متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان بیماری زنان با کمک طب سوزنی .

بیماری قابل درمان زنان با طب سوزنی

درمان بیماری زنان | طب سوزنی زنان توانسته است به خوبی پاسخگوی نیازهای مربوط به تخصص‌های درمانی زنان باشد. این نوع طب به صورت عمومی از سوزن‌هایی برای درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌کند اما در برخی موارد وسایل دیگری مانند بادکش را به کار می‌گیرد تا بتواند اثرگذاری درمان را بالاتر ببرد.

همچنین در برخی از بیماری‌های خاص زنان، استفاده از گیاهان دارویی نیز استفاده می‌شود. در متون قدیمی چینی اشارات زیادی به بیماری‌های زنان شده است

و درمان زنان به طور کامل یک زیرشاخه مجزا از طب سنتی به حساب آورده‌اند. حتی در برخی از متون طب سوزنی، درمان‌های بیماری‌های مشترک بین زنان و مردان را با به طور اختصاصی با محوریت زنان مورد بررسی قرار داده‌اند.

چرا که این متخصصان معتقد بوده‌اند که فیزیولوژی زنان روی فشار خون، تغذیه، هضم غذا و روش رسیدن انرژی به بافت‌های مختلف بدن اثرگذاری زیادی دارد. داده‌های جدید پزشکی صحت این مطلب را تایید می‌کند. بدن زنان ویژگی‌های خاصی دارد که باید در درمان بیماری‌ها با طب سوزنی به آن توجه کرد.

در ادامه به برخی از بیماری‌هایی که با طب سوزنی زنان قابل درمان است، مورد بررسی قرار می‌گیرد.


مطالب جالب و خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان بیماری زنان با کمک طب سوزنی

اختلالات در قاعدگی

بسیاری از بانوان از مشکلات اختلالات قاعدگی رنج می‌برند. این مشکل می‌تواند اثرات جانبی مانند مشکلات روحی و تغییر حالات یا سردرد به همراه داشته باشد. با استفاده از طب سوزنی زنان می‌توان با نرمال کردن جریان خون، اختلالات قاعدگی بانوان را درمان کرد.

یائسگی

وقتی که بانوان به سنین میانسالی می‌رسند، دچار یائسگی می‌شوند. یائسگی اغلب با گرگرفتگی، عرق شبانه و بی‌خوابی همراه می‌شود. استفاده از طب سوزنی باعث می‌شود که هورمون‌های شما تعادل پیدا کنند. همچنین این مسئله باعث می‌شود که دفعات و شدت گرگرفتگی کاهش پیدا کند.

پیشنهاد مطالعه  افسردگی و طب سوزنی درمانی بدون دارو بدون عارضه

باروری

بسیاری از بانوان برای باروری درمان‌های سخت و سنگینی را انجام می‌دهند که گهگاه نتیجه‌ای به همراه ندارد. طب سوزنی می‌تواند باروری را نیز به طرز قابل توجهی افزایش دهد. این مسئله با کاهش استرس، تنظیم قاعدگی، منظم کردن زمان آزادسازی تخمک‌ها و بهبود جریان خون می‌تواند باروری را در بانوان افزایش دهد.

اختلالات استرس

استرس یکی از مشکلاتی است که زنان بسیاری با آن مواجه هستند. استرس کاهش عملکرد اشخاص را به همراه دارد و در صورت ادامه داشتن منجر به ایجاد مشکلاتی مانند حملات عصبی می‌شود. استفاده از طب سوزنی باعث می‌شود که میزان استرس افراد کاهش یاید.

 تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | درمان بی خوابی در منزل با ماساژ نقاط طب سوزنی

اختلالات خواب

اختلالات خواب نیز یکی از مشکلاتی است که منشا فراوانی می‌تواند داشته باشد. بسیاری از اختلالات مربوط به باروری و قاعدگی منشا اصلی بی‌خوابی هستند. طب سوزنی زنان می‌تواند با استفاده از دوره‌های درمانی این اختلال را نیز برطرف کند.

درمان علائم بارداری

بارداری علائم زیادی دارد که می‌تواند برای بانوان مشکل ساز است. برخی از این علائم شامل احساس خستگی، تهوع صبحگاهی، درد در ناحیه پستان، ترشح گاز معده، سوء هاضمه، سوزش معده، گرفتگی عضلات فقط برخی از مشکلاتی هستند که بانوان هنگام بارداری با آن مواجه می‌شوند. استفاده از طب سوزنی بانوان باعث از بین رفتن این علائم می‌شود و باعث می‌شود روند بارداری درد کمتری به همراه داشته باشد.

زایمان بریچ

زایمان بریچ نوعی زایمان است که در آن جنین با پا یا باسن به دنیا می‌آید. علت این امر، تکان خوردن و قرار گرفتن وضعیت اشتباه کودک در رحم است. استفاده از طب سنتی در میان بانوان باردار باعث می‌شود که زایمانی کم‌خطرتر داشته باشند. طب سوزنی در زمان بارداری باعث می‌شود که کودک تحرک کمتری در داخل رحم داشته باشد.

مشکلات مربوط به زایمان دیرهنگام

هر کودکی بنا به دلایل مختلفی نیاز به مدت زمانی دارد که بتواند فرآیند رشد خود را به خوبی طی کند و به دنیا بیاید. این زمان در بین افراد مختلف متفاوت است. استفاده از طب سوزنی زنان باعث می‌شود که بین ۶۰ تا ۸۰ درصد زمان زایمان در بازه مرسوم خود انجام شود.

پیشنهاد مطالعه  ترک پوستی چطور درمان می شود ؟

کسالت پس از زایمان

طب سوزنی می‌تواند در کاهش دردهای پس از زایمان نیز به بانوان کمک کند. این نوع روش درمان باعث بازیابی قوای بدن، کاهش کوفتگی، افزایش شیردهی و از بین رفتن دردهای بدن شود.

علل، پیشگیری و درمان شقاق سینه | متخصص قلب اصفهان

ورم پستان

یکی از دردهایی که بانوان پس از زایمان و یا گاها در حین بارداری تحمل می‌کنند، ورم پستان است. طب سوزنی می‌تواند با افزایش گردش خون، فرآیند تغذیه بافت‌های سلولی بدن را بهبود ببخشد و به کاهش ورم پستان کمک کند.

آرتروز

آرتروز یکی از بیماری‎‌هایی است که در زنان و مردان مشترک است ولی زنان به علت بارداری‌های متعدد در سنین میانسالی بیشتر از مردان به این بیماری دچار می‌شوند. گزارش‌ها نشان داده که ۵۴ میلیون زن در آمریکا دچار مشکلات مربوط به آرتروز هستند. استفاده از طب سوزنی باعث می‌شود که دردهای پا به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کند.

بی‌اختیاری در ادرار

یکی از مشکلاتی که برخی زنان با آن مواجه هستند، بی‌اختیاری در ادرار است. این مشکل ممکن است با بی‌اختیاری مثانه پس از: ورزش ، خندیدن و یا عطسه
رخ دهد.

طب سوزنی زنان با استفاده از سوزن‌هایی که در قسمت کمر یا لومبوساکرال قرار داده می‌شود، اقدام به درمان این اختلال می‌کنند. این نوع درمان معمولا پس از شش هفته به طور معجزه آسایی اقدام به حل این مشکل می‌کند.

دردهای لگن

اختلال در ادرار به نوبه خود یکی از مشکلاتی است که معمولا منشا آن را دردهای لگن می‌دانند. فیزیولوژی زنان طوری است که مثانه و روده آن‌ها به خاطر اندازه بزرگتر لگن، تحت تاثیر قرار می‌گیرد و وجود رحم نیز علت دیگری است که می‌تواند دردهای عضلات لگن را افزایش دهد. عضلات اطراف لگن با گذر زمان و رسیدن به سنین میانسالی توان خود را از دست می‌دهند. استفاده از طب سوزنی زنان باعث افزایش گردش خون و بهبود این دردها در بلند مدت می‌شود.

متخصص طب سوزنی اصفهان | افزایش قد

دردهای اندام تناسلی

گزارش‌ها نشان می‌دهد که بیشتر از ۱۴ میلیون زن آمریکایی از دردهای اندام تناسلی به طور معمول رنج می‌برند. این دردها تقریبا مانع از هر گونه رابطه جنسی می‌شوند. طب سوزنی با قرار دادن چند سوزن در ناحیه کمر می‌تواند این دردها را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.

پیشنهاد مطالعه  بیماری قابل درمان زنان با طب سوزنی

فیبرومیالژیا

این اختلال یک سندروم عضلانی است که علت‌های مختلفی برای بروز آن وجود دارد. بانوان زیادی در سراسر جهان با این بیماری مواجه هستند به طوری که ۵ میلیون زن در آمریکا از این مشکل رنج می‌برند. طب سوزنی زنان می‌تواند با استفاده از روش‌های خاص، دردهای این بیماری را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.

سرطان پستان

سرطان پستان نیز یکی از مشکلاتی است که بانوان در دوران حیات خود ممکن است با آن مواجه شوند. تحقیقات پزشکی نشان‌ داده که استفاده از این نوع طب باعث می‌شود که احتمال وقوع سرطان پستان به میزان ۶۰ درصد کاهش یابد.

آندومتریوز

آندومتریوز یکی از مشکلاتی است که در ناحیه رحم برای بانوان اتفاق می‌افتد. این مشکل در غدد آندومتریال و استرومای رحم ایجاد می‌شود. طب سوزنی زنان با استفاده از آزاد کردن انرژی شی باعث رفع این بیماری می‌شود. از شایع‌ترین نشانه‌های بیماری آندومتریوز موارد زیر هستند:

  • خونریزی شدید
  • کمر درد
  • گرفتگی شدید
  • درد شکم
  • ورم

متخصص طب سوزنی اصفهان | استفاده از طب سوزنی برای معالجه بیماران افسرده و افسردگی

افسردگی

شاید عجیب به نظر برسد ولی طب سوزنی زنان می‌تواند بیماری‌های روحی مانند افسردگی را نیز بهبود ببخشد. گزارش‌های جهانی نشان می‌دهد که از هر ۱۴ نفر در جهان، یک نفر مبتلا به افسردگی است. سهم زنان از این بیماری دو تا سه برابر بیشتر از مردان است. علت این امر نیز معمولا به ویژگی‌های بدنی بانوان برمی‌گردد.

یافته‌های پزشکی نشان می‌دهد که استفاده از طب سنتی در ناحیه سر می‌تواند بعد از دو ماه اثرات شگفت انگیزی روی میزان نشاط و شادمانی افراد داشته باشد. زنانی که دارای افسردگی هستند، می‌توانند با طب سوزنی، بیماری‌هایی که با دارو درمان نمی‌شوند را درمان کنند.

مشکلات پوستی

بسیاری از بانوان با مشکلات پوستی مواجه هستند. پوست بانوان به علت ظریف بودن، آسیب پذیرتر است و زودتر دچار چین و چروک می‌شود. درمان طب سوزنی زنان باعث افزایش کلاژن‌های پوستی خواهد شد.

پیام بگذارید