تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | رفع خط خنده.

روش‌های رفع خط خنده در کلینیک دکتر اردشیر عامری

در این بخش به روش های درمانی کلینیکی کلینیک دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان می پردازیم :

تزریق ژل

ژل‌های تزریقی در نزدیکی خطوط خنده، تزریق ژل می‌شوند تا ظاهر فرورفته‌ی پوست را هموار کنند. کل پروسه‌ی تزریق ژل در حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. در ابتدا یک ژل بی‌حس کننده به ناحیه مورد نظر زده می‌شود و سپس مقادیر کمی‌ از ژل پرکننده‌ی پوستی در مجاورت خطوط خنده تزریق می‌شود تا حجم پوست را در نواحی اطراف خطوط خنده افزایش دهد و در نتیجه خطوط خنده کمتر نمایان باشند. این روش درمانی نیازی به گذراندن دوره ریکاوری ندارد و بنابراین، بیماران می‌توانند بلافاصله بعد از انجام تزریق ژل، کلینیک را ترک کنند و به کارهای روزانه خود بازگردند.

تاثیر تزریق ژل‌های غیردائمی ‌برای درمان خط لبخند بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد. بعد از این مدت زمان، بدن به تدریج ژل تزریق‌شده را جذب می‌کند و ناحیه مورد نظر به شکل اولیه‌ی خود در می‌آید.

لیفت صورت با نخ اصفهان | روش‌های رفع خط خنده

چه کسانی بهترین کاندید برای تزریق ژل هستند؟

خطوط خنده اغلب در افرادی با سن بالاتر و چهره‌ی لاغر‌تر ایجاد می‌شود، چرا که این افراد چربی کمتری در زیر پوست خود دارند و حجم پوست آن‌ها کمتر است. ساختار ژنتیکی هر فرد نیز می‌تواند در چگونگی نمایان شدن خطوط خنده در صورت، نقش حیاتی داشته باشد. بنابراین تمامی ‌افرادی که به لحاظ کلی در سلامت عمومی ‌خوبی به سر می‌برند، می‌توانند از عمل رفع خط خنده، بهره ببرنند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های از بین بردن خط خنده است. در ابتدا متخصص زیبایی، چهره‌ی شما و خطوط خنده‌ی موجود در چهره‌ی شما را ارزیابی می‌کند. در حین ارزیابی چهره، پزشکتان از شما می‌خواهد که عمدا بخندید و کاری کنید که خطوط خنده نمایان شوند. سپس صورت شما به آرامی ‌با مواد ضدعفونی‌کننده پاکسازی می‌شود تا احتمال بروز عفونت بر اثر فروکردن سوزن در پوست، به حداقل برسد.

پیشنهاد مطالعه  سردرد خوشه ای را با طب سوزنی درمان کنید :

سپس بوتاکس در زیر پوست تزریق می‌شود. تزرق بوتاکس با سوزن‌های فوق‌العاده ظریف انجام می‌شود و به همین خاطر جای سوزن به سرعت خوب می‌شود و قابل رویت نیست. تاثیرات تزریق بوتاکس در صورت در حدود چهار ماه ماندگاری دارد، اما می‌توان با تکرار مجدد تزریق بوتاکس، نتایج آن را حفظ کرد.

لیفت صورت با نخ اصفهان | سوالات پر تکرار درباره لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ

در صورتی که تزریق ژل برای شما روش مناسبی نباشد، برای ازبین بردن خطوط خنده، می‌توانید روش لیفت با نخ را در نظر بگیرید. در این روش، نخ‌های PDO در زیر پوست قرار می‌گیرند و موجب لیفت پوست صورت و کاهش خطوط خنده‌ی عمیق می‌شوند. در تکنیکهای جدید لیفتینگ با نخ، نخهای PDO به صورت داربستی حمایتی برای بافت‌های زیرین پوست عمل می‌کنند و در نتیجه با بالاکشیده‌شدن این بافت‌ها، کیفیت کلی پوست ظرف ۶ تا ۸ ماه بعد از جلسه‌ی درمانی بهبود پیدا می‌کند.

لیفت با نخ یک روش بسیار ایمن و نتایج آن قابل بازگشت است، چرا که نخ‌های قرار داده شده در زیر پوست، ظرف ۶ تا ۸ ماه کاملا جذب بدن می‌شوند.

لیفت گونه

از طریق این برش کوچک، جراح یک پروب مجهز به دوربین را وارد پوست می‌کند. از این طریق جراح می‌تواند بدون برش دادن بافت‌ها ساختار‌های درونی را بررسی کند. سپس جراح با استفاده از بخیه‌هایی که تاثیرات بسیار طولانی بدت دارند، عضلات گونه را به ساختارهای صورت بخیه میزند و از این طریق آن‌ها را در موقعیت بالاتری قرار می‌دهد. سپس جراح، پد چربیِ گونه را نیز بالا می‌کشد و آن را در جای خود فیکس می‌کند. کل این پروسه در حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می‌کشد. این جراحی با استفاده از بیهوشی و در یک اتاق مخصوص جراحی‌های سرپایی انجام می‌شود.

پیشنهاد مطالعه  فرآیند درمان کربوکسی تراپی

متخصص طب سوزنی اصفهان |رفع خط خنده
علت شکل‌گیری خطوط خنده چیست؟

شکل‌گیری تمامی‌خطوط و چین و چروک‌های صورت، از جمله خطوط خنده، دارای یک سری دلایل کلی می‌باشد. یکی از مهمترین این دلایل، آسیب‌های خورشیدی ناشی از قرارگیری در معرض آفتاب است. ما مدت زمان بسیاری را در معرض نور آفتاب قرار داریم، خصوصا زمانی که جوانتر هستیم. معمولا در این زمان ما اهمیت زیادی به آنچه که بر سر پوستمان می‌آید نمی‌دهیم.

سیگار کشیدن دومین علت بروز چین و چروک‌های صورت است. در هنگام سیگار کشیدن لب‌های خود را جمع می‌کنند، که انجام این کار به مرور زمان موجب بروز چین و چروک‌های در اطراف لب‌ها می‌شود. مواد شیمیایی موجود در سیگار می‌تواند تا ۲۰ درصد موجب تسریع روند پیری پوست شود. در نهایت حالت‌های مختلفی که ما به چهره‌ی خود می‌گیریم (مانند خنده، اخم و …) یکی از دلایل بزرگ شکل‌گیری چروک‌ها و خطوط چهره است.

علائم و نشانه‌های خط خنده چیست؟

خطوط خنده ممکن است در هر سنی شکل بگیرند. در واقع ممکن است بسیاری از افراد از ابتدا دارای خطوط خنده‌ی بسیار کوچکی در صورت خود باشند، اما این خطوط تا زمانی که عمیق شوند، قابل رویت نیستند. تمامی ‌چین و چروک‌های پوستی بر اثر ترکیبی از عوامل مختلف به وجود می‌آیند. یکی از این عوامل، ضعیف شدن ماهیچه‌های صورت با بالا رفتن سن می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه  تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

حالت‌های مختلفی که ما به چهره‌ی خود می‌گیریم (مانند خنده، اخم و …) نیز نقش بزرگی در شکل‌گیری خطوط چهره دارند، برای مثال اگر شما هنگام خندیدن حالت بیشتری به چهره‌ی خود می‌دهید، احتمال آن وجود دارد که در سنین پایین‌تر دچار بروز خطوط خنده در چهره‌ی خود شوید. خطوط بین بینی و لب ممکن است در سنین پایین‌تر مانند سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی، شکل بگیرند.

کاشت نخ لاغری اصفهان | روش‌های رفع خط خنده

چگونه می‌توانیم از بروز خط خنده جلوگیری کنیم؟

برای به تعویق انداختن بروز چین و چروک و خطوط صورت باید به توصیه‌های زیر عمل کنید:

  1. برای محافظت از پوست خود در برابر اشعه‌های مضر UV (در نور آفتاب) از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.
  2. روزانه مقادیر زیادی آب بنوشید.
  3. به نحو مناسبی از پپوست خود مراقبت کنید.
  4. از سیگار کشیدن اجتناب کنید.

 


مطالب پیشنهادی و خواندنی : 

پیام بگذارید