کاشت نخ لاغری اصفهان | تزریق فیلر بینی

انواع فیلر بینی

فیلر بینی | دو مورد از موثرترین ترکیبات مورد استفاده در فیلرها، اسید هیالورونیک و کلسیم هیدروکسی لپاتیت است. هر دو فیلر برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌شوند. این مواد تولید کلاژن و الاستین را افزایش می‌دهند. کلاژن و الاستین بلوک‌های سازنده پوست هستند. بنابراین با از بین رفتن فیلر طی چند ماه هنوز نتایج حاصل از آن قابل مشاهده است. امروزه فیلرها در برندهای زیادی موجود هستند. برخی برندها بهتر عمل کرده و متخصصان بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنند.


مطالب جالب و خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | فیلر بینی

 ژل بینی حاوی اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک باعث حفظ رطوبت در زیر پوست شده و هیدراتاسیون (آبرسانی) را بهبود می‌بخشد. از ژل هیالورونیک می‌توان برای کاهش فرورفتگی در قسمت‌های مختلف صورت استفاده کرد. برای از بین بردن جای جوش، افزایش حجم گونه، رفع خط اخم و خطوط پنجه کلاغی، رفع خط لبخند و لیفت بینی از این نوع ژل استفاده می‌شود.

اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی بوده و در بدن یافت می‌شود. این نوع ژل در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین فیلرها تبدیل شده است.

پیشنهاد مطالعه  لیفت صورت با نخ

ژل حاوی کلسیم هیدروکسی لپاتیت

کلسیم هیدروکسی لپاتیت به طور طبیعی در استخوان‌ها وجود دارد. یک ترکیب شبه معدنی است و معمولا برای رفع چین و چروک‌های متوسط تا شدید مثل خطوط روی بینی و برای حجم‌دهی در نواحی مختلف صورت استفاده می‌شود.

این ژل‌ها به صورت بیوسنتتیک تولید می‌شوند. به این معنی که از هیچ‌گونه فرآورده حیوانی استفاده نمی‌شود. در نتیجه امکان ایجاد واکنش آلرژیک کاهش پیدا می‌کند. معتبرترین برند تجاری بر پایه کلسیم هیدروکسی لپاتیت برند Radiesse است.

تزریق ژل دائمی به بینی

بیشتر متخصصان از ژل‌های موقت برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌کنند. اما ژلی به نام بلافیل وجود دارد، که ماندگاری آن بسیار زیاد است. این نوع ژل حاوی کلاژن و دانه‌های ریز پلی متیل متاکریلات است. بلافیل در سال ۲۰۰۶ برای رفع چین و چروک بینی از سازمان FDA تاییدیه دریافت کرد. در سال ۲۰۱۴ از بلافیل برای درمان اسکارهای آکنه استفاده شد.

این روش به طور کلی بی‌خطر است. اما بهتر است، قبل از تزریق آزمایش پوستی انجام شود. ژل بلافیل برای افراد زیر ۲۱ سال، افراد مبتلا به آلرژی شدید و دارای حساسیت به کلاژن گاوی توصیه نمی‌شود.

متخصص طب سوزنی اصفهان |ماندگاری فیلر بینی

فیلر بینی استخوانی

افرادی که بینی استخوانی دارند، کاندید مناسب‌تری برای تزریق ژل هستند. این افراد معمولا از قوز بینی خود ناراضی هستند. پزشک با تزریق فیلر در بالا و پایین برآمدگی آن را برطرف کرده و تیغه را صاف می‌کند. برخی بینی‌های استخوانی حالت افتاده داشته و با تزریق ژل در نوک بینی می‌توان خطای دید ایجاد کرد.

ممکن است، دکتر متخصص پس از معاینه بینی در کنار فیلر استفاده از نخ را نیز پیشنهاد دهد. نخ برای لیفت بینی و رفع افتادگی آن تاثیر بهتری ایجاد می‌کند. فیلر نیز قوز بینی را از بین می‌برد. در روش لیفت با نخ پزشک نخ مخصوص را زیر پوست قرار داده و به سمت بالا می‌کشد.

پیشنهاد مطالعه  لیفت صورت با این روش ها

فیلر بینی گوشتی

فیلر بینی در بسیاری از مدل‌های بینی کاربرد دارد. فرم بینی‌های گوشتی با تزریق درست ژل اصلاح می‌شود. البته کلیه روش‌های غیرجراحی تغییرات جزئی ایجاد می‌کنند. برای تغییرات چشمگیر پزشک روش جراحی بینی را پیشنهاد می‌دهد. افرادی که بینی بسیار بزرگ و گوشتی دارند، با تزریق فیلر به نتیجه دلخواه نمی‌رسند. اما در مورد بینی‌های کوچک‌تر پزشک با تزریق فیلر در تیغه و نوک بینی حالت کشیده ایجاد می‌کند.

افراد با بینی گوشتی بهتر است، به جای فیلر از روش‌های کوچک‌کننده بینی مانند آمپول کوچک کننده بینی استفاده کنند. این آمپول حاوی آنزیم هیالاز بوده و با بی‌حسی تزریق می‌شود. معمولا برای این روش یک جلسه کافی نبوده و پزشک با توجه به سایز بینی بین ۲ تا ۶ جلسه درمان تجویز می‌کند.

برای کوچک شدن بینی محصولاتی به نام ژل کوچک‌کننده بینی یا کرم کوچک‌کننده بینی نیز وجود دارد. این نوع محصول با قرارگیری روی پوست باعث افزایش تنفس سلولی و چربی سوزی می‌شود. کرم کوچک‌کننده طی چند ماه بینی را کوچک می‌کند. بهتر است، قبل از استفاده از این کرم‌ها با متخصص پوست مشورت کنید.

نکات مهم قبل از تزریق ژل بینی

از آن‌جایی که تزریق فیلر بینی یک روش غیرتهاجمی است، نیازی به آمادگی خاصی ندارد. پس از جلسه مشاوره اولیه می‌توان برای تزریق ژل آماده شد. تنها باید از مصرف برخی داروها چند هفته پیش از تزریق خودداری کرد. اگر از داروها یا مکمل‌های زیر استفاده می‌کنید، حتما به پزشک اطلاع دهید. معمولا متخصص مصرف این داروها را ۳ هفته قبل از تزریق ژل منع می‌کند.

پیشنهاد مطالعه  تشخیص و درمان اگزمای پلک چشم

لیفت صورت با نخ اصفهان | ماندگاری فیلر بینی

فیلر بینی بهتر است یا نخ؟

در روش لیفت بینی با نخ متخصص با استفاده از نخ مخصوص بینی را به سمت بالا می‌کشد. این نخ‌ها معمولا خاردار هستند. با قرارگیری نخ زیر پوست خارها باعث عدم حرکت آن می‌شوند. هر دو روش زیبایی غیرتهاجمی بوده و کمترین عوارض را در پی دارند. متخصص با بررسی بینی و انتظارات شما ممکن است، روش تزریق فیلر یا روش استفاده از نخ را پیشنهاد دهد. اگر می‌خواهید بینی شما به سمت بالا کشیده شود، استفاده از نخ گزینه بهتری است. اما برای ایجاد تیغه صاف باید از ژل استفاده کرد.

آیا فیلر بینی را کوچک می‌کند؟

فیلر در واقع با ایجاد حجم در زیر پوست باعث بزرگ شدن بینی می‌شود. اما متخصص با تزریق دقیق و مناسب خطای دید ایجاد کرده و نواقص بینی را برطرف می‌کند. با از بین رفتن برآمدگی تیغه، برجسته شدن نوک بینی و ایجاد تقارن در دو طرف نتیجه خوبی به دست می‌آید و بینی کوچک دیده می‌شود.

چگونه فیلر بینی را از بین ببریم؟

نتایج حاصل از تزریق فیلر دائمی نیست و پس از چند ماه از بین می‌رود. اما در صورتی که از نتیجه راضی نبوده و می‌خواهید فورا ژل از بین برود، یک راه وجود دارد. برخی پزشکان از تخلیه ژل بینی با آنزیم استفاده می‌کنند. یک نوع آنزیم خاص به بینی تزریق شده و باعث از بین رفتن فیلر می‌شود. تزریق آنزیم کمی دردناک است. به همین دلیل توصیه متخصصان این است، که مدتی صبر کنید تا ژل خود به خود جذب شده و از بین برود.

پیام بگذارید