کاشت نخ لاغری اصفهان | درمان خط غم با نخ ، فیلر و بوتاکس

رفع خط اندوه یا ماریونت

درمان خط غم  | خطوط ماریونت و یا خط اندوه به چین و چروکی گفته‌ می‌شود که در گوشه دهان شما ایجاد می‌شود. این خطوط معمولاً به دلایل مختلفی ایجاد می‌شوند که علت اصلی آن بالا رفتن سن می‌باشد. امروزه می‌توان با عمل‌های زیبایی این خطوط را به حداقل رساند و ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر به دست آورد.

عمل‌های زیبایی بدون جراحی نظیر نخ، فیلر، بوتاکس و… برای بهبود این خطوط بسیار کمک کننده هستند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با این عمل‌ها آشنا کنیم.


مطالب جالب و خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :


تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | درمان خط غم با نخ ، فیلر و بوتاکس .

خط غم یا ماریونت

خط اندوه و چروک اطراف دهان در بخش‌های مختلف صورت قرار دارند. چین‌های لبخند از بینی شروع شده تا دهان ادامه دارند، در حالی که خطوط ماریونت در پایین خط لبخند ظاهر می‌شود. خطوط ماریونت در واقع همان چین و چروک‌هایی است که بر روی صورت و به علت افزایش سن ایجاد شده است. این خطوط به صورت عمودی در دو طرف دهان ایجاد شده و به سمت چانه کشیده می‌شوند و می توانند موجب افتادگی نیمه پایینی صورت شما شوند.

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی برای مدیریت درد زایمان

به طور کلی پوست اطراف دهان بیشتر در معرض چین و چروک قرار دارد به دلیل اینکه این بخش از صورت در مقایسه با سایر قسمت‌ها دارای پوستی نازک‌تر است. معمولاً این نوع چروک‌ها از ۴۰ سالگی به بعد ایجاد می‌شود، اما ممکن است که این خطوط در دهه‌های پایین تر نیز ایجاد شوند.

علت ایجاد خط غم

به طور کلی چین و چروک های صورت به دلیل از کار افتادن تولید کلاژن ایجاد می‌شوند و خطوط اندوه نیز از این قاعده مستثنی نیست. کلاژن به پروتئینی گفته می‌شود که به طور طبیعی در پوست ایجاد شده و آن را حجیم می‌کند. همچنین جاذبه در افتادگی پوست اطراف چانه نقش دارد و خطوط ماریونت را عمیق‌تر می‌کند.

در اوایل ۲۰ سالگی، پوست شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی و آبرسانی می‌کند. به مرور زمان این قضیه موجب افزایش چین و چروک می‌شود. همچنین قرار گرفتن طولانی مدت در نور خورشید، استرس بالا و تغذیه نامناسب نیز ممکن است موجب شکستن زودرس کلاژن و خاصیت الاستیکی پوست شود.

نوع چین و چروک و همچنین علت ایجاد آن در افراد مختلف، متفاوت است. به طور کلی مشخص نیست که چه عاملی موجب ایجاد خطوط ماریونت در برخی افراد می‌شود، اما ژنتیک در این امر نقش مهمی دارد.

پیشنهاد مطالعه  تاثیر درمانی طب سوزنی بر سینوزیت

فواید رفع خطوط غم یا ماریونت بدون جراحی چیست؟

درمان خطوط ماریونت موجب می‌شود که پوست صاف و محکم‌تری داشته باشید و همچنین این خطوط کمتر دیده شده و ظاهر شما جوان‌تر شود.

  1. معکوس کردن روند پیری: ایجاد خطوط ماریونت نشان دهنده افزایش سن است و این خطوط به دلیل کاهش تولید الاستین و کلاژن ایجاد می‌شود. عمل‌های زیبایی بدون جراحی تا حدودی جوانی را به چهره شما بازمی‌گردانند و همچنین موجب تحریک و تولید کلاژن نیز می‌شوند.
  2. بازگرداندن لبخند: چین و چروک ناشی از خطوط ماریونت موجب فرورفتگی گوشه دهان می‌شوند و این قضیه چهره شما را غمگین نشان می‌دهد. با حجیم کردن آن ناحیه، لبخند و شادی به چهره شما باز خواهد گشت.
  3. بهبود ظاهر چهره: این عمل‌ها موجب می‌شوند که چهره شما در بهترین حالت خود قرار گیرد. آنها چهره شما را تغییر نمی‌دهند، بلکه از دید مردم شما سالم‌تر و جوان‌تر به نظر خواهید رسید.
  4. عمل غیر تهاجمی: عمل‌های زیبایی بدون جراحی عوارض نداشته و همچنین دوره نقاهت طولانی مدت ندارند. ممکن است پس از عمل دچار تورم یا کبودی خفیف شوید، اما این عوارض معمولاً طی ۴۸ ساعت از بین می‌روند.

هزینه رفع خطوط اندوه چقدر است؟

به طور کلی عمل‌های زیبایی مختلف دارای محدوده قیمت متفاوتی هستند. احتمال دارد که برخی از عمل‌ها به دلیل روش و استفاده از مواد متفاوت، گران‌تر از عمل‌های دیگر باشند. علاوه بر آن هرچه روند درمان انتخابی طولانی‌تر باشد، هزینه نیز افزایش می‌یابد. سایر عوامل موثر بر هزینه عبارت است از:

  • موقعیت جغرافیایی
  • میزان عمق خطوط اندوه
  • مهارت پزشک
پیشنهاد مطالعه  فیلر و ژل گونه

لیفت صورت با نخ اصفهان | درمان خط غم با نخ ، فیلر و بوتاکس ....

بهترین پرکننده برای خط ماریونت چیست؟

چندین فیلر برای پر کردن این خطوط وجود دارند، اما ژل ژوویدرم بهترین گزینه برای پرکردن خطوط اندوه است.

ماندگارترین روش برای خطوط ماریونت چیست؟
انتقال چربی طولانی ترین روش در بین همه محسوب می‌شود.

کدام گزینه درمانی نیاز به تکرار بیشتری دارد؟
بوتاکس در مقایسه با سایر عمل‌های زیبایی دیگر نیاز به تعداد دفعات بیشتری دارد.

برای خطوط ماریونت بوتاکس بهتر است یا فیلر؟
بوتاکس می‌تواند با شل کردن ماهیچه اطراف دهان، چین‌های آن را کاهش دهد، اما نمی‌تواند چین‌های عمیق ایجاد شده در ناحیه بینی را کم کند. به همین دلیل تزریق فیلرها در این مورد انتخاب بهتری است؛ زیرا می‌تواند چین و چروک‌های عمیق را پر کرده و پوست را صاف کند.

آیا خطوط ماریونت شما را مسن تر نشان می‌دهد؟
بله، خطوط ماریونت نشانه افزایش سن است. این چین و چروک‌ها چهره شما را پیرتر نشان می‌دهند.

پیام بگذارید