طب سوزنی زیباییمتخصص طب سوزنی اصفهان

جوانسازی پوست با طب سوزنی | استفاده از طب سوزنی در زیبایی مسئله جدیدی نیست. استفاده از این روش در سال های بعد از میلاد مسیح و همزمان با امپراتوری سونگ دینستی در چین رایج بوده. اما به دلیل هزینه بالا، طب سوزنی در آن زمان مخصوص خانواده سلطنتی چین بوده و افراد عادی قادر به پرداخت هزینه هنگفت این درمان نبوده اند.

قرن ها بعد پزشکان دریافتند که استفاده از طب سوزنی برای درمان افرادی که دچار فلج یک طرفه عصب صورت می شدند ، بعد از گذشت ۷- ۶ جلسه منجر به بروز تغییرات واضحی از جمله روشن تر شدن پوست و بهبود خاصیت ارتجاعی آن، در نیمه صورت می شود. این نکته، درمانگران را به فکر واداشت که استفاده از طب سوزنی می تواند در جوانسازی پوست صورت موثر باشد و خوشبختانه نتیجه تحقیقاتی که در این زمینه انجام شد بسیار مثبت بود و امروزه میلیونها نفر در سراسر دنیا از جمله اروپا، آمریکا و چین فقط برای زیباتر شدن به کلینیک طب سوزنی مراجعه می کنند.

راستش کمی عجیب است، در واقع سوال این است که وارد کردن چند سوزن چطور می تواند چنین کاری کند؟ مکانیسم اثر آن چگونه است؟ همه مکانیسم های طب سوزنی هنوز به طور کامل شناخته نشده اما تئوری مطرح شده در این زمینه این است که فرو رفتن یک تعداد سوزنهای مویی به درون پوست صورت موجب ایجاد زخمهای میکروسکوپی در این نواحی می‌ شود. به دنبال آن، بدن با افزایش گردش خون ناحیه سعی‌ بر ترمیم دارد. در نتیجه با افزایش خونرسانی، غذا و اکسیژن بیشتری به پوست می‌رسد و همین امر موجب افزایش درخشندگی و روشن تر شدن پوست می شود. از طرف دیگر مکانیسم کلاژن سازی با هدف ترمیم این زخمهای میکروسکوپی فعال می شود که نتیجه آن افزایش خاصیت ارتجاعی و بهبود قوام پوست خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه  بررسی علل اگزمای دور چشم

در واقع به جای تزریق انواع ژل و بوتاکس که اولا ناپایدار بوده و ثانیا عوارض گوناگونی را به همراه دارد، در طب سوزنی بدن را وادار به ساختن کلاژن طبیعی می کند و از این طریق موجب جوان سازی پوست می شود. استفاده از طب سوزنی در زیبایی کاربردهای زیادی دارد. بهبود چین و چروک، لیفتینگ غبغب و پوست صورت، بهبود استریای حاملگی، بهبود هاله تیره دور چشم، برطرف شدن پف دور چشم، بهبود لک و کک مک و … از مواردی هستند که به کمک طب سوزنی امکان پذیر خواهند بود. معمولا جوانسازی به ۱۲ تا ۲۴ جلسه نیاز دارد. دفعات مراجعه در هفته اول ۳ بار، هفته‌های بعد ۲ بار و بعد از جلسه دوازدهم، ۱ بار در هفته خواهد بود. اثرات درمانی از جلسه ۱ تا ۳ با روشنتر شدن پوست و کاهش چروک های کاذب همراه است و بعد از جلسه ۷ و ۸ یعنی‌ ۲۱ روز، به طور واضح خودش را نشان می دهد. برخی از بیماران عنوان می کنند طب سوزنی علاوه بر تاثیراتی که در زمینه جوانسازی صورتش داشته، موجب یک سری تغییرات مثبت در زندگی آنها هم شده است. مثلا کیفیت خواب آنها که مدتها خوب و راحت نبود الان بهتر شده یا مثلا‌ به دنبال جلسات طب سوزنی بسیار احساس آرامش می‌کنند.البته نقش تلقین در طب سوزنی مدتها قبل مطرح شد ولی‌ اثرات این طب در حیوانات و نوزادان این فرضیه را رد کرد. اساس طب سوزنی بر جریان انرژی درونی بدن است. بنا بر مقالات منتشره در بدن ما ۱۲ کانال اصلی‌ وجود دارد که انرژی از طریق آنها در بدن به گردش در می آید و هر یک از این کانال ها فعالیت بخشی از بدن را کنترل می کنند. طب سوزنی از طریق ایجاد تعادل در جریان انرژی این کانال ها، تاثیرات شگفت انگیزش را اعمال می کند.

پیشنهاد مطالعه  روش‌های رفع خط خنده

تعداد ۱۰ تا از این کانال های انرژی در ناحیه صورت آغاز شده یا در این ناحیه خاتمه می یابند. طبیعتا تحریک نقاط مربوط به هر کانال علاوه بر اثرات موضعی، بر سایر بخش های مرتبط با آن کانال نیز تاثیر خواهد گذاشت. و این یکی از مزایای طب سوزنی است. در برخی موارد طب سوزنی درمانی کارآمد ، مقرون به صرفه ، بدون بازگشت و بدون کوچکترین عارضه جانبی بوده است و همانطور که گفته شد گاه با آثار مثبت درمانی بر سایر دستگاه های بدن نیز همراه است. ضمنا می تواند در آن واحد بر افتادگی ،لک ،کک مک ، چروک ، جوش ، استریا و خطوط حاملگی‌ ، هاله دور چشم ، منافذ پوستی‌ و … اثر درمانی خوبی داشته باشد .نکته دیگر اینکه طب سوزنی یک روش کاملا طبیعی است. در واقع حالت صورت فرد را به ۵ تا ۱۰ سال پیش برمیگرداند.  به طور تقریبی بیشتر مراجعین از نتایج درمان رضایت دارند.


کلینیک تخصصی درد،زیبایی،درمانی

دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی به روش طب سوزنی

برای اطلاع از آدرس و روزهای کاری  به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

 

پیام بگذارید