متخصص طب سوزنی اصفهان | تخلیه ژل لب با آنزیم

تخلیه ژل لب با آنزیم چگونه است؟

پرکننده‌های لب تزریق‌هایی هستند که به لب‌های شما حجم می‌دهند و لب‌ها را پرتر می‌کنند.اما یک سوال برای اکثر افراد پیش می‌آید که اگر از فرم لب هایمان خوشمان نیامد در این صورت چه کار باید بکنی؟حتی ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد. موضوع بحث ما نیر در این مقاله دقیقا همین سوال است.افرادی هستند که پس از تزریق ژل لب بنا بر هر دلیلی میخواند که ژل تزریق شده را تخلیه کنند،این عمل راهکار های متفاوتی دارد کع ما در اینجا میخواهیم تخلیه ژل لب با آنزیم را برای شما توضیح دهیم.

 تخلیه ژل لب با آنزیم

فیلرهای تزریقی دائمی نیستند، اما بسته به نوع انتخابی شما می توانند بین ۳ تا ۱۸ ماه دوام بیاورند. با این حال، اگر از نتایج خود کاملاً راضی نیستید، لزوماً نباید منتظر بمانید تا اثرات کامل از بین برود. بسته به نوع فیلر مورد استفاده، ممکن است این گزینه را داشته باشید که پرکننده های لب خود را زودتر حل کنید و از بین ببرید.

اگر می‌خواهید حجم آن را کاهش دهید یا حتی توده‌ها را از بین ببرید، ممکن است بتوانید تمام پرکننده یا فقط بخشی از آن را حل کنید. در مطلب زیر، جزئیات مربوط به حل کردن پرکننده‌های لب، از جمله نوع فیلرهایی که می‌توانید حل کنید، نحوه کار این فرآیند و انتظار چه چیزی را دریافت کنید.

کاشت نخ لاغری اصفهان | تخلیه ژل لب با آنزیم

کدام فیلرهای لب برگشت پذیر هستند؟

فقط پرکننده های اسید هیالورونیک (HA) مانند Juvederm، Restylane و Belotero می توانند حل شوند.

(HA) قندی است که به طور طبیعی در بدن شما، عمدتاً در بافت های همبند یافت می شود. به طور عمده، HA برای هیدراته نگه داشتن پوست شما کار می کند، که به حجیم شدن کمک می کند. HA موجود در پرکننده ها یک نسخه مصنوعی یا آزمایشگاهی است.
پرکننده های ساخته شده از هر چیز دیگری برگشت پذیر نیستند ، اما باز هم، بدون توجه به این موضوع، برای همیشه دوام نخواهند داشت. فیلرها با گذشت زمان تحلیل می‌روند، به همین دلیل است که برای حفظ ظاهر خود نیاز به تزریق‌های بعدی دارید.

پیشنهاد مطالعه  روش‌های آبرسانی پوست را بشناسید :

در مورد پرکننده های غیر HA چه باید کرد؟

اگر لب‌هایتان را با موادی غیر از HA تقویت کرده‌اید و از نتایج آن خوشتان نمی‌آید، یک جراح زیبایی با تجربه می‌تواند عدم تقارن یا برآمدگی را با تزریق فیلر بیشتر برای یکنواخت کردن موارد اصلاح کند.
آیا نمی خواهید فیلر بیشتری تزریق کنید، یا منتظر بمانید تا فیلرها خود به خود تجزیه شوند؟ شما همچنین گزینه حذف جراحی را دارید.
صرف نظر از اینکه به کدام سمت متمایل هستید، باید با سوال کردن از یک جراح زیبایی معتبر در مورد گزینه های خود شروع کنید.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تخلیه ژل لب.

انتظار چه چیزی برای تخلیه ژل لب با آنزیم وجود دارد؟

اگر تصمیم شما برای تخلیه ژل لب با آنزیم جدی است ، در اینجا یک ایده کلی از آنچه باید انتظار داشته باشید وجود دارد. ابتدا، تیم مراقبت شما با استفاده از مقدار کمی آنزیم هیالورونیداز روی بازوی شما برای بررسی آلرژی یا حساسیت، پچ تست را انجام می دهد.

اگر هیچ واکنش نامطلوبی نداشتید، لب‌های شما را تمیز می‌کنند و کرم بی‌حس‌کننده را روی آن ناحیه می‌مالند تا درد ناشی از سوزن را به حداقل برسانند. اگر نمی‌خواهید پرکننده‌هایتان کاملاً حل شوند، ممکن است ابتدا هیالورونیداز را رقیق کنند تا کل برجسته‌سازی لب شما را از بین نبرد.
آنها هیالورونیداز را به قسمت های مختلف لب شما تزریق می کنند، با این هدف که محلول را تا حد امکان به HA نزدیک کنند. پس از اتمام، آنها یک بار دیگر لب های شما را تمیز می کنند و از بالم یا کرم مراقبت پس از آن استفاده می کنند. پس از تست پچ، کل فرآیند فقط چند دقیقه طول می کشد.

پیشنهاد مطالعه  زاویه سازی و لیفت خط فکی

چه مدت پس از تخلیه ژل لب با آنزیم طول می کشد تا فیلرها حل شوند؟

هیالورونیداز اثر فوری دارد. اما از آنجایی که شیمی بدن همه افراد یکسان نیست، همه افرا بطور یکسان متوجه نتایج نمی شوند. مارک های مختلف پرکننده های HA ممکن است با سرعت های مختلف باعث تخریب شوند. مقدار فیلری که می‌خواهید حل شود نیز می‌تواند مؤثر باشد. ممکن است برای دستیابی به نتایج مورد نظرتان نیاز به بازگشت بیش از یک جلسه داشته باشید. بسیاری از افراد تنها در عرض چند روز متوجه نتایج می شوند.

به خاطر داشته باشید که لب های شما ممکن است به طور موقت پس از عمل پرتر و برجسته‌تر به نظر برسند. این موضوع می تواند به دلیل ترکیبی از تورم خفیف ناشی از تزریق و حجم اضافی از مایع محلول رخ دهد.

 لیفت صورت با نخ اصفهان | بهترین تزریق ژل لب

عوارض احتمالی تخلیه ژل لب با آنزیم

احتمال کمی وجود دارد که هیالورونیداز باعث واکنش آلرژیک شود. طبق تحقیقات در سال ۲۰۲۰، خطر واکنش های آلرژیک معمولاً بسیار کم است: بین ۰.۰۵ تا ۰.۶۹ درصد. کمتر از ۰.۱ درصد افراد دچار خارش و تورم می شوند.
گفتنی است، شما با دوز بیش از ۱۰۰۰۰۰ IU شانس بیشتری برای واکنش آلرژیک دارید. میزان واکنش های آلرژیک با دوز ۲۰۰۰۰۰ واحد بین المللی به کمی بیش از ۳۱ درصد افزایش می یابد. متخصص پوست یا جراح شما احتمالاً با کمترین دوز ممکن شروع می کند تا احتمال واکنش آلرژیک را به حداقل برساند. آنزیم هیالورونیداز همچنین ممکن است با برخی داروها از جمله برخی داروهای اضطراب و آنتی هیستامین ها تداخل داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه  کاهش دردهای بارداری با طب سوزنی

یکی دیگر از عوارض جانبی بالقوه ای که باید در نظر گرفت این است که هیالورونیداز به طور بالقوه می تواند مقدار زیادی از پرکننده و همچنین HA بدن شما را تجزیه کند. در نتیجه، ممکن است حجم بیشتری از آنچه می خواهید از دست بدهید و متوجه ناهمواری لب های خود شوید. بدن شما در نهایت HA بیشتری تولید خواهد کرد، اما این امر ممکن است چند ماه طول بکشد.

قیمت تخلیه ژل لب با آنزیم چقدر است؟

اگر از نتایج بزرگ کردن لب خود ناراضی هستید یا عوارضی را تجربه کرده اید، میتوانید با مراجعه به دکتری که تزریق فیلر اصلی را انجام داده است از او بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.که ممکن است هزینه کمتری بابت این امر از شما دریافت کند.
اما اگر تصمیم می‌گیرید برای تخلیه ژل لب با آنزیم نزد یک جراح یا متخصص دیگر بروید، یا می‌خواهید آنها را حل کنید زیرا نظر خود را در مورد ظاهر تغییر داده‌اید، هزینه معمولاً به موارد زیر بستگی دارد:

  1. چه مقدار هیالورونیداز نیاز دارند
  2. مکان تزریق
  3. سطح تجربه متخصص

لیفت صورت با نخ اصفهان | فیلر لب


دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیام بگذارید