تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | بهترین برند های نخ لیفت صورت.

عوارض لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ یکی از جراحی های زیبایی متداول در سالهای اخیر در حوزه پزشکی است،ومانند تمامی عمل های جراحی دارای مزایا و معایبی می باشد.حال در ادامه میخواهیم عوارض لیفت صورت با نخ را برای شما شرح دهیم.

در سال‌های اخیر، روش‌های لیفت با نخ به طور پیوسته در بین پزشکان و بیماران محبوبیت پیدا کرده است. لیفت صورت با نخ به دلیل کم خطر بودن و کم تهاجمی بودن ، به یکی از پرطرفدارترین روش‌های غیرجراحی تبدیل شده است. با این حال، مانند هر عمل زیبایی دیگر عوارض جانبی خود را داراست ،و البته خطر کم به معنای عدم خطر نیست.

دانش عمومی این است که لیفت با نخ از زمان معرفی به دلیل اثرات لیفتینگ برتر و همچنین توانایی آن در تقویت و تحریک سنتز و تولید کلاژن در حالی که نخ ها به تدریج در زیر پوست در طول زمان حل می شوند، شهرت قابل توجهی در زمینه پزشکی پیدا کرده است. از زمان کوتاه یا بی‌درنگ، نتایج فوری و طبیعی‌تر (در مقایسه با پرکننده‌ها) عوامل زیادی وجود دارد که لیفت با نخ را به گزینه‌ای جذاب برای کسانی که به دنبال روش‌های غیرجراحی هستند تبدیل می‌کند.

متخصص طب سوزنی اصفهان | لیفت چشم گربه‌ای با نخ.

 

عوارض احتمالی لیفت صورت با نخ چیست؟

روش های لیفت با نخ بسیار ایمن شناخته شده و ثابت شده است. با وجود این، عوارض و خطرات همیشه وجود دارد. درست مثل هر روش پزشکی دیگر.موارد زیر عوارض لیفت صورت با نخ می باشند که عارضه های اصلی عبارتند از:

پیشنهاد مطالعه  درمان خطوط بغض کنار لب با تزریق ژل

۱. ناراحتی و درد:

یکی از شایع ترین شکایات و “عوارض” گزارش شده، ناراحتی و درد است. در حالی که روش های لیفت با نخ کم تهاجمی هستند، کاملاً بدون درد نیستند.

۲. کبودی، تورم و درد:

اگرچه امروزه یکی از کم تهاجمی‌ترین روش‌های موجود در بین افراد است، بیماران در برخی مواقع کبودی، تورم و درد بعد از عمل را تجربه می‌کنند. اگر شایع ترین عارضه گزارش شده نباشد، همچنان یکی از عارضه های برتر است. با این وجود، اکثر بررسی ها و مطالعات ترجیح داده اند که ناراحتی، درد، کبودی، تورم و درد را به عنوان عوارض تعریف نکنند.

۳. نارضایتی بیمار:

مشابه طبقه بندی ناراحتی، درد، کبودی، تورم برخی مطالعات نارضایتی بیمار را به عنوان یک عارضه تعریف نمی کنند، زیرا این اغلب به اختلاف بین انتظارات بیماران و نتایج واقعی نسبت داده می شود.

۴. هماتوم:

در موارد نادر، زمانی که یک پزشک به طور تصادفی به دیواره رگ خونی آسیب رسانده و باعث نفوذ خون به ناحیه اطراف در طول عمل شود، بیماران ممکن است دچار هماتوم شوند. در موارد بسیار نادر، اگر عصب عمیق صورت در طول عمل آسیب ببیند، بی حرکتی دائمی می تواند رخ دهد. موارد هماتوم و بی حرکتی دائمی نادر و دور از دسترس است، اما غیرممکن نیست.

۵. عفونت:

یکی دیگر از عوارض احتمالی که ممکن است در اثر انجام عمل لیفت با نخ ایجاد شود عفونت است. با وجود غیر معمول بودن، عفونت مرتبط با این روش ممکن است رخ دهد.

پیشنهاد مطالعه  زاویه سازی و لیفت خط فکی

۶. عدم تقارن صورت:

عدم تقارن صورت یکی دیگر از عوارض احتمالی است که می تواند از انجام این تکنیک ایجاد شود.

متخصص طب سوزنی اصفهان | ماندگاری لیفت با نخ

۷. بیرون زدگی، اکستروژن و جابه‌جایی نخ ها:

بیرون زدگی، اکستروژن و جا‌به‌جایی نخ ها، در صورت وجود، اغلب به دلیل ضعیف بودن خارهای نخ یا زمانی که یک نخ بخیه شده روی ناحیه ای از محل لیفت قرار می گیرد، رخ می دهد.

۸. فرورفتگی و بی نظمی:

فرورفتگی و بی نظمی ممکن است در بیمار پس از عمل رخ دهد. یکی از شایع ترین نواحی در بافت زیر جلدی “گونه فرورفته” و یا در نواحی زاویه دهان است که ممکن است حرکات و یا حالات صورت بیش از حد وجود داشته باشد.

۹. موقتی تر نسبت به موارد مشابه

اثرات این تکنیک معمولی ممکن است تا ده سال دیده شود، در حالی که می توان انتظار داشت که این تکنیک بین شش ماه تا دو سال طول بکشد.

۱۰. در درجه اول برای علائم اولیه پیری موثر است(رده سنی جوان‌تر)

افرادی که بیشتر از لیفت با نخ سود می برند، عموماً در گروه سنی ۳۵ تا ۵۵ سال هستند.

۱۱.

جلوه ها ظریف هستند

در حالی که اثرات ظریف ممکن است جنبه منفی لیفت صورت با نخ در پزشکی باشد، اما برای کسانی که تغییر کمتر چشمگیر را ترجیح می دهند، نتایج ظریف لیفت صورت با نخ ممکن است جذاب باشد. این موارد به ترجیحات فردی بستگی دارد.

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی و درمان فلج صورت

۱۲.

نسبت به موارد مشابه گران است

برخی از کلینیک ها برای هر نخ یا هر برش هزینه دریافت می کنند. در حالی که لیفت صورت با نخ بسیار کم‌هزینه‌تر از لیفت صورت کامل است، بیمار باید این واقعیت را در نظر بگیرد که اثرات آن به اندازه لیفت صورت کامل دوام نمی‌آورد.

متخصص طب سوزنی اصفهان | بهترین برند های نخ لیفت صورت

نتیجه گیری

لیفت با نخ و لیفت صورت با نخ، درمان های برای لیفت صورت هستند که نتایج متفاوتی را به همراه دارند. لیفت صورت با نخ نسبت به لیفت صورت جراحی کمتر تهاجمی و مقرون به صرفه‌تر است، که ممکن است برای جمعیت جوان‌تری که به دنبال بهبودهای زیبایی کوچک یا “رفع سریع” هستند، جذاب باشد. از سوی دیگر، لیفت صورت یک راه حل دائمی برای نگرانی های مربوط به پیری است.لیفت صورت به روش کامل می‌تواند تمام نواحی صورت را هدف قرار دهد و به وضوح سال‌های بیشتری از صورت مشتری قابل مشاهده است تا لیفت صورت با نخ.

مطالب جالب و آموزنده دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیام بگذارید