تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تفاوت تزریق ژل و بوتاکس.

تفاوت تزریق ژل با تزریق چربی، کدام روش بهتر است ؟

تزریق ژل یک گزینه عالی برای رفع چین و چروک های سطحی و حجم دهی و برجسته کردن لب و نیز رفع گودی زیر چشم است که به سادگی در یک جلسه توسط پزشک متخصص طب سوزنی اصفهان حتی داخل مطب قابل اجراست و می تواند به راحتی در مدت زمان ۶ تا ۱۰ ماهه اثرات خود راحفظ کند .

ژوویدرم، رستیلان و پروفایلو و جالپرو پرکاربردترین ژل‌های تزریقی به شمار می‌روند. ژوویدرم و رستیلان عمدتاً برای رفع چین و چروک دور لب، پلک پایین و گونه‌ها در مقادیر ۲ تا ۳ میلی‌لیتر تزریق می‌شود. ماده اصلی این ژل‌ها هیالورونیک اسید است که بهترین گزینه برای رفع چروک‌های سطحی، حجیم کردن و برجسته کردن لب و پر کردن گودی زیر چشم محسوب می‌شود.

تزریق چربی

تزریق چربی عملی است که برای تمام بخش‌های صورت کاربرد دارد و از چربی خود بیمار که معمولا از طریق عمل های لاغری زیبایی همچون لیپوماتیک و لیپوساکشن یا ابدومینوپلاستی چربی از بیمار گرفته شده و سپس به نقاط مورد نظر وی تزریق خواهد شد. ابرو، پیشانی، شقیقه، گونه، چانه و کل ناحیه اطراف دهان با تزریق چربی قابل درمان است. تزریق چربی معمولاً همزمان با لیفت صورت انجام می‌شود تا نتیجه بهتر و ایده آل تری را به همراه داشته باشد پوست با تزریق چربی محکم‌ تر می‌شود و بافت و تون آن بهبود می‌یابد.

پیشنهاد مطالعه  بررسی تاریخچه فواید طب سوزنی

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | فواصل درمانی تزریق ژل پروفایلو

مقایسه تزریق چربی با ژل

نکته بسیار مهم اینجاست که تزریق چربی نیاز به تخصص بیشتری دارد و دوران نقاهت طولانی‌تری را نیز داراست. اما با توجه به نتایج ماندگارتر آن قابل توجیه است. متخصصین برای رفع چروک‌های دور چشم و صاف کردن محل تلاقی گونه‌ها و پلک تزریق هیالورونیک اسید را ترجیح می‌دهند. اگر ژل با دقت و اندازه مناسب تزریق گردد، هیچ برآمدگی یا توده‌ای ایجاد نخواهد شد.

برای جوانسازی لبه‌های عمودی ستون‌های فیلتروم لب بالا، قوس کوسپید (قوسی که در قسمت میانی لب فوقانی روی دندانهای نیش قرار دارد) و انحناء زیبای لب تزریق ژل انتخاب بهتری است، چون ماده پر کننده ثبات بیشتری دارد و شکل بهتری را به دست می‌دهد؛ در صورتی که در تزریق چربی ماده تزریق شده نرم است و نمی‌تواند مانند ژل نیروی لازم را به پوست وارد ‌کند.

الویت اکثر پزشکان در صورت تحلیل رفتن چربی زیر شقیقه و گونه در یک عمل غیرجراحی استفاده از ژل ولوما به عنوان ماده حجم دهنده‌ی محکم است تا بهتر از ساختار صورت محافظت کند و گونه بالاتر برود. ولی گاها پزشکان چربی را به دلیل سهولت استخراج و انجام تزریق تحت بی‌حسی انتخاب می‌کنند. گاهی در خانم های لاغر دیده می شود که برجستگی گونه‌ها از بین می‌رود و صورت حالت استخوانی ناخوشایندی اطراف چشم‌ها پیدا می‌کند و چهره در اثر افتادگی ابروها همواره خسته و خموده به نظر می‌رسد.

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی و درمان فلج صورت

تزریق اسکالپترا در این شرایط بهترین گزینه است. به علاوه چنانچه لاغری صورت زیر شقیقه‌ها با تزریق چند آمپول ولوما رفع نشود، می‌توان از اسکالپترا استفاده کرد.

متخصص طب سوزنی اصفهان | ژل تزریقی اسکالپترا

تفاوت تزریق چربی

تزریق چربی را می توان یک عمل جراحی به حساب آورد. در نتیجه پس از آن به طور طبیعی ورم و کبودی را به دنبال خواهیم داشت. ماندگاری و اثر گذاری تزریق چربی مدت طولانی‌‌تری است و به بیش از دو سال می رسد. گاهی نتیجه به دست آمده پس از فروکش کردن ورم تقریباً دائمی است. البته موفقیت عمل تزریق چربی بسیار بیشتر از تزریق ژل به مهارت جراح بستگی دارد. مشاهده نتیجه نهایی تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل زمان بیشتری می‌برد. تزریق چربی غالباً به بیمارانی توصیه می‌شود که پیش از این لیفت صورت انجام داده‌اند و می‌خواهند چهره جوان‌تر و جذاب‌تری داشته باشند.

 

مطالب خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیشنهاد مطالعه  دوام تزریق ژل لب

پیام بگذارید