصصین مراجعه کنید.

۴. عفونت در بینی

امکان عفونت در بینی از دیگر عوارض تزریق فیلر بینی به شمار می‌رود، در واقع این عفونت در درون بینی به وجود می‌آید، اگر شما در بینی خود عفونتی مشاهده کردید باید با پزشک در مورد درمان صحبت کنید.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تزریق فیلر بینی

۵. آسیب دیدن پوست بینی

به دلیل این که سوزن تزریق با پوست بینی شما در تماس است، امکان دارد که پوست بینی در اثر تزریق فیلر دچار آسیب شود. نوشیدن آب بیشتر در طول روز می‌تواند تا حدی ا از آسیب دیدگی پوست بینی و معایب فیلر بینی جلوگیری کند.

پیشنهاد مطالعه  دوام تزریق ژل لب

۶. نابلد بودن پزشک

یکی از معایب فیلر بینی که شما باید دقت بسیار بیشتری را به خرج بدهید، این است که پزشک خود را به خوبی بشناسید، چرا که پزشک شما مهمترین انتخابی هست که برای انجام این روش باید از آن آگاهی داشته باشید.
برخی از پزشکان و مراکز غیر مجاز ممکن است از مواد تقلبی استفاده کنند، عوارض و معایب زیادی را به بینی شما واردکند، در نتیجه باید در مورد پزشک خود تحقیقات زیادی را انجام دهید تا اطمینان کافی پیدا کنید.
یکی از عوارض بسیار نادری که در اثر تزریق ژل به بینی به وجود می‌آید؛ انسداد شریان‌های خونی و توقف جریان خون در آن‌ها است. این عارضه زمانی ایجاد می‌شود که پزشک از مهارت کافی برای تزریق برخوردار نباشد؛ در نتیجه پر کننده به طور مستقیم وارد شریان خواهد شد و یا بر روی آن فشار وارد خواهد کرد .

 

دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیام بگذارید