متخصص طب سوزنی اصفهان | تزریق ژل و فرم دهی گونه

برجسته سازی و فرم دهی گونه با تزریق ژل

فرم دهی گونه | آیا شما احساس می کنید گونه هایتان از ناحیه استخوان گونه پایینی صاف است؟ که در طول سال ها با توجه به افزایش سن از بین رفته است. همانطور که سن ما افزایش می یابد، ما حجم سطح چربی ظاهری گونه ای را از دست می دهیم، که به خاطر پوست بسیار شل منجر به گود شدن چانه، ظاهر بدقیافه، زیر چشم گود شده، وچین و چروک های برجسته مربوط به لب و بینی می شود.

در واقع، بسیاری از آسیایی ها حجم متوسط گونه شان را به عنوان اولین علامت پیری از دست می دهند، اما تا زمانی که مراحل پیشرفته تر پیری صورت گیرد آن آشکار نمی شود، صبر نکنید تا خیلی دیر شود!

شما می توانید این مشکل را با اصلاح تزریق ژل گونه حل کنید. فقط ۲-۳ سی سی تزریق برای هر گونه مورد نیاز است تا ژل را پر کرده و حجم دهد. این روش حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد. اسید هیالورونیک از بهترین انتخاب ها برای تزریق ژل هستند.

متخصص طب سوزنی اصفهان | مراحل انجام روش هیدروفیشیال چگونه است ؟

مزایای تزریق ژل به اندازه کافی توضیح داده نشده است. گونه ها تنها ناحیه کوچکی روی صورت هستند، اما تزریق ژل ساده ی افزایش حجم در گونه ها، بلافاصله نه فقط گونه ها را برای ظاهری جوانتر بیشتر بهبود می بخشد، همچنین باعث کاهش و بهبود چین و چروک های مربوط به بینی (خطوط خنده) و کاهش ظاهر کیسه های چشم و برآمدگی های زیر چشم می شود.


مطالب آموزنده دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :


سوالات متداول در مورد تزریق ژل های پوستی و فرم دهی گونه

متخصص طب سوزنی اصفهان | مکانیسم اثر کربوکسی تراپی زیر چشم چگونه است؟

چند نوع تزریق ژل وجود دارد؟

به طور خلاصه، تزریق ژل را می توان به عنوان تزریق ژل موقت، نیمه دائمی و دائمی طبقه بندی کرد. مورد علاقه ما اسید هیالورونیک (HA) است که یک تزریق ژل موقت است با طول عمر بین ۹-۱۲ ماه. آن، از پلی ساکارید گلیکوسامینوگلیکان ساخته شده است و نه تنها به طور طبیعی در بدن در قالب ماتریس خارج سلولی یافت می شود – همچنین، از لحاظ شیمیایی در تمام گونه ها یکسان است و بنابراین درتولید آنتی بادی بسیار کم است، یعنی، کمتر احتمال دارد باعث واکنش های ایمنی بد شود. به عبارت دیگر، بسیار ایمن است. بسیاری از برند های دیگر نیز در بازار وجود دارند که کیفیت خوبی دارند. حتما با دکتر خود این مورد را درمیان بگذارید.

پیشنهاد مطالعه  چرا انجام طب سوزنی باعث کاهش وزن و لاغری می شود ؟

همچنین نوع دیگری از تزریق ژل وجود دارند که مبتنی بر اسید هیالورونیک نیستند، مانند اسید poly-L لاکتیک، کلسیم هیدروکسیاپاتیت و پلی کاپرولاکتون. آنها اساساً با داشتن یک اثر حجمی اولیه به همراه یک مزیت دیگر یعنی تحریک سنتز کلاژن هر کجا که قرار گرفته باشند کار می کنند. این به افزایش اثر افزایش حجم آنها در میان مدت کمک می کند، بنابراین ممکن است مجبور شوید کمی برای اثر کامل صبر کنید. با این وجود، آنها ممکن است لزوماً طولانی تر از نوع فعلی، تزریق ژل اسید هیالورونیک نوع جدید نباشند. یک آلترناتیو این خواهد بود که یک محصول اسید هیالورونیک چسبناک تر را انتخاب کند، محصولی که دکتر شما می تواند به شما توصیه کند.

چرا تزریق ژل چهره، به نظر می رسد تا با سرعت زیاد در ۲ روز اول پس از تزریق کاهش می یابد؟

اسید هیالورونیک (HA) به طور طبیعی بدون cross-linked (پیوند شیمیایی بین اتمی) رخ می دهد. در این شکل، آن به راحتی ظرف ۱-۲ روز در بدن تجزیه می شود. HA که باقی مانده، آنهایی هستند که هنوز cross-linked (پیوند شیمیایی بین اتمی) هستند، که مانع از تجزیه آن می شود، و این شکلی است که دوام می یابد. بنابراین، تزریق ژل صورت شما با HA به نظر می رسد به سرعت ظرف مدت ۲ روز اول قبل از آن که سطح آن به حالت پایدار برسد کاهش می یابد. مابقی، به آرامی کاهش می یابد. بنابراین، HA با اتصال بیشتر ماندگاری بیشتری دارد. *

پیشنهاد مطالعه  نقاط تزریق بوتاکس صورت کدامند ؟

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | زیبایی و جوانی با تکنیک مزوبوتاکس.

آیا باید برای صرفه جویی در هزینه ها در HA، نام تجاری را که ماندگاری طولانی تری داشته باشد انتخاب کنم؟

هر چه قدر ماندگاری HA طولانی تر باشد، چسبندگیآن باید بیشتر است و بنابراین، احساس آن سخت تر است یا شانس رهایی از توده های باقی مانده سخت تر خواهد بود.HA سخت تر ممکن است برای همه مناطق اصلاح صورت مناسب نباشد، حتیهر چند آنها ماندگاری بیشتری داشته باشند، زیرا آنهاممکن است برای همه مناطق مناسب نباشد و یا ممکن نیست همه افراد به طور طبیعی از وجود آن احساس راحتی کنند.

چرا بینی من پس از تزریق ژل با اسید هیالورونیک کبود شده است ؟

اگر کبودی نیست، ممکن است به خاطر اثر Tyndall، باشد که بعد از تزریق اسید هیالورونیکی رخ دهد که بیش از حد سطحی انجام شده باشد به طوری که آن اثر را از طریق پوست نشان می دهد، در حالی که رنگ بنفشی دارد که به راحتی با آرایش پنهان نمی شود. اگرچه، اغلب این اتفاق نمی افتد و می توان با قراردادن تزریق ژل در مسیر صحیح از آن جلوگیری کرد. امروزه، تزریق ژل های جدید بهبود یافته، به ندرت اثر Tyndall را به وجود می آورند.

پس از تزریق ژل چهره، آیا می توانم صورتم را ماساژ دهم یا صورتم بشویم؟

تزریق ژل های موقتی در ۴ ساعت اول یا بیشتر، قابل ثغییر شکل هستند و در حدود ۲ روز پایداری دارند.در ۴ ساعت نخست، شما نباید بر روی سطح تزریق ژل شده، فشار وارد کنید یا بیش از اندازه سخت ماساژ دهید.شستن ملایم صورت مجاز است.برای ۲ روز اول، توصیه می شود که فشار طولانی مدت بر روی سطح تزیرق ژل شده صورت، یعنی، خواب روی آن طرف چهره -وارد نیاورید، شانس کمی وجود دارد که ممکن است تغییر کند.پس از آن، هنگامی که تنظیم شد، شما می توانید هر کاری که می خواهید انجام دهید و تغییر شکلی درآن حاصل نخواهد شد.

پیشنهاد مطالعه  تزریق بوتاکس ایمن است ؟

پیام بگذارید