متخصص طب سوزنی اصفهان | پوست کدر

پوست کدر را چطور درمان کنیم ؟

پوستی درخشان ، جوان و شاداب کلید اعتماد به نفس و عزت نفس است. با این حال ، پوست شما به عنوان بزرگترین اندام بدن ، اغلب در معرض عوامل مختلف خارجی و همچنین داخلی قرار می گیرد که ممکن است در تیرگی و از بین رفتن رنگ چهره موثر باشد. پوست کدر به پوستی گفته می شود که شادابی یا درخشندگی خود را از دست داده باشد. به دلیل تجمع سلول های مرده پوست ، گردش خون ضعیف و بیماری میلیا ، اغلب ممکن است پوست خشن و خشک به نظر برسد.

در اینجا برخی از رایج ترین علائم تیرگی پوست را مورد بررسی قرار خواهیم داد :

  • پیری

با افزایش سن پوست ، تجمع سلول های مرده پوست افزایش می یابد که می تواند منجر به تیرگی ، خشکی و چین و چروک شود. علاوه بر این ، با افزایش سن ، توانایی سیستم گردش خون در انتقال مواد مغذی ، اکسیژن و ضایعات کاهش می یابد ، که باعث می شود پوست شما خسته و بی روح به نظر برسد.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان |تزریق بوتاکس برای اولین بار

  • کمبود آب بدن

هنگامی که آب پوست بدن شما کم می شود و نشانه‌های از خشکی دارید، مقدار کافی آب و رطوبت در پوستتان وجود ندارد. این وضعیت اغلب به دلایل زیر است و می‌تواند پوست شما را کدر و پوسته پوسته کند.:

  1. رژیم غذایی نامناسب
  2. مصرف ناکافی آب
  3. سیگار کشیدن
  4. داروها
  5. قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش
  • قرار گرفتن در معرض آفتاب

طبق گفته متخصص طب سوزنی اصفهان چه در جهان، قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد یکی از مهمترین عاملانی است که می تواند به پوست سالم شما آسیب برساند. می تواند باعث ایجاد چین و چروک ، خطوط ریز ، پوسته پوسته شدن ، تیرگی ، بافت خشن و تغییر رنگدانه شود. این عامل با کمی مراقبت و استفاده از ضد افتاب‌های متناسب با پوست و شرایط شما قابل کنترل و برطرف کردن می‌باشد.

  • رژیم غذایی ضعیف

رژیم غذایی مملو از غذاهای فرآوری شده ، نمک و شکر می تواند منجر به التهاب در بدن شود. این التهاب می تواند باعث تجزیه کلاژن و الاستین شود و منجر به کدر شدن چهره شود.

پیشنهاد مطالعه  اختلالات جنسی و تاثیر طب سوزنی بر آن

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | حذف خطوط اخم به کمک بوتاکس

مطالب خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیام بگذارید