درمان گردن درد با کمک طب سوزنی

برای درمان گردن درد استفاده از یک روش درمانی طب مکمل  مانند طب سوزنی، با متخصص طب سوزنی مشورت کنید. پزشک درباره فواید و مضرات روش درمانی با شما صحبت می کند.

درمان های مکمل برای درد گردن عبارتند از :

۱- طب سوزنی

۲- کایروپراکتیک

۳- ماساژ درمانی

۴- تحریک الکتریکی اعصاب از طریق پوست

چگونگی درمان گردن درد با طب سوزنی

طب سوزنی با استفاده از سوزنهای بسیار نازک استریل و یک  بار مصرف انجام می شود. در طب سوزنی با فرو کردن سوزن به درون نقاط خاصی از بدن، تسکین درد ایجاد میشود و باعث کاهش اسپاسم می شود. ممکن است برای کسب نتیجه مطلوب به چندین جلسه درمان نیاز باشد.طب سوزنی در دست افراد غیر پزشک می تواند خطرناک باشد. از عوارض طب سوزنی گردنی اگر به شکل نادرست انجام شود ، پارگی ریه است. در این حالت بیمار بعد از طب سوزنی یا چند ساعت بعد به درد سینه مبتلا می شود. بیمار اسیب دیده باید فورا به اورژانس مراجعه نماید.

درمان آرتروز گردن با طب سوزنی

گردن انسان شامل ۷ مهره است که بعد از کمر، شایع ترین مفاصل مستعد آرتروز، ساییدگی و کاهش فاصله و فتق دیسک است. البته مهره های گردنی از آنجایی که نخاع و ریشه های عصبی بسیار مهمی را در برگرفته بسیار حساس تر از مهره های کمری هستند و آسیب های جدی این ناحیه می تواند باعث فلج کامل دست ها و پاها گردد.که باطب سوزنی تمام این مشکلات قابل رفع میباشد.

پیشنهاد مطالعه  فرم دهی فک با تزریق ژل

بیشترین علل وجود دردهای مختلف در ناحیه گردن ناشی از سه بیماری شایع آرتروز، فتق دیسک و سندرم های عضلانی است که در صورت وجود درد در ناحیه گردن و انتشار آن به دست ها حتی در مراحل اولیه آن بایستی به پزشک مراجعه کرد تا تشخیص قطعی در مراحل اولیه صورت گیرد چرا که درمان در این مراحل بسیار مفیدتر و مؤثرتر واقع می گردد.

عوامل متعددی باعث ایجاد درد در گردن و متعاقب آن دردهای تیر کِشنده و جان فرسایی در دست ها می شود از جمله این عوامل: التهاب بافت های نرم اطراف مفصل های مهره ای خشکی مفاصل، وضعیت نامناسب سر و شانه ها، تغییر شکل مهره ها به طور اولیه یا ثانویه ، آرتروز، دیسک و بیماری های ناشی از گرفتگی های عضلانی، و کشیدگی های لیگامانی است. با استفاده از طب سوزنی میتوان این چنین بیماریها را درمان کرد.

متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان گردن درد با طب سوزنی

درمان دیسک گردن با طب سوزنی

درمان دیسک گردن  با طب سوزنی میزان تحلیل حجم عضلات اسکلتی را کاهش داده ونویدی است برای کسانی که به دنبال بهبود تحرک از طریق جوان سازی عضلات هستند.به رغم تایید طب سوزنی توسط سازمان بهداشت جهانی واستفاده گسترده ازآن دردرمان بیماری های مختلف، طب سوزنی برای درمان گردن درد هنوز توسط بسیاری افراد ناشناخته و مشکوک است و مکانیزم های مولکولی آن تقریبا ناشناخته است.

پیشنهاد مطالعه  در طب سوزنی چه روی می‌دهد؟

بیشتر بخوانید : 

پیام بگذارید