تزریق ژل و بوتاکس اصفهان |ژل ژوویدرم چگونه باعث جوانسازی می‌شود؟

ژل ژوویدرم

ژل ژوویدرم یک نوع پرکننده یا فیلر است، یعنی فرورفتگی‌های ایجاد شده در پوست را پر می‌کند تا به این ترتیب چروک‌ها از بین برود. به علاوه ژل ژوویدرم برای برجسته و قلوه‌ای کردن لب‌ها نیز کاربرد دارد.

ژوویدرم نوعی ژل غیرحیوانی با اتصال عرضی و مشتق از هیالورونیک اسید است که برای جوانسازی صورت و حجیم کردن لب‌ها به کار برده می‌شود. ژل ژوویدرم به معنای واقعی کلمه چین و چروک‌های صورت را پر می‌کند. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و باعث روان و لغزنده شدن مفاصل می‌شود و از پوست و بافت‌ها محافظت می‌کند.

ژل ژوویدرم چگونه باعث جوانسازی می‌شود؟

ژل ژوویدرم مانند هیالورونیک اسید عمل می‌کند. وقتی متخصص تزریق ژل و بوتاکس ، ژل ژوویدرم را در پوست تزریق می‌کند، ژل ساختار محافظتی پوست را موقتاً بازیابی می‌کند و چروک‌ها را صاف می‌کند. ژل ژوویدرم بهترین گزینه برای رفع چین و چروک‌های استاتیک، یعنی چین و چروک‌هایی است که در حالت بی‌حرکت بودن صورت هم دیده می‌شود.

 لیفت صورت با نخ اصفهان | ژل ژوویدرم

کاربردهای تأیید شده ژل ژوویدرم

  1. ژل JUVÉDERM®VOLUMA™ XC به صورت عمقی در ناحیه گونه تزریق می‌شود تا لاغری ناشی از بالا رفتن سن را جبران کند و ناحیه چانه را بالا ببرد تا فرد نیم‌رخ جوان‌تری پیدا کند. تزریق این نوع ژل ژوویدرم به افراد ۲۱ سال به بالا توصیه می‌شود.
  2. ژل JUVÉDERM®VOLLURE™ XC و JUVÉDERM® XC با هدف اصلاح چین و چروک‌های متوسط تا شدید صورت، مانند چین نازولبیال یا خط خنده در بافت صورت تزریق می‌شود. تزریق ژل JUVÉDERM® VOLLURE™ برای افراد ۲۱ سال به بالا مناسب است.
  3. ژل JUVÉDERM®VOLBELLA™ XC برای برجسته کردن لب‌ها و از بین بردن خطوط عمودی دور دهان افراد ۲۱ سال به بالا کاربرد دارد.
  4. ژل JUVÉDERM®Ultra XC در لب‌ها و دور دهان افراد ۲۱ سال به بالا تزریق می‌شود.
پیشنهاد مطالعه  درمان های پزشکی و دارویی چروک دور لب

البته تزریق ژوویدرم برای از بین بردن خط اندوه (خط از دهان تا چانه)، جوانسازی دست‌ها، شقیقه‌ها و ناودان اشکی نیز کاربرد دارد. البته تولیدکننده ژل ژوویدرم این موارد را به عنوان کاربرد ژوویدرم ذکر نکرده است.

اکثر متخصصین تزریق ژل و بوتاکس اصفهان باتجربه ژل ژوویدرم را به جز کاربردهای ذکر شده از سوی تولیدکننده برای موارد مناسب دیگری نیز تزریق می‌کنند. متخصص تزریق بوتاکس بهترین نوع ژل ژوویدرم برای برآورده کردن خواسته‌تان را در جلسه مشاوره تعیین می‌کند.

مقدار مورد نیاز ژل ژوویدرم

بیماران معمولاً برای جوانسازی یک ناحیه به یک یا دو تزریق نیاز دارند، البته برای اصلاح موارد شدیدتر سه یا چهار تزریق ضرورت می‌یابد. مقدار ژل ژوویدرم مورد نیاز به عامل‌های مختلفی بستگی دارد که از آن جمله می‌توان به سن، عمق چروک‌ها و هدف بیمار از انجام درمان اشاره کرد. پزشک مقدار ژل مورد نیاز را برای دستیابی به نتیجه مطلوب در جلسه مشاوره تعیین می‌کند.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | ریمدلینگ صورت با تزریق بوتاکس و فیلر

تفاوت ژوویدرم با دیگر ژل‌های تزریقی

ژل‌های تزریقی مختلف نشانه‌های پیری متفاوتی را اصلاح می‌کنند. بعضی خطوط و چروک‌ها هنگام بی‌حرکت بودن صورت، برای مثال در زمان خواندن کتاب یا تماشای تلویزیون جلب توجه می‌کند ـ به این چروک‌ها استاتیک می‌گویند. اما بعضی چروک‌ها هنگامی که به صورت‌تان حرکت می‌دهید، مثلاً در زمان حرف زدن و خندیدن پدیدار می‌شود به این چروک‌ها دینامیک می‌گویند.

پیشنهاد مطالعه  تفاوت سوزن خشک با طب سوزنی

با توجه به این تفاوت، دو گونه مختلف از ژل‌های تزریقی طراحی شده است:

  • ژل‌های مخصوص رفع چروک‌های استاتیک: فیلرها یا پرکننده‌هایی مانند ژوویدرم
  • ژل‌های مخصوص رفع چروک‌های دینامیک: تعدیل کننده‌های عصبی یا نورومدولاتورهایی مانند بوتاکس و دیسپورت

مزیت ژوویدرم بر ژل‌های دیگر

پزشکان برای جوانسازی صورت از فیلرهای دیگری نیز استفاده می‌کنند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیلرهای مشتق از هیالورونیک اسید مانند ژوویدرم، رستیلن، رستیلن سیلک (Restylane Silk)، رستیلن لیفت (Restylane Lyft)، رستیلن ریفاین (Restylane Refyne) و رستیلن دیفاین (Restylane Defyne)
فیلرهای بدون هیالورونیک اسید مانند رادیس و اسکالپترا
در هر حال از یاد نبرید که تزریق ژل ژوویدرم روشی ایمن برای خلق نیمرخ دلخواه‌تان است که نتایجی قابل اطمینان را به دست می‌دهد.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان |تزریق بوتاکس صورت
زمان مشاهده نتایج ژل ژوویدرم

نتیجه تزریق ژل ژوویدرم معمولاً همان روز تزریق مشخص می‌شود. البته چون صورت کمی ورم می‌کند، ممکن است ناحیه تزریق کمی برجسته‌تر از حد انتظار به نظر برسد، اما ورم ظرف یک هفته از بین می‌رود و نتیجه نهایی مشخص می‌شود.

امکان انجام همزمان چند درمان

افرادی که از مشاهده نشانه‌های پیری روی نقاط مختلف صورت خود ناراحت هستند، می‌توانند بیش از یک درمان را در یک روز انجام بدهند. چنانچه قرار باشد، هم‌زمان چند درمان انجام شود، اغلب پزشکان ترجیح می‌دهند که ابتدا ژل را در گونه‌ها تزریق کنند و ساختار صورت را بازیابی کنند تا “داربست” مناسبی برای بقیه درمان‌ها ایجاد شود، سپس تزریق را در ناحیه‌های پایین‌تر صورت انجام می‌دهند.

پیشنهاد مطالعه  سندروم روده تحریک پذیر با طب سوزنی درمان می شود ؟

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | عوارض تزریق بوتاکس پلک

تاثیر تزریق فیلر ژوویدرم در لیفت و جوانسازی صورت

ژل ژوویدرم (Juvederm) یکی از انواع فیلرهای موجود در بازار است که به عنوان پرکننده برای از بین بردن چین و چروک و علائم پیری، افزایش حجم لب و گونه، زاویه سازی فک و جوانسازی زیر چشم مورد استفاده قرار میگیرد. از این ژل که دارای پایه اسید هیالورونیک است به صورت تزریقی توسط پزشک متخصص برای نواحی مختلف به ویژه گونه، لب و اطراف دهان استفاده میشود.

عملکرد ژل ژوویدرم چگونه است؟

فیلر ژوویدرم با افزودن حجم به بافت صورت از طریق ماده فعال آن (اسید هیالورونیک)، عمل می کند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن انسان هم وجود دارد. این اسید باعث تحریک روند تولید کلاژن میشود. آمپول های ژوویدرم حاوی مقدار کمی لیدوکائین (بی حس کننده) است که به عنوان کاهش دهنده درد عمل می‌کند. این ماده باعث میشود که فرد در حین تزریق، کوچکترین احساس دردی را تجربه نکند.


با ما همراه باشید با مطالب پیشنهادی متخصص طب سوزنی اصفهان دکتر اردشیر عامری :

 

پیام بگذارید