کاشت نخ لاغری اصفهان | مزوتراپی راهی برای رفع غبغب.

مزوتراپی و رفع غبغب

رفع غبغب | مزوتراپی، ماده‌ای ترکیب شده از مواد مختلفی مانند ؛ دوز پائین بعضی داروها، انواع ویتامین‌ها، املاح معدنی، فاکتورهای رشد و … می‌باشد که ترکیب مواد مزوتراپی باتوجه به نوع کاربرد مزوتراپی تعیین خواهد شد. مزوتراپی به خاطر جوانسازی پوست، رشد دوباره موها و لاغری موضعی کاربردهای زیاد و موثری دارد. غبغب شامل چین خوردگی‌های زیر چانه وگردن می‌باشد.

امروزه از روش‌های مختلفی برای از بین بردن این چین خوردگی‌ها در این ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از روش‌های کم تهاجم و بی‌عارضه برای رفع غبغب ، روش مزوتراپی می‌باشد. پس از تزریق موادی که ایجاد لیپولیز می‌کنند باعث از بین رفتن غبغب می‌شود. این روش با یک تزریق ساده با سوزن یا نیدل‌های بسیارظریف به صورت سرپایی و در یک زمان بسیار کوتاه و بدون درد تزریق انجام می‌شود. متخصص پس از معاینه تشخیص می‌دهد چه نوع دارویی و در چه عمقی در محل هدف باید تزریق شود.

مزایای درمان غبغب با روش RF | متخصص طب سوزنی اصفهان

انجام این روش در ۹۰ درصد مواقع با توجه به نوع داروی تزریقی و تشخیص پزشک متخصص طب سوزنی اصفهان کافی است و هرچند با یک بار تزریق تغییرات واضح و چشمگیر نمایان می‌شود، ولی برای نتیجه ی بهتر دو تا سه بار تزریق پیشنهاد می‌گردد. از آنجایی که دارو دقیقا در محل مورد نظر تزریق می‌شود اثربخشی بسیار را برای بیمار به همراه دارد. این مواد به طور مستقیم وارد سلول‌های چربی شده و باعث می‌شود چربی‌های ناحیه غبغب دو هفته بعد از تزریق شروع به آب شدن کند که از طریق سیستم لنفاوی جذب می‌شوند و تا شش هفته بهترین نتایج بدست می‌آید.

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی یا امبدینگ کاهش وزن برای لاغری کدام روش بهتر است؟

دلایل ایجاد غبغب

غبغب توسط یک لایه چربی اضافی جمع شده در زیر چانه، ایجاد می‌شود. چند عامل مختلف در بدن ترکیب می‌شوند و غبغب ایجاد می‌کنند. درک این عوامل ممکن است به درک روش‌هایی برای خلاص شدن از شر غبغب کمک کند.

 1. سن
 2. رژیم غذایی
 3. وزن
 4. ژنتیک
 5. وضعیت بدن

متخصص طب سوزنی اصفهان | لیفت غبغب با نخ

ماندگاری مزووتراپی رفع غبغب

سوالی که ممکن است برای برخی افراد پیش بیاید این است که پس از تزریق محلول های مزوتراپی تا چه مدت می‌توانند از ظاهر جدید خود لذت ببرند. در واقع ماندگاری در این روش به دلیل هزینه‌ای که پرداخت می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است. باید بدانید که ماندگاری مزوتراپی غبغب بستگی زیادی به مواد مورد استفاد دارد. معمولا نتیجه مزوتراپی حداقل ۶ ماه است و البته برخی برندها نتیجه دائمی دارند. از همین رو مشورت با پزشک و انتخابی محلولی متناسب با پوست و البته سازگار با بدن شما میتواند تاثیر بسیار زیادی در رسیدن به نتیجه مطلوب داشته باشد.

مراقبت قبل از مزوتراپی

قبل از انجام عمل مزوتراپی بر روی بدن، بهتر است چند قانون اساسی را دنبال کنید. قبل از انجام عمل به اندازه‌ی کافی آب مصرف کنید و هرگز خوردن صبحانه را فراموش نکنید. این دو مهم از بروز سوزش و درد جلوگیری خواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه  سوالاتی پیرامون لیفت بینی با نخ

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی غبغب

 • تا هشت ساعت بعد از مزوتراپی از استحمام و شستن صورت خودداری کنید.
 • تا ۴۸ ساعت بعد دوش آب گرم نگیرید.
 • تا یک هفته حمام رفتن شما نباید بیش از ۱۱۵ دقیقه به طول بی‌انجامد.
 • تا ۴۸ ساعت پس از مزوتراپی از ورزش کردن پرهیز کنید.
 • به مدت ۱ هفته روزانه دو الی سه لیتر آب بنوشید.
 • تا ۴۸ ساعت از قرار گرفتن در معرض افتاب شدید و مستقیم بپرهیزید.

دیگر کاربردهای مزوتراپی

 1. کشیدن پوست صورت و درمان افتادگی‌های پوست
 2. درمان سلولیت و چاقی‌های موضعی
 3. رفع پف دور چشم و تیرگی‌های اطراف چشم
 4. درمان ملاسما و لک‌های حاملگی و لک‌های صورت
 5. درمان ریزش مو و تقویت موی سر
 6. رفع غبغب زیر چانه و گردن و زیر فک
 7. درمان استریا

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | مزوتراپی راهی برای رفع غبغب

چند جلسه مزوتراپی غبغب لازم است ؟

معمولاً چندین جلسه درمان لازم است که به فاصله ی دو الی سه هفته تزریقات باید انجام شود. که بعد از نتیجه درمان مختصر، فاصله ی جلسات مزوتراپی افزایش پیدا می کند.

مطالب خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیشنهاد مطالعه  مقایسه تاثیر درمان هیدروفیشیال با لایه بردار های شیمیایی

پیام بگذارید