پنج روش غیر جراحی برای لیفت صورت

با استفاده از تکنولوژی های امروزی و روش های موجود، دیگری نیازی نیست برای زیبایی زیر تیغ جراحی بروید. اگر هدف شما این است که جوانی خود را احیا کنید، می توانید به کمک ترکیبی از روش های غیرجراحی به نتایج طبیعی دست پیدا کنید. روش های غیرجراحی برای لیفت صورت به سه دسته تقسیم می شوند: بازیایی حجم از دست رفته، بهبود لایه سطحی پوست و سفت کردن بافت عمیق تر. به طور کلی، طیف وسیعی از درمان ها برای دستیابی به ظاهری جوان مورد استفاده قرار می گیرند.


مطالب آموزنده دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :


تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | درمان با مزوبوتاکس

۱) بوتاکس

بوتاکس که به عنوان توکسین بوتولینوم هم شناخته می شود یکی از رایج ترین روش های درمانی بدون جراحی است. بوتاکس به ماهیچه ها تزریق شده و به طور موقت آن ها را از کار می اندازد. این ماهیچه ضعیف شده دیگر منبقض نمی شود و به همین دلیل نمی تواند چین و چروک ایجاد کند. تزریق بوتاکس، به طور موثر خطوط ریز و چین و چروک بین ابروها، پیشانی، خطوط پنجه کلاغی کنار چشم ها و سایر چین و چروک های ناحیه بالایی صورت را برطرف می کند. گاهی اوقات بوتاکس می تواند پوست شل گردن را نیز بهبود ببخشد.

پیشنهاد مطالعه  زاویه سازی و لیفت خط فکی

نتایج بوتاکس بین ۳ الی ۷ روز برای پیشانی و نواحی اطراف چشم و ۲ تا ۳ هفته برای ناحیه فک قابل مشاهده است. اثرات آن ۳ تا ۶ ماه باقی می ماند. بنابراین برای جلوگیری از برگشت چین و چروک ها باید دوباره تزریق را تکرار کنید. برای چین و چروک های عمیق تر ممکن است برای رسیدن به نتیجه مطلوب از چند روش استفاده شود. عوارض جانبی جدی وجود ندارد و شایع ترین عوارض شامل تضعیف موقتی ماهیچه ها، قرمزی خفیف و تورم در ناحیه تزریق است که طی یک الی دو روز رفع می شود.

۲) فیلر

گونه های افتاده به طور معمول با از دست دادن حجم ایجاد می شوند. این حجم بدون جراحی و تنها در طی دقیقه دوباره بر می گردد و به نظر می رسد که جراحی لیفت صورت داشته اید.

فیلر برای پر کردن خطوط ریز و افزایش حجم استفاده شده و اعلب برای قسمت های پایینی صورت یعنی گونه ها، چین های نازولبیال، لب ها، خطوط ماریونت و دیگر نواحی فرورفته صورت به کار می رود. در صورت لزوم می توان از فیلر برای شقیقه و زیر چشم ها نیز استفاده کرد. فیلرهایی نظیر ژوویدرم می توانند برای صاف کردن چروک های ایستا مورد استفاده قرار بگیرند.

پیشنهاد مطالعه  آشنایی با انواع نخ لیفت با نخ

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تزریق بوتاکس صورت 

از هیالورونیک اسید ساخته شده اند که یک ماده طبیعی در پوست است و مواد مغذی آن را فراهم می کند. به حفظ رطوبت، نرمی و افزایش حجم کمک می کند. نتایج تزریق فیلر بلافاصله قابل مشاهده بوده و می تواند ۹ تا ۱۲ ماه باقی بماند. اکثر افراد عوارض جانبی کمی را تجربه می کنند و تعداد اندکی ممکن است نسبت به درمان حساس بوده و یا واکنش آلرژیک داشته باشند.

۳) تزریق چربی

یک جایگزین برای فیلر، انتقال چربی است. چربی می تواند از سایر نواحی بدن شما برداشته شده و سپس برای بازیابی حجم از دست رفته به صورت تزریق شود. از این روش می توان برای رفع خطوط خنده، خطوط پنجه کلاغی، لب ها، اسکار آکنه، فرورفتگی های پوست، گونه های مقعر و هر ناحیه فرورفته دیگر استفاده کرد. یکی از بزرگترین مزایای انتقال چربی این است که نتایج طبیعی برای شما ایجاد می کند و به مدت طولانی دوام می آورد. از آنجا که از چربی خود شما استفاده می شود، بدن آن را می پذیرد و احتمال واکنش آلرژیک کاهش پیدا می کند.

۴) RF

درمان صورت با RF (فرکانس رادیویی) تکنیکی است که از انرژی RF به منظور گرم کردن بافت و تحریک تولید کلاژن زیر پوست برای کاهش خطوط ریز و شلی پوست استفاده می کند. این تکنیک باعث تولید کلاژن و الاستین جدید می شود. RF جایگزینی برای لفیت صورت و سایر جراحی های زیبایی است. فرکانس رادیویی توسط FDA به عنوان یک درمان غیرجراحی برای بهبود مشکلات پوستی تایید شده است. این درمان به استراحت نیاز ندارد و از همه مهم تر نتایج بلافاصله قابل مشاهده است.

پیشنهاد مطالعه  تاثیر طب سوزنی ناباروری زنان

RF از طریق امواج رادیویی انجام می شود که به عمیق ترین لایه پوست و لایه زیرجلدی پوست نفوذ کرده و باعث سفت شدن بافت های زیرین می شود و به این ترتیب خطوط و چین چروک پوست کاهش پیدا می کنند. این گرما باعث تحریک تولید کلاژن، بهبود گردش خون، اکسیژن رسانی و گردش سلولی سالم می شود. نتیجه کلی شامل پوستی روشن تر، سفت تر و سالم تر همراه با کاهش چشمگیر چین و چروک است.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل.

۵) لیفت با نخ

لیفت با نخ یک جایگزین ایمن برای جراحی لیفت صورت است. به گونه ای طراحی شده که کمتر تهاجمی است و می تواند افتادگی پوست اطراف گونه، خط فک و گردن را سریع تر و با خطر کمتر نسبت به جراحی کاهش دهد. در طول این روش از نخ های مخصوص برای لیفت استفاده می شود. در حالی که لیفت با نخ معمولاً نتایج قابل توجه و سریعی ایجاد می کند هزینه کمتری نیز نسبت به جراحی دارد.

لیفت صورت با نخ یک روش راحت و کم تهاجمی است و برای افرادی طراحی شده که علائم اولیه پیری پوست مانند افتادگی خفیف پوست را تجربه می کنند. این روش ابتکاری لیفت صورت تنها طی یک الی دو ساعت انجام می شود. در طول لیفت با نخ، جراح زیبایی نخ های نازکی را از طریق برش های کوچک وارد صورت می کند.

پیام بگذارید