لیفت صورت با نخ اصفهان | لاغری موضعی با کمک مزوتراپی لاغری .

لاغری موضعی با جراحی یا بدون جراحی؟

مزوتراپی لاغری | از آنجا که روشهای جراحی لاغری موضعی عاری از عوارض نیستند ، بیشتر افراد ترجیح می دهند چربی های اضافی خود با استفاده از روشهای غیر جراحی کاهش دهند. در همه روشهای جراحی و غیر جراحی باید در نظر بگیرید که هیچکدام از روشها یک شبه منجر به لاغری و کاهش وزن نمی شوند.کاهش چربی در هر قست از بدن روند صحیح و خاص خود را دارد که باید مطابق با آن اقدام نمود. چربی های برخی نقاط بدن نمی توانند تنها با رعایت رژیم غذایی حذف شوند.

مناطقی از بدن که با رژیم لاغری سنگین ازبین نمی رود با روشی تحت عنوان لاغری موضعی با مزوتراپی که جدیدترین روش لاغری است از بین خواهند رفت. این متد اخیرا طرفداران قابل توجی پیدا کرده است. می‌توان گفت مزوتراپی آخرین روشی است که برای لاغری موضعی ارئه شده است.

مزوتراپی شامل تزریق مقادیر میکروسکوپی انواع داروها، عصاره انواع گیاهان مختلف، داروهای هومیوپاتی و انواع ویتامین ها در مزودرم است که لایه ای از چربی و بافت زیر پوست شما است. وقتی دارو تزریق می شود سلولهای چربی را تجزیه می کنند،و در نهایت به صورت مواد زائد از بدن خارج می شوند. فرمول استانداردی برای مواد تزریق شده در مزوتراپی لاغری وجود ندارد.

متخصص طب سوزنی اصفهان | لاغری موضعی با کمک مزوتراپی لاغری .

مزوتراپی لاغری چیست و چگونه انجام می شود؟

لاغری موضعی با مزوتراپی متدی است با میزان کم ترین تهاجم برای لاغری،که برای از بین بردن چربی‌های زائد موجود در بدن از طریق تزریق مواد شیمیای به زیر پوست و نواحی مورد نظر انجام می‌شود. مزوتراپی حاوی آنزیم‌ها، ویتامین‌ها و ماده‌ای مشتق شده ازگیاه سویا به نام فسفاتیدیل کولین که اصلی‌ترین ماده شیمیای موجود در آن است، می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه  از تفاوت مزوژل و مزوتراپی چه می دانید ؟

ماده شیمیای موجود در محلول مزوتراپی لاغری (فسفاتیدیل کولین) کاملا ماده‌ای بی‌خطر است که اکثر پزشکان دوز بالای این ماده را در درمان کلسترول بالا استفاده می‌کنند.

اما چگونگی انجام این کار از طریق سوزن تزریق مزوتراپی خیلی نازک و در اندازه سوزن‌هایی که در طب سوزنی استفاده می‌شود صورت می گیرد.ابتدا قبل از تزریق مزوتراپی محل درمان را بی‌حس می‌کنند این بی حسی برای افرادی که جساس نیستند با یخ هم امکان پذیر است بعد از این مرحله تزریق صورت می گیرد. موقع تزریق نیز سوزش خفیفی ایجاد می‌شود که قابل تحمل است.

بعد از انجام تزریق در محل چربی‌های اضافی، پیوند مولکولی چربی‌ها ساختارشان از دست رفته، متلاشی شده و چربی ها تجزیه می‌شوند و از حالت جامد به مایع تبدیل می‌شوند. مدت انجام عمل مزوتراپی لاغری در حد معمول حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. بدن بعد از گذشت چند هفته از تزریق، ضایعات چربی را از طریق سیستم‌های تصفیه مانند کبد و روده‌ها خارج می‌کند. اکثر بیماران نتایج بهبود در چهار هفته را مشاهده می‌کنند .

کاربردهای مزوتراپی

برخی از موارد چاقی که با تمرینات ورزشی از بین نمی روند با روش لاغری موضعی به راحتی از بین خواهند رفت. مزوتراپی مانند روش‌های دیگر غیرتهاجمی لاغری موضعی (لاغری با دستگاه rf، لاغری با کویتیشن، لاغری با لیزر لیپولیز و… )، نیز بیشتر برای از بین بردن چربی نواحی از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد .

پیشنهاد مطالعه  فرم دهی لب با تزریق ژل لب

از مزوتراپی برای از بین بردن چربی‌های اضافی بازوها، ران‌ها، شکم و دور کمر بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین روشی مناسب برای درمان سلولیت می‌باشد. در این روش پوست اطراف محل تزریق‌های مزوتراپی سفت می‌شود و ظاهری جوان‌تر وشاداب‌تر ایجاد می‌کند که موجب جوانسازی پوست نیز می‌شود بدون اینکه نیاز به لیفت و جراحی زیبایی یا لیپوساکشن داشته باشد .

کاشت نخ لاغری اصفهان | لاغری موضعی با کمک مزوتراپی لاغری

انواع تزریق

۱- تزریق در اپیدرم (IED)

تزریق مزوتراپی در عمق کمتر از یک میلی متر را تزریق اینترا اپیدرمال می گویند. از ویژگی ها ی این تزریق می توان به تحریک پوستی قابل توجه، تزریق بدون درد، فقدان خونریزی، اثر سریع و توانایی پوشاندن سطوح وسیعی از پوست اشاره کرد. تزریق IED در بیمارانی انجام می شود که به درد بسیار حساس هستند و یا با ترس از بروز درد از انجام مزوتراپی لاغری اجتناب می کنند.

۲- تزریق در درم سطحی (IDS)

در این روش تزریق، دارو در محلی که اپیدرم و درم تلاقی می کنند . تزریق می شود عمق این تزریق یک الی دو میلی متر است. تزریق در درم سطحی، به دلیل ایجاد برجستگی در محل تزریق، به تکنیک پاپولگذاری نیز معروف است . و اغلب در پرتکل های رفع چین و چروک ها و خطوط ظریف پوستی به کار می رود.

پیشنهاد مطالعه  لیفت بینی با نخ چطور انجام می شود ؟

۳- تزریق در درم عمقی (IDP)

در این روش، دارو در درم عمقی (عمق دو ال چهار میلی متری) تزریق می شود. این تزریق اغلب در پروتکل های کنترل درد در نقاط مشخص و نیز رفع ندول‏های سلولیت و سلولیت های فیبروزه و اسکلروزه و همچنین جهت تحریک فیبروبلاستها در جوانسازی بکار می رود.

۴- تزریق در هیپودرم (SC or IHD)

این روش معمولاً در مزوتراپی لاغری استفاده می شود. عمق این تزریق بیشتر از چهار میلی متر است. مانند تزریق فسفاتیدیل کولین در لایه هیپودرم در مزوتراپی لاغری .

 

مطالب جالب و آموزنده دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیام بگذارید