متخصص طب سوزنی اصفهان | تاثیر آنتی اکسیدان بر پوست

آنتی اکسیدان ها چگونه به بهبود پوست کمک می کنند؟

تاثیر آنتی اکسیدان بر پوست  | اگر چه “ آنتی اکسیدان ” به یک کلمه پرطرفدار برای فروشندگان محصولات مراقبت از پوست تبدیل شده است، اما نحوه تاثیر آنتی اکسیدان ها بر پوست توسط اغلب عموم مورد سو تعبیر قرار می گیرد. در این مقاله به چگونگی تاثیر آنتی اکسیدان ها بر پوست پرداخته ایم.


مطالب جالب و خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

کاشت نخ لاغری اصفهان | تاثیر آنتی اکسیدان بر پوست .

آنتی اکسیدان چیست؟

اگر تا به حال به تغییر رنگ سیب و موز بعد از کندن پوستشان به قهوه ای توجه کرده باشید تاثیر آنتی اکسیدان را دیده اید. اکسیداسیون فرآیندی است که در آن آسیب ناشی از هوا (که حاوی رادیکال آزاد، آلاینده ها و سایر عوامل محیطی است) سبب اختلال در عملکرد سلول ها می شود. پوست شما نیز هر روز در معرض اکسیداسیون قرار می گیرد اما به شکل آهسته و کمتر قابل توجه.

پیشنهاد مطالعه  برجسته سازی و فرم دهی لب

آنتی اکسیدان ویتامین، مواد معدنی و پروتئینی است که می تواند فرآیند اکسیداسیون را کند یا متوقف کند. در مورد بدن انسان، آنتی اکسیدان می تواند به جلوگیری و ترمیم آسیب بافتی کمک کند. بنابراین، آنتی اکسیدان به طور طبیعی در بدن وجود دارد، اما سطح آن با افزایش سن کاهش پیدا می کند. به همین دلیل است تامین آنتی اکسیدان بدن بسیار مهم است.

آنتی اکسیدان چگونه به بهبود پوست کمک می کند؟

آنتی اکسیدان ها هم سلامت پوست و هم ظاهر آن را بهبود می بخشند.

۱- محافظت در برابر رادیکال های آزاد

آنتی اکسیدان ها سلول های پوست را تقویت کرده و آن ها را نسبت به اثرات رادیکال های آزاد و آلودگی مقاوم می کند. در نتیجه، کرم های حاوی آنتی اکسیدان می توانند رادیکال های آزاد را از بین ببرند.

۲- محافظت در برابر آفتاب

آنتی اکسیدان ها از سلول های پوست شما در برابر اشعه ماورابنفش محافظت می کنند. برخلاف ضدآفتاب، آنتی اکسیدان از داخل با محدود کردن اثرات تابش جذب شده بر روی سلول ها کار می کند. با این حال، اگر چه آنتی اکسیدان ها به حفاظت از پوست کمک می کنند، اما استفاده از کرم ضد آفتاب هم بسیار مهم است.

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی گوش چگونه کار می کند ؟

۳- افزایش کلاژن

آنتی اکسیدان ها می توانند پوست را به تولید بیشتر کلاژن، الاستین و سایر پروتئین های پوست تشویق کنند. کلاژن برای حفظ انعطاف پذیری پوست بسیار مهم است. علاوه بر این سطح کلاژن نقش مهمی در حفظ نرمی و جوان بودن پوست بازی می کند.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تاثیر آنتی اکسیدان بر پوست

۴- خواص ضد پیری

آنتی اکسیدان ها یکی از اجزای اصلی بسیاری از محصولات ضد پیری هستند؛ می توانند چین و چروک و خطوط را بهبود بخشیده و لک های پیری و مشکلات مربوط به رنگدانه ها را کاهش دهند.

۵- کاهش جوش

آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین A می توانند به کاهش ظاهر آکنه با تنظیم تولید چربی اضافی (سبوم) و باز کردن منافذ کمک کنند.

۶- درمان زخم

آنتی اکسیدان ها می توانند با افزایش جریان خون به بافت زخم، ظاهر آن ها را کاهش دهند.

چگونه آنتی اکسیدان بیشتری دریافت کنیم؟

سه راه برای افزایش مصرف آنتی اکسیدان های تقویت کننده سلامت پوست وجود دارد:

  • مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان مانند سبزیجات برگ دار، میوه های تازه، آجیل و غلات استفاده کنید.
  • روزانه مکمل آنتی اکسیدان مصرف کنید.
  • محصولات مراقبت از پوست حاوی آنتی اکسیدان استفاده کنید.

پیام بگذارید