متخصص طب سوزنی اصفهان آشنایی با روش درمان چاقی با طب سوزنی

روش درمان چاقی با طب سوزنی چگونه است ؟ 

درمان چاقی با طب سوزنی شامل مراحل مختلف است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم : 

۱) هفته اول (از شنبه تا پنج شنبه) هر روز به مدت نیم ساعت سوزن گذاری می شود. در صورتی که بیمار در هفته اول بی اشتها گردد درمان وارد هفته دوم می گردد ولی در صورتی که بیمار در طی هفته اول دچار بی اشتهایی محسوس(قابل قبول) نگردد درمان قطع می گردد و این روش درمانی در او خیلی موثر نخواهد بود.
۲) هفته دوم یک روز در میان(هفته ای سه روز)
۳) هفته سوم دو روز در میان(هفته ای دو روز)
۴) هفته چهارم دو روز در میان(هفته ای دو روز)
تا اینجا جا بیمار حدود۱۳جلسه درمانی طی مدت یکماه را طی نموده است و بایستی حدود ۵ الی ۱۰ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد و با توجه به کاهش وزن بیمار جلسات هفته ای یکبار یا دوبار ادامه می یابد تا بیمار به وزن مطلوب مورد نظر خود برسد.
معمولا بیمار طی یک دوره ۳ تا ۴ ماهه با طی حدود ۲۰ تا ۳۰ جلسه به وزن مطلوب خود می رسد.


بیشتر بخوانید : درمان مشکلات چاقی و لاغری با طب سوزنی


طب سوزنی و درمان چاقی
طب سوزنی و درمان چاقی

نکته بسیار مهم پیرامون درمان چاقی با طب سوزنی

در این روش با توجه به اینکه اشتها و سیستم سوخت و ساز بیمار کنترل و تنظیم می گردد پس از قطع جلسات بیمار به کاهش وزن خود ادامه می دهد و مانند سایر روش ها که به سرعت وزن کاهش یافته برگشت می کند نیست.

لذا توصیه می گردد بیمارانی که با سایر روش ها از جمله رژیم غذایی و حتی کاهش وزن نموده اند جهت جلوگیری مجدد چاقی و افزایش وزن شان با طب سوزنی اشتهایشان را کنترل نمایند.

در افرادیکه با روش جراحی،وزن اضافی را جراحی نمودند و یا از روشهای کاهش حجم معده ( رینگ و بالون ) استفاده نموده اند جهت برطرف نمودن اشتهای کاذب و جلوگیری از پرخوری و افزایش وزن مجدد پیشنهاد می گردد از این روش استفاده نمایند.

در ضمن طب سوزنی در رفع تهوع و استفراغ ناشی از انواع روشهای جراحی بخصوص بالون و رینگ نیز موثر است.

طب سوزنی باعث لاغری کل بدن شده و باعث لاغری و کاهش سایز موضعی نیز می شود لذا کسانیکه فقط چاقی وسلولیت موضعی دارند ونمی خواهند وزن کلی بدنشان کاهش یابد می توانند از این روش استفاده کنند . طب سوزنی در تمام سنین و تمام بیماریها قابل انجام است و هیچ گونه محدودیت و ممنوعیتی ندارد.


متخصص طب سوزنی اصفهان


سئو سایت شرکت مهندسی کلینیک ۲۴

پیشنهاد مطالعه  ماندگاری فیلر بینی

پیام بگذارید