تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تزریق بوتاکس صورت 

خطرات و عوارض ژل برای صورت

عوارض تزریق ژل برای صورت | شاید بتوان گفت، اولین سوال افراد در جلسه مشاوره با متخصص این است، که تزریق ژل به صورت و بخش گونه ها چه عوارضی دارد؟ تزریق فیلر گونه یک روش نسبتا کم خطر و ساده است. در مدت زمان بسیار کوتاهی عوارض جانبی آن از بین می‌رود. برخی از عوارض ژل گونه عبارتند از:

 1. ورم
 2. کبودی
 3. خارش
 4. قرمزی

حتما در انتخاب متخصص دقت لازم را داشته باشید. مهم‌ترین مسئله تجربه پزشک در تزریق فیلر است. با چند پزشک مجرب مشاوره داشته و از میزان تجربه آن‌ها مطلع شوید. در صورتی که بهترین متخصص پوست را انتخاب کنید، خطرات تزریق ژل گونه بسیار کم می‌شود. تمامی فیلرها خطر واکنش آلرژیک یا عفونت را دارند. برخی از عوارض نادر این روش عبارتند از:

 • نشت ژل
 • از بین رفتن قسمتی از بافت پوست به دلیل انسداد گردش خون
 • آسیب به رگ‌ها یا شریان‌ها
 • از دست دادن بینایی
 • حرکت ژل گونه

خطر حرکت ژل گونه و انتقال آن به قسمت‌های دیگر صورت در مواقعی وجود دارد. این شرایط باعث ایجاد توده یا عدم تقارن در صورت می‌شود. در این شرایط متخصص می‌تواند، با تزریق ماده دیگری فیلر را از بین ببرد. نظر برخی از پزشکان این است، که باید صبر کرد تا فیلر خود به خود جذب و متابولیزه شود.

پیشنهاد مطالعه  عملکرد الکترواکوپانکچر در طب سوزنی

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تخلیه ژل لب.

مزایای تزریق ژل گونه

تزریق ژل به گونه در مقایسه با روش‌های دیگر زیبایی مثل پروتز گونه و جراحی لیفت صورت مزایای زیادی دارد. برخی از جوانب مثبت تزریق فیلر عبارتند از:

 1. تزریق فیلر را می‌توان در مطب پزشک یا کلینیک انجام داد و نیازی به بیهوشی ندارد.
 2. این روش دوره نقاهتی نداشته و می‌توان بلافاصله بعد از تزریق به محل کار بازگشت و فعالیت‌های روزانه را انجام داد.
 3. ژل گونه ما‌ه‌ها یا سال‌ها دوام دارد. نتیجه این روش دائمی نیست و در صورت تغییر نظر پس از چند وقت به حالت قبل بازمی‌گردد.
 4. عوارض جانبی این روش بسیار کم است و احتمال عفونت در پایین‌ترین حد قرار دارد.
 5. بعد از تزریق فیلر می‌توان تا حدودی مدل آن را تغییر داد. تا زمانی که به نتیجه دلخواه نرسیده‌اید، پزشک می‌تواند ژل بیشتری تزریق کند.
 6. هزینه تزریق فیلر به گونه بسیار کمتر از روش‌های جراحی مانند پروتز گونه است.

انواع مدل ها

در زمان مشاوره با پزشک حتما در مورد انتظارات خود و نوع مدل ژل گونه صحبت کنید. امروزه بیشتر افراد به دنبال مدل ژل گونه طبیعی هستند. به همین دلیل باید نمونه کارهای پزشک مورد نظر را بررسی کنید و مطمئن شوید، پزشک توانایی ایجاد گونه‌های طبیعی را دارد. تزریق ژل گونه آقایان حساسیت بیشتری دارد. پزشک متخصص حتما باید تجربه تزریق ژل به گونه آقایان را داشته باشد. مدل ژل گونه وصورت مردانه فرمی طبیعی داشته و باید به شکلی تزریق شود، که فرم صورت حالت زنانه پیدا نکند.

پیشنهاد مطالعه  روش‌های کلینیکی برای درمان گودی زیر چشم

کاشت نخ لاغری اصفهان | کاربرد مزوژل

ژل گونه تا چند روز تورم دارد؟

تورم بعد از تزریق ژل کاملا طبیعی است. ممکن است، بعد از تزریق حس کنید، گونه‌ها بزرگتر از حالت مورد انتظار شده است. نگران این موضوع نباشید. زیرا تورم پس از چند روز فروکش می‌کند. حداقل ۵ روز فرصت دهید، تا حجم ناشی از تورم به طور کامل از بین برود. در طول این ۵ روز ممکن است، کمی کبودی نیز مشاهده کنید.

آیا تزریق ژل به گونه خطرناک است؟

در صورتی که تزریق توسط پزشک متخصص پوست با تجربه و دارای مجوز انجام شود، این روش عوارض بسیار کمی دارد. اما اگر افراد غیرحرفه‌ای تزریق را انجام دهند، احتمال خطراتی مانند نشت ژل، عدم تقارن و نابینایی وجود دارد.

آیا تزریق ژل گونه درد دارد؟

تزریق ژل درد زیادی ندارد. پزشک قبل از انجام تزریق از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌کند. این کرم درد را به میزان زیادی کاهش می‌دهد. در زمان تزریق کمی فشار احساس می‌کنید. اما درد شدیدی وجود ندارد. پس از اتمام کار پزشک باید از کمپرس یخ برای کاهش هرگونه تورم استفاده کند.

متخصص طب سوزنی اصفهان |کلینیک تزریق ژل


مطالب جالب و آموزنده دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیشنهاد مطالعه  مزونیدلینگ پوست صورت

پیام بگذارید