متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان چاقی ، کاهش سایز و وزن با کاشت نخ

 کاهش وزن و سایز و درمان چاقی با کاشت نخ

امروزه روش های زیادی برای از بین بردن چربی های تجمع یافته در بالاتنه و پایین تنه ابداع شده است که یکی از موثرترین و بی عارضه ترین آنها، درمان چاقی با کاشت نخ cog و pdo است. در این روش که اصطلاحا امبدینگ نامیده می شود با استفاده از کاشت نخ های قابل جذب در نقاط طب سوزنی بدن باعث می شود تا شخص سریعتر و کامل تر به وزن نرمال بدن خود دست یابد.


مطالب آموزنده دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

روش کاشت نخ cogو pdo قابل جذب یک روش سنتی در طب چینی می باشد که چندین سال است در کشورهای مختلف از جمله ایران برای درمان بیماری های مختلف با استفاده از سبک و سوزن های جدید و نخ بهتر مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش، نخ‌های مخصوص قابل‌جذب،جایگزین سوزن‌های طب سوزنی شده و اثرات تحریک نقاط طب سوزنی به‌صورت مداوم روی بدن اعمال می‌شود. می‌‌توان گفت که فرد با استفاده از روش امبدینگ، سوزن‌های طب سوزنی را به خانه می‌برد.

پیشنهاد مطالعه  تزریق فیلر شقیقه

کاشت نخ لاغری اصفهان | لاغری موضعی

چگونگی درمان چاقی با کاشت نخ

برای کاهش سایز شکم ، پهلوها ، ناحیه پشت ، بازوها و سایر مناطق سلولیت ساز یا دارای چربی های موضعی، از نخ های جدیدی بنام مونوکریل یا ویکریل استفاده می گردد. بدین صورت که این نخ های قابل جذب در زیر پوست توسط سوزن هایی در نقاط مخصوص بدن گذاشته می شوند. نخ ها بعد از ۳ تا ۴ هفته این نخ ها جذب می شوند. این اثر سبب تحریک مداوم غدد درون‌ریز و سیستم عصبی و سوخت‌وساز بدن شده و نهایتاً موجب کاهش وزن خواهد شد. در این روش با افزایش متابولیسم بدن، چربی و کالری های اضافی سریع تر سوزانده شده و در نتیجه باعث کاهش وزن و لاغری موضعی می شود.

لازم به ذکر است شیوه کاشت نخ برای لاغری یا امبدینگ براساس ویژگی‌های بدنی افراد مختلف، علائم و نشانه‌های مختلف و همچنین علل متفاوت چاقی متفاوت است. برهمین اساس نقاط متفاوتی انتخاب شده و نهایتاً نقاطی که برای کاشت نخ استفاده می شوند، سبب پاک‌سازی کانال‌های انرژی بدن میگردند.

این نخ ها بسیار عالی و بدون هیچ گونه عوارض حساسیتی بوده ، موجب افزایش نسج الاستیک و کلاژن در بدن شده و علاوه بر کاهش سایز چربی به رفع افتادگی پوست هم کمک شایانی می کند و موجب لاغری موضعی می گردد. میزان استفاده از این روش بر حسب اندازه قطر و ضخامت چربی موضعی در افراد متفاوت است. هر ۲۰ روز یکبار می توان این روش را روی نقاط معین تکرار کرد.

پیشنهاد مطالعه  مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس کدامند ؟

درواقعا روش امبدینگ و کاشت نخ مانند شرایطی است که انرژی لازم برای انجام فعالیت های ورزشی در اختیار فرد قرار گرفته و همچنین با افزایش متابولیسم بدن به فرد این امکان را می دهد که در زمانی کوتاه، وزن زیادی را کم کند.

درمان چاقی با کاشت نخ

عدم تعادل هورمونی، پرخوری، متابولیسم کند، سوء تغذیه و نداشتن ورزش و تحرک از مهم ترین عوامل چاقی هستند. طب سوزنی با تاثیر موثر بر روی نحوه عملکرد غده تیروئید و رفع کم کاری تیروئید که یکی از دلایل چاقی در افراد می باشد، با درمان عملکرد صحیح این غده باعث افزایش سوخت و ساز و کاهش وزن می شود.

غده تیروئید مسئول تولید، ذخیره و ترشح هورمونهای تیروئید برای متابولیسم سلول ها، کالری بدن برای تامین انرژی و غیره می باشد. کم کاری تیروئید، وضعیتی است که در آن غده تیروئید به میزان کافی هورمون های لازم جهت سوخت و ساز ترشح می کند. کم و پرکاری تیروئید باعث بروز علائم و نشانه های متفاوتی در بیمار می شوند. درمان با استفاده از روش امبدینگ تاثیر بسیار زیادی بر تنظیم و تقویت سیستم تمام غدد درون ریز و به خصوص غدد تیروئید و فوق کلیوی دارد. این اعضا با یکدیگر همکاری کرده تا علاوه بر تولید و ترشح هورمون ها، میزان متابولیسم و پاسخ به استرس را نیز تنظیم کنند.

کاشت نخ لاغری اصفهان | امبدینگ با کاشت نخ لاغری

مزایای درمان چاقی با کاشت نخ

یکی از بهترین مزیت های این روش لاغری طبیعی و کاهش اضافه وزن آن است . که حتی زمانی که بدن شخص در حال فعالیت نمی باشد نیز موثر است. در واقع نخ های کاشته شده در نقاط طب سوزنی باعث افزایش گردش خون شده . و این عمل باعث سوزاندن چربی ها حتی در هنگام استراحت بدن می شود.

پیشنهاد مطالعه  درمان بیماری های مزمن با کاشت سوزن‌های مخصوص در گوش

روش درمان با کاشت نخ قابل جذب، بر روی تمام اعضای داخلی مهم بدن از جمله غدد تیروئید و فوق کلیوی که تاثیر بسزایی در چاقی دارند تاثیر می گذارد . و حتی می تواند سطح انسولین و لیپید خون را نیز پایین آورد. و همچنین این نخ های قابل جذب با تاثیری که بر انرژی چی CHI گذاشته باعث احیای دوباره منابع انرژی بدن شده . که می تواند باعث کاهش وزن و کاهش کلسترول خون شود.

کاشتن نخ های pdo و cog در ناحیه شکم، پهلو، بازوها و سینه ها نیز می تواند باعث سفت شدن عضلات و موجب لاغری موضعی و حذف چربی های اضافی در این قسمت ها شود . که در واقع یکی از اصلی ترین کاربرد های روش امبدینگ می باشد. برای کنترل و کاهش وزن موثرتر، طب سوزنی چهر ناحیه در گوش یعنی نقاط گرسنگی، برای جلوگیری از استرس ها که عامل مهمی در چاقی بعضی افراد هستند . نقطه معده و نقطه درون ریز را مورد هدف قرار می دهد.

تعداد بسیاری از بیماران پس از انجام کامل جلسات درمانی طب سوزنی گوش و امبدینگ دیگر میل شدید به شیرینی نداشته . و اشتهای کاذب آنها کاهش یافته و قادرند بدون تلاش زیاد کاهش وزن داشته باشند و وزن نرمال خود را حفظ کنند.

پیام بگذارید