متخصص طب سوزنی اصفهان |سندروم روده تحریک پذیر با طب سوزنی درمان می شود ؟

درد طب سوزنی !

امروزه کلمه طب سوزنی درد و درمان بیماری‌های مختلف با طب سوزنی را بسیار می‌شنویم. اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، هنوز به طور کامل با نحوه درمانی این طب، آشنایی ندارید. طب سوزنی درد، شاخه‌ای از طب سوزنی است که از آن برای کاهش درد در قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌کنند.

این روش درمانی مورد توجه جامعه پزشکی نوین نیز، قرار گرفته‌است. جالب است بدانید؛ نتایج تحقیقات علمی اثبات کرده که با استفاده از طب سوزنی، می‌توان بیش از ۱۰۰ نوع بیماری را درمان کرد. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری را درباره این روش کسب کنید، حتماً در ادامه با ما همراه باشید.


مطالب جالب و خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :


کاشت نخ لاغری اصفهان | فواید طب سوزنی بر سیستم اندام ها

منشا طب سوزنی

منشأ اصلی طب سوزنی، چین و آسیای شرقی است. طب سوزنی یکی از معروف‌ترین روش‌های درمانی طبیعی در این مناطق، است. متخصصین طب سوزنی می‌گویند؛ بدن انسان را مسیرهای انرژی تشکیل می‌دهد. انرژی حیات بخش بدن در این مسیرها در حال گردش است. اگر تعادل این گردش انرژی به هم بخورد، بیماری به سراغ ما می‌آید.

پیشنهاد مطالعه  مقایسه عملکرد بوتاکس با طب سوزنی

با انجام طب سوزنی در نقاط حساسی که به طور مستقیم روی جریان انرژی تأثیر می‌گذارد؛ می‌توان انرژی را به سمت درست هدایت کرده و به تعادل رساند. دکتر طب سوزنی شما را معاینه می نماید و سپس با انجام طب سوزنی در نقاط مورد نیاز در کاهش علائم بیماری و همچنین زیبایی به شما کمک شایانی می‌کند.

فلسفه طب سوزنی درد

براساس اعتقادات سنتی چینی، انرژی بر روی خطوط درونی و بیرونی بدن به نام مریدیان در حال حرکت هستند. هرچه این مسیرها هموار باشند، حرکت انرژی به آسانی انجام می‌شود. اگر در جایی از بدن، انحرافی در مسیر انرژی وجود داشته باشد، بدن با نوسان انرژی در آن نقطه همراه می‌شود. نیز با دارا بودن دانش کافی در این زمینه به شما در درمان بیماری ها کمک می کند.

چینی‌های باستان اعتقاد داشتند دلیل بیماری، عدم تعادل حرکتی انرژی است. آن‌ها برای هموار کردن نوسان‌های ایجاد شده در مسیر انرژی از فرو کردن سوزن در مناطق خاص، استفاده می‌کردند.

سلامتی در فلسفه طب سوزنی

از نظر طب چینی و طب سوزنی چینی ، زمانی انسان سالم است که دو نیروی مخالف هم(یین و یانگ) در بدن متعادل باشند. انرژی حیات یا “چی” این دو نیرو را در تعادل نگه می‌دارد. پس اگر چیزی باعث مسدود شدن جریان “چی” در بدن شود، فرد بیمار می‌شود.

پیشنهاد مطالعه  زیبا کردن بینی با تزریق فیلر بینی

در طب سوزنی درد، متخصص به بهبود جریان انرژی “چی” در بدن کمک می‌کند. و از این روش، عملکرد بدن را بهبود می‌دهد. پزشک متخصص، باتوجه به بیماری فرد تعداد جلسات درمان، تعداد و نقاط سوزن‌درمانی را تعیین می‌کند. در واقع در طب سوزنی درد، با توجه به محل و نوع درد، ابعاد و تعداد سوزن‌ها تعیین می‌شود.

طب سوزنی درد، چه مزایا و معایبی دارد؟

طب سوزنی درد، مزایا و کاربردهای بسیاری دارد. در ادامه به برخی از این موارد، اشاره می‌کنیم.

 1. کاهش درد ناشی از بیماری‌های جسمی و روحی
 2. جایگزین طبیعی برای دارو‌های شیمیایی
 3. روش درمانی مناسب برای شرایط خاص، مثل مشکلات معده، میگرن، استفراغ، تهوع
 4. به بازیابی انرژی کمک کرده و استقامت کلی بیمار را افزایش می‌دهد

تا امروز برای طب سوزنی درد، عوازض خاصی گزارش نشده است جز یکی، دو مورد که آن هم در زیر ذکر شده است :

 •  ایجاد عفونت و التهاب در صورت رعایت نکردن بهداشت
 •  خونریزی در مواقع استفاده کردن نادرست از سوزن توسط یک شخص غیرمتخصص

متخصص طب سوزنی اصفهان |درمان کبد چرب با تکنیک طب سوزنی

کاربردهای طب سوزنی درد

از طب سوزنی درد برای کاهش درد در نواحی مختلف بدن می‌توان استفاده کرد. همچنین بیماری‌های زیادی توسط طب سوزنی درمان می‌شود. در ادامه به برخی بیماری‌ها که با این روش درمان می‌شود؛ اشاره شده است.

 1. دردها و ناراحتی‌های ناشی از حالات روحی از جمله اضطراب، افسردگی، بی‌خوابی
 2. دردهای ناشی از آرتروز
 3. دردهای مزمن مثل: سردرد، کمردرد، گردن درد
 4. سردردهای میگرنی
 5. دردهای سیاتیکی
 6. دردهای ناشی از گرفتگی سینوس
 7. دردهای اسکلتی و استخوانی
 8. دردهای عضلانی
پیشنهاد مطالعه  بررسی علل اگزمای دور چشم

 

پیام بگذارید