متخصص طب سوزنی اصفهان لیفتینگ صورت چیست؟

یسوالات رایج در مورد لیفتینگ صورت

با افزایش سن، هیچ راهی برای جلوگیری از ظهور خطوط و چین و چروک وجود ندارد؛ با این حال، امروزه گزینه های بسیاری وجود دارند که می توانند ظهور شایع ترین نشانه های پیری پوست را به تاخیر بیندازند. وقتی کرم های پوستی، مرطوب کننده های پوست و درمان های غیرجراحی موثر واقع نمی شوند، بسیاری از افراد جراحی لیفت صورت را در نظر می گیرند. این روش با سفت کردن ماهیچه های صورت و حذف پوست اضافی، اثرات پیری را کاهش می دهد.


مطالب آموزنده دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :


لیفت صورت با نخ اصفهان | لیفت با نخ PDO چیست؟لیفت با نخ PDO چیست؟

مزایای جراحی لیفتینگ صورت چیست؟

جراحی لیفت صورت برای بهبود موارد زیر انجام می شود:

  1. جوانسازی و زاویه دار کردن صورت
  2. کاهش خطوط ریز و چین و چروک ها در نواحی میانی و پایینی صورت
  3. کاهش غبغب
  4. جا به جایی بافت های شل و آویزان صورت
  5. حفظ ظاهر طبیعی

آیا من کاندید مناسبی برای جراحی لیفتینگ صورت هستم؟

برخی افراد احساس می کنند که چهره آنها دیگر نمایانگر طروات و نشاطی که درون خود حس می کنند نیست، به همین دلیل جراحی لیفت صورت را در نظر می گیرند. بهترین کاندید برای این روش افرادی هستند که سیگار نمی کشند، دارای سلامت کلی هستند و انتظارات واقع گرایانه از نتایج خود دارند. این افراد همچنین باید در طول زندگی خود عادات غذایی خوب و روتین مراقبت از پوست سالم داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه  سرفه‌های مزمن را با طب سوزنی درمان کنید :

برش های لیفت صورت کجا ایجاد می شوند؟

برش های لیفت صورت در قسمت هایی ایجاد می شوند که به راحتی بتوانید آن ها را پنهان کنید. معمولاً برش ها در چین های طبیعی نزدیک گوش یا پشت خط مویی ایجاد می شوند. از طریق این برش ها بافت های زیرین (شامل چربی ها و ماهیچه ها) تغییر موقعیت داده و سفت می شوند. نتایج این تکنیک پوست صاف تر، کانتور صورت و کاهش چین و چروک است.

لیفت صورت با نخ اصفهان | لیفت صورت با نخ یا تزریق فیلر

آیا باید همزمان با لیفت صورت، لیفتینگ گردن هم انجام دهم؟

بسیاری از افراد برای حفظ تعادل چهره خود همزمان با لیفت صورت، لیفت گردن هم انجام می دهند. از آنجا که برای لیفت گردن به برش های مشابه با جراحی لیفت صورت نیاز دارد، می توان به راحتی این دو روش را با هم ترکیب کرد. جراحی لیفت گردن، پیری پوست گردن و زیر چانه مانند خطوط عمودی را برطرف می کند. لیپوساکشن گردن نیز می تواند برای از بین بردن غبغب و برداشت چربی اضافی گردن انجام شود.

آیا می توان همزمان با لیفت، روش های برجسته کردن صورت را نیز انجام داد؟

جراحی لیفت صورت از طریق سفت کردن و جا به جایی بافت، ماهیچه و چربی صورت ظاهری جوان و شاداب برای شما فراهم کند. با این حال نمی تواند حجم از دست رفته صورت را برگرداند. روش هایی نظیر برجسته کردن گونه با ایمپلنت یا فیلر و برجسته کردن چانه با ایمپلنت می توانند حجم از دست رفته را بازیابی کنند. پیوند چربی به صورت نیز می تواند با انتقال چربی از سایر قسمت های بدن حجم چهره را برگرداند.

پیشنهاد مطالعه  افتادگی ابرو و اهمیت زیبایی ابرو ها

دوره بهبود جراحی لیفتینگ صورت چگونه است؟

جراحی لیفت صورت یک روش سرپایی است و شما می توانید بعد از جراحی به خانه برگردید. باید پس از جراحی چند روز در خانه استراحت کنید. ما توصیه می کنیم که برای گردش خون مناسب تمام مدت، حتی هنگام خواب سر خود را بالا نگه دارید. این کار به راحتی شما، کاهش ورم و همچنین به حداقل رساندن مشکلات احتمالی کمک می کند. اکثر افراد می توانند پس از یک هفته به کار یا فعالیت های روتین خود بازگردند، اما باید برای یک مدت طولانی از فعالیت و ورزش سنگین پرهیز کنید.

چگونه برای جراحی لیفت صورت آماده شوم؟

از آنجا که جراحی لیفت صورت تحت بی هوشی انجام می شود، شما باید ۱۰ تا ۱۴ روز قبل از جراحی کشیدن سیگار و مصرف داروهای رقیق کننده خون شامل آسپیرین، ایبوپروفن و برخی مکمل های گیاهی را متوقف کنید. همچنین باید از دوست یا عضوی از خانواده خود بخواهید که برای رفتن به کلینیک و برگشت به منزل و همچنین کمک به شما طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت اولیه بعد از عمل همراه شما باشد.

کاشت نخ لاغری اصفهان | روش های لیفت صورت

آیا جراحی لیفتینگ صورت شامل کل صورت می شود؟

خیر. جراحی لیفتینگ صورت قسمت میانی و پایینی صورت را شامل می شود و منجر به لیفت چشم یا پیشانی نمی شود. اگر شما دچار افتادگی در یک سوم بالایی صورت هستید و می خواهید تعادل پوست جوان را بین قسمت بالایی و پایینی صورت خود حفظ کنید، بهتر است همراه با جراحی لیفتینگ صورت بلفاروپلاستی برای بهبود پلک ها یا لیفت پیشانی را برای درمان پیشانی و ابروهای افتاده انجام دهید..

پیشنهاد مطالعه  اصلاح خط اخم با فیلر

آیا نتایج جراحی لیفتینگ صورت دائمی است؟

نتایج لیفت صورت مدت زمان طولانی باقی می مانند، اما دائمی نیستند. چون جراحی لیفتینگ صورت فرآیند طبیعی پیری را متوقف نمی کند. همچنان خطوط و چین و چروک در صورت و گردن شما ظاهر می شوند. با این حال نسبت به زمانی که جراحی انجام نداده اید همیشه کمتر خواهند بود. روند افزایش سن در هر فرد متفاوت است، اما شما با سبک زندگی سالم، حفاظت از پوست در برابر خورشید و پیروی از یک برنامه مراقبت از پوست می توانید به طولانی شدن نتایج خود کمک کنید.

پیام بگذارید