لیفت صورت با نخ اصفهان | آشنایی با خصوصیات بوتاکس دیسپورت

دیسپورت چیست و مزایای بوتاکس دیسپورت کدام است؟

بوتاکس دیسپورت | پوست انسان‌ها به طور طبیعی پس از عبور از سن میانسالی معمولاً شروع به ایجاد چین و چروک و خطوط در نواحی مختلف صورت می‌کند که تأثیر بسیاری در پیر‌تر نشان دادن چهره فرد به مخاطبان خود دارد که این عامل برای بسیاری از افراد ناخوشایند و آزاردهنده خواهد بود. تزریق بوتاکس در حال حاضر پرطرفدارترین روش جوانسازی پوست است که برای از بین بردن چروک‌های متحرک مانند خط لبخند و چروک‌های پنجه کلاغی بسیار کاربرد دارد.

تزریق بوتاکس با ایجاد حالت فلجی موقت در عضله‌ها سبب می‌شود تا چروک‌ها و مشکل افتادگی پوست از بین برود. یکی از برندهای معتبر مورد استفاده در این زمینه بوتاکس دیسپورت نام دارد. تزریق بوتاکس دیسپورت در کلینیک‌های زیبایی انجام شده و از کیفیت و ماندگاری بالایی برخوردار است.

بوتاکس دیسپورت به عنوان یکی از معتبرترین برندهای بوتاکس خارجی شناخته شده و استفاده از آن در ایران با محبوبیت بسیار بالای افراد همراه است. مصرف‌کنندگان این برند بوتاکس می‌توانند شاهد از بین رفتن خطوط و چین و چروک صورت خود بوده و پوستی جوان داشته باشند. در ترکیبات این بوتاکس، از لاکتوز استفاده شده است، به همین دلیل توصیه می‌شود کسانی که به شیر حساسیت شدیدی دارند از تزریق این ماده بوتاکس خودداری کنند. کاندیدهای مناسب تزریق بوتاکس دیسپورت می‌توانند با انتخاب پزشک و کلینیک معتبر، برای تزریق بوتاکس خود اقدام کنند.

متخصص طب سوزنی اصفهان | بوتاکس دیسپورت

کاربردهای تزریق بوتاکس دیسپورت

 1. بهبود خط اخم
 2. بهبود چروک‌های دور چشم (پنجه کلاغی)
 3. بهبود خطوط پیشانی
 4. لیفت ابرو
 5. لیفت نوک بینی
پیشنهاد مطالعه  اختلال جنسی زنان و مردان

مزایای بوتاکس دیسپورت

دیسپورت برای افرادی که بوتاکس برای آنها دیگر مؤثر نیست به کار برده می‌شود. با مصرف مدام، به دلیل واکنش‌های ایمنی بدن بیمار، به مرور زمان اثربخشی بوتاکس کاهش می‌یابد. در دیسپورت مقدار کمتری پروتئین وجود دارد و واکنش ایمنی بدن بیمار به آن کمتر می‌شود. افرادی که بوتاکس روی عضلات آنها تأثیری ندارد می‌توانند از دیسپورت استفاده کنند.

 • پخش یکنواخت

دیسپورت پروتئین کمتری دارد و به همین دلیل اثر آن نسبت به بوتاکس بهتر پخش می‌شود. پخش یکنواخت باعث می‌شود که ناحیه تحت درمان مانند پیشانی طبیعی‌تر و هموارتر به نظر برسد. چین و چروک‌های صورت با استفاده از این روش و تزریق مستقیم مقدار کمی دیسپورت در عضلات صورت کاهش می‌یابند. برای افزایش اثربخشی این روش درمانی باید ۳ تا ۵ تزریق کوچک که بدون درد است انجام شود.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | درمان با مزوبوتاکس

 • بدون نیاز به بیهوشی و بیحسی

از آنجا که این روش بدون درد است، بیهوشی یا بیحسی برای انجام آن به کار برده نمی‌شود.

 • عوارض جانبی کم

آزمایش‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که فرایند تزریق دیسپورت در مقایسه با بوتاکس عوارض جانبی بسیار کمتری دارد.

 • نتایج فوری

معمولاً نتایج را می‌توان یک تا هفت روز پس از انجام فرآیند ملاحظه کرد. به هر حال نیمی از بیماران می‌توانند قبل از سه روز نتایج درمان را مشاهده کرده و نیمی دیگر نیز بعد از این مدت اثرات انجام تزریق را ببیند.

 • نتایج با دوام‌تر

نتایج حاصل از تزریق دیسپورت معمولاً بیش از بقیه بوتاکس ها باقی می‌مانند.

 • ظاهر طبیعی‌تر

با تزریق دیسپورت می‌توان خطوط متوسط تا عمیق پوست را بدون این که بقیه اجزای صورت جابجا شده یا از نظر ظاهری تغییر شکل یابد را کاهش داد. عضلاتی که مورد تزریق قرار نگرفته‌اند به کار خود ادامه داده تا شما بتوانید احساسات خود را به طور طبیعی با صورت خود نشان دهید. در واقع خطوط و چین و چروک‌های صورت شما از بین می‌رود و به بیان احساسات شما توسط صورت خدشه‌ای وارد نمی‌شود.

پیشنهاد مطالعه  درمان درد اندومتریوز و طب سوزنی

 کاشت نخ لاغری اصفهان | .آشنایی با خصوصیات بوتاکس دیسپورت

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

 1. عدم مصرف داروی ضد التهاب تا ۲ هفته پیش از تزریق بوتاکس
 2. خودداری از مصرف الکل و دخانیات، حداقل تا ۱ هفته پیش از تزریق بوتاکس
 3. گزارش به پزشک در صورت مصرف مکمل‌های غذایی یا ویتامین به منظور پیشگیری از بروز حساسیت ناگهانی بر اثر تزریق بوتاکس
 4. پرهیز از مصرف آنتی‌بیوتیک‌هایی همچون «جِنتامایسین»، «استرپتومایسین» و «کانامایسین» پیش از تزریق بوتاکس
 5. در صورت استفاده از پنی‌سیلامین در درمان رماتیسم مفصلی Rheumatoid Arthritis و داروی ضد مالاریا «کلروکین»، «سیکلوسپورین» یا سابقه‌‌ حساسیت به بوتاکس از تزریق بوتاکس صورت خودداری کنید؛ چراکه عوارض جانبی مخاطره‌آمیزی همراه خواهد بود.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس

یاد گرفتن و رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق دیسپورت، باعث کاهش خطر بروز عوارض بوتاکس دیسپورت می‌شود. نکات و مراقبت‌های زیر کمک می‌کند تا نتیجه نهایی تزریق به بهترین شکل ظاهر شود:

 1. از خوابیدن بر روی صورت خودداری کنید. تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق باید به پشت بخوابید و سر را کمی بالاتر از حالت عادی قرار دهید.
 2. مصرف الکل و یا استعمال دخانیات را به مدت ۱۰ روز متوقف کنید.
 3. از وارد شدن فشار و یا ماساژ ناحیه تحت درمان بپرهیزید.
 4. مصرف داروهای مسکن و داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شود را برای پیشگیری از بروز عوارض بوتاکس دیسپورت از جمله کبودی، متوقف نمایید.
 5. بهتر است که از انجام فعالیت‌های سنگین و یا ورزش به مدت ۴۸ ساعت خودداری کنید.
 6. در ۲۴ ساعت اولیه از قرار گرفتن در معرض آفتاب و یا رفتن به حمام آب گرم، سونا و استخر بپرهیزید.
پیشنهاد مطالعه  تاثیر طب سوزنی برای درد کف پا

متخصص طب سوزنی اصفهان | ماندگاری اثرات بوتاکس پس از درمان

دوام تزریق بوتاکس

دوام این بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد. مقدار مصرف دیسپورت در بین افراد متفاوت می باشد. به طور میانگین ماندگاری دیسپورت بین ۳ الی ۴ ماه بوده و دز دارو در کم یا زیاد شدن این زمان تأثیرگذار است و همچنین محل تأثیر نیز در زمان ماندگاری تأثیر می گذارد.

عوارض تزریق بوتاکس

از جمله عوارض احتمالی تزریق دیسپورت می‌توان به ایجاد کبودی، التهاب، قرمزی و ورم در ناحیه تزریق اشاره کرد. البته این عوارض بسیار جزئی بوده و نهایتاً در ۷۲ ساعت بعد از بین خواهند رفت.

 

مطالب جالب و آموزنده دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیام بگذارید