علل و درمان خانگی چروک دور لب | متخصص طب سوزنی اصفهان

 تزریق ژل لب و مراقبت های پس از تزریق

تزریق ژل لب | ژل های تزریقی، حاوی اسید هیالورونیک بوده و جلوه زیبایی برای لب ها فراهم می کنند. اگر چه این روش سریع، آسان و با حداقل عوارض جانبی است، باید توسط جراح پلاستیک یا متخصص پوست معتبر انجام شود.

ژل لب ظاهر پر و بزرگتری را به لب ها می دهد و عمدتاً از اسید هیالورونیک تشکیل شده است. روند تزریق ژل لب تنها چند دقیقه طول می کشد و حداقل تهاجمی است. با این حال، نتایج آن دائمی نبوده و نیاز به تکرار تزریق خواهید داشت. شما ممکن است پس از تزریق کمی تورم و کبودی را تجربه کنید. عوارض جانبی ناشی از تزریق ژل لب خفیف هستند.

لیفت صورت با نخ اصفهان | فرآیند تخلیه ژل لب با آنزیم


مطالب جالب و خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :


مراقبت های پس از تزریق ژل لب

۱- به احتمال فراوان لب شما متورم خواهد شد. همچنین ممکن است در محل تزریق کبودی یا قرمزی را تجربه کنید. اغلب عوارض جانبی تزریق خفیف هستند و شما می توانید پس از درمان به فعالیت های روزمره خود بازگردید.

پیشنهاد مطالعه  درمان مشکلات پوستی با میکرودرم ابریژن

۲- از کمپرس یخ استفاده کنید. این کار به تسکین تورم، کبودی و هر نوع درد دیگر کمک می کند.

۳- به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت، از ورزش سنگین خودداری کنید. افزایش فشار خون و ضربان قلب ناشی از ورزش ورم و کبودی را بدتر می کند. در صورت اجازه پزشک می توانید برای کاهش کبودی از آرنیکا استفاده کنید.

۴- نوشیدن آب فراوان به روند بهبود کمک می کند.

۵- میوه و سبزیجات بخورید و سعی کنید از مصرف سدیم خودداری کنید زیرا باعث بیشتر شدن ورم می شود.

۶- از قرار گرفتن در دمای بالا مانند اتاق بخار، سونا یا ورزش های گرم به مدت ۴۸ ساعت پس از درمان اجتناب کنید. حرارت بالا می تواند تورم را بیشتر کند.

۷- از پزشک خود بپرسید از چه مشکنی می توانید استفاده کنید. به طور معمول تیلنول مناسب است؛ از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن پرهیز کنید.

۸- اگر برای یک رویداد خاص ژل لب تزریق می کنید، دقت کنید که زمانی کافی را برای بهبود کامل لب در نظر بگیرید.

۹- روی صورت نخوابید و سعی کنید برای کاهش تورم با استفاده از چند بالش سر خود را هنگام خواب بالا نگه دارید.

۱۰- تا ۲۴ ساعت پس از تزریق از آرایش لب جلوگیری کنید.

پیشنهاد مطالعه  ماندگاری لیفت صورت با نخ

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | هزینه تزریق ژل چانه 1401

موارد پرهیز پس از تزریق لب

در ادامه چند مورد دیگر برای پرهیز پس از تزریق ژل لب آمده است:

سیگار نکشید
کشیدن سیگار احتمال عفونت را افزایش می دهد، بنابراین مهم است که بلافاصله پس از تزریق از سیگار کشیدن پرهیز کنید. همچنین باید از بودن در کنار افرادی که سیگار می کشند دوری کنید.

از الکل خودداری کنید
الکل به عنوان رقیق کننده خون عمل می کند و باید حداقل تا ۲۴ پس از تزریق از آن اجتناب کرد. الکل می تواند منجر به التهاب، افزایش کبودی و تورم شود. همچنین بهتر از چند روز قبل از درمان مصرف الکل را متوقف کنید.

از سفر با هواپیما اجتناب کنید
تا یک هفته پس از تزریق از پرواز با هواپیما جلوگیری کنید. زیرا فشار هوا می تواند ورم و کبودی را بدتر کند.

نتایج نهایی چه زمانی مشخص می شود؟

به طور معمول ۴ هفته طول می کشد تا ظاهر نهایی لب مشخص شود. نتایج در اغلب موارد حدود ۶ ماه ماندگاری دارد.

کبودی یا ورم شدید

اگر کبودی یا ورم شدید بیش از یک هفته طول کشید به پزشک خود اطلاع دهید. آلرژی و واکنش به اسید هیالورونیک نادر اما ممکن است.

انسداد عروق

گرفتگی عروق زمانی اتفاق می افتد که ژل به داخل یا اطراف شریان تزریق شده و جریان خون کاهش پیدا می کند. پوست و بافت اطراف بدون خونرسانی کافی شروع به مرگ خواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه  درمان اختلالات جنسی با کمک طب سوزنی

نتایج انسداد عروق شامل درد شدید و فوری و تغییر رنگ پوست است. همچنین ممکن است مدتی طول بکشد تا درد قابل توجه شود، زیرا اغلب ژل ها حاوی لیدوکائین (بی حس کننده) هستند.

لیفت صورت با نخ اصفهان | تبخال بعد از تزریق ژل لب .

زخم سرد

پزشک از شما می پرسد که آیا مستعد تبخال یا ویروس هرپس کمپلکس ۱ (HSV-1) هستید یا خیر. ژل های تزریقی می توانند بروز تبخال را تحریک کنند. اگر در گذشته پس از تزریق ژل لب تبخال داشتید به پزشک خود اطلاع دهید.

ژل های تزریقی، حاوی اسید هیالورونیک بوده و جلوه زیبایی برای لب ها فراهم می کنند. اگر چه این روش سریع، آسان و با حداقل عوارض جانبی است، باید توسط جراح پلاستیک یا متخصص تزریق ژل و بوتاکس معتبر انجام شود.

اگر به فکر تزریق ژل لب هستید، از مزایا و معایب آن آگاه باشید. این روش آسان و موثر است، اما می تواند موجب ورم، قرمزی و درد شود. اگر به مدت چند روز پس از تزریق نمی توانید از سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و پرواز با هواپیما اجتناب کنید، تزریق ژل برای شما مناسب نیست.

پیام بگذارید