متخصص طب سوزنی اصفهان | مزیت طب سوزنی برای سلامتی

سلامتی مزیت استفاده از طب سوزنی

در بخش قبل پیرامون برخی از مزایای استفاده از طب سوزنی برای داشتن سلامت بدن پرداختیم در این بخش به ادامه بررسی این مزایا می پردازیم :

۸. کاهش خطر ابتلا به بیماری در افراد

بیمارانی که به طور معمول درمان‌های طب سوزنی را انجام می‌دهند، با کاهش خطر ابتلا به بیماری مواجه می‌شوند. زیرا این درمان از پاسخ‌های طبیعی سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می‌کند. هنگامی که فرد در معرض ویروس یا باکتری قرار می‌گیرد، بدن بهتر می‌تواند با آن مقابله کند و احتمال این‌که بیمار شود کمتر است.

۹. مشکلات گوارشی کمتر

یبوست، سوزش سر دل و سندرم روده تحریک پذیر از مشکلات رایج گوارشی برای افراد مدرن است. هنگامی که سیستم گوارشی شما آنطور که باید کار نمی‌کند، سلامت و سلامت کلی شما آسیب می‌بیند. درمان طب سوزنی به تنظیم سلامت دستگاه گوارش و تسکین این بیماری‌های شایع کمک می‌کند.

۱۰. افزایش انرژی

پس از درمان طب سوزنی، بیماران ممکن است افزایش سطح انرژی را تجربه کنند. این می‌تواند به افراد کمک کند احساس کارایی بیشتری در محل کار و خانه داشته باشند.

۱۱. خواب بهتر

هنگامی که انرژی بدن در تعادل است و سیستم عصبی به درستی تحریک می‌شود، بسیاری از افراد توانایی بهتری برای خوابیدن در شب دارند. طب سوزنی در آزمایشات علمی نشان داده است که برای افرادی که با بی‌خوابی دست و پنجه نرم می‌کنند مفید است. و برخی از نتایج نشان داد که طب سوزنی در واقع مزایای بیشتری برای بیماران نسبت به داروهای خواب دارد.

پیشنهاد مطالعه  انجام کربوکسی تراپی جای جوش و احساس درد در صورت

۱۲.  رهایی از آلرژی

مبتلایان به آلرژی می‌توانند از طب سوزنی برای تقویت پاسخ ایمنی خود قبل از شروع فصل آلرژی استفاده کنند. گاهی اوقات که همراه با داروهای آلرژی استفاده می‌شود، طب سوزنی می‌تواند علائم آلرژی را پس از شروع حمله کاهش دهد.

۱۳.  افزایش باروری

زوج‌هایی که در تلاش برای بچه‌دار شدن هستند ممکن است با درمان طب سوزنی نتایج سریع‌تری داشته باشند. طب سوزنی در واقع می‌تواند تولید هورمون‌های تولید مثل را بهینه کند و درمان‌های بعدی می‌تواند از بارداری سالم به محض باردار شدن یک زن حمایت کند.

متخصص طب سوزنی اصفهان | طب سوزنی برای درمان سرطان

۱۴.  بهبود شفا پس از اقدامات پزشکی

طب سوزنی می‌تواند به افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند یا تحت درمان سرطان قرار گرفته‌اند، بعد از عمل کمک کند که سریع‌تر بهبود یابند. سیستم ایمنی و حمایت سلامتی که از طریق طب سوزنی به دست می‌آید، توانایی‌های طبیعی شفا در بدن را برای تسریع بهبودی تحریک می‌کند .

 

 

متخصص طب سوزنی اصفهاندکتر اردشیر عامری

پیام بگذارید