متخصص طب سوزنی اصفهان | ماندگاری لیفت با نخ

لیفت با نخ چقدر دوام دارد ؟

ماندگاری لیفت با نخ | در گذر سن به دلیل کاهش تدریجی کلاژن؛ دو تغییر اساسی روی پوست صورت می‌گیرد که برای بسیاری از افراد ناخوش آیند است، یکی از آنها ایجاد چین و چروک است و دیگری افت پوست به طوری که انگار پوست به سمت پایین متمایل است. در واقع این تغییرات نمایانگر کهولت و افزایش سن می‌باشند.

امروزه روشهای فراوانی مانند هایفوتراپی، آر اف فرکشنال، لیزر فرکشنال CO2 و …، برای درمان چین و چروک‌ها و افتادگی پوست رایج است که برخی با عمل جراحی انجام می‌شوند و برخی دیگر بدون تهاجم و جراحی، تغییرات مطلوبی در پوست ایجاد می‌کنند. لیفت با نخ یکی از روشهای غیر تهاجمی جوانسازی و تاثیرگذار بر پوست است که در عین مقرون به صرفه بودن، ماندگاری بالایی هم دارد.

لیفت با نخ چقدر دوام دارد؟

برای اینکه بتوانیم ماندگاری لیفت با نخ را به طور دقیق تخمین بزنیم، باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار دهیم چرا که افراد در بسیاری از این فاکتورها با یکدیگر متفاوت هستند. مهمترین عامل ماندگاری لیفت نخ، خود فرد، سبک زندگی او و نحوه مراقبت‌های پس از عمل است. ماندگاری لیفت نخ چیزی در حدود ۱۲ الی ۱۸ ماه است که با رعایت نکاتی که پزشک به بیمار انتقال می‌دهد، می‌توان مدت آن را افزایش داد.

پیشنهاد مطالعه  سردرد بعد از تزریق بوتاکس

از مواردی که در مدت زمان پایداری و تاثیرات فرآیند لیفت با نخ نقش مهمی ایفا می‌کند، سبک زندگی و عادات تغذیه‌ای افراد است. استفاده از سبزیجات و میوه‌ها، کاهش مصرف چربی، شکر و نمک، پرهیز از مصرف فست فودها و گنجاندن برنامه‌های ورزشی منظم علاوه بر تامین سلامتی جسمی و پوست، می‌تواند تضمین کننده ماندگاری بیشتر لیفت با نخ نیز باشد.

لیفت صورت با نخ اصفهان | سوالات پر تکرار درباره لیفت صورت با نخ

عادات مخربی مانند مصرف الکل و دخانیات هم نتایج لیفتینگ صورت را تحت تاثیر قرار می‌دهند و از کیفیت این عمل و ماندگاری آن می‌کاهند. تماس طولانی مدت و مستقیم با نور آفتاب بدون استفاده از محصولات مراقبتی پوست، عاملی دیگر در کاهش دوام و ماندگاری لیفت با نخ خواهد بود. قرارگیری در مقابل نور خورشید بدون پوشش مناسب و مصرف ضد آفتاب از علل کاهنده تاثیر لیفت  است.

توصیه می‌شود پس از انجام لیفتینگ صورت ، با رعایت موارد مذکور، ماندگاری این عمل را به بالاترین حد ممکن رسانده و از نتایج جوانسازی لیفتینگ صورت حداکثر استفاده را داشته باشید.

 


متخصص طب سوزنی اصفهان دکتر اردشیر عامری

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی، بوتاکس یا جراحی؟!

پیام بگذارید