متخصص طب سوزنی اصفهان | ژل ژوویدرم

متقاضی ایده‌آل تزریق ژوویدرم

اکثر بزرگسالان می‌توانند متقاضی تزریق ژوویدرم باشند، البته تولیدکننده ژل، تزریق ژل ژوویدرم را برای افراد زیر ۲۱ سال مناسب نمی‌داند . افراد زیر مجاز به تزریق ژل ژوویدرم نیستند:

دارای سابقه حساسیت‌های شدید متعدد، واکنش‌های آلرژیک شدید (آنافیلاکسی) یا حساسیت به لیدوکائین یا پروتئین‌های باکتریایی گرم مثبت مورد استفاده در ژوویدرم

اگر شرایط زیر درباره‌تان صدق می‌کند، حتماً موضوع را به پزشک متخصص تزریق ژل معالج‌تان اطلاع بدهید:

 • اگر باردار هستید یا به فرزندتان شیر می‌دهید. البته مشخص نیست که آیا ژل ژوویدرم می‌تواند به جنین آسیب بزند یا وارد شیر مادر بشود یا خیر.
 • اگر سابقه ابتلا به اختلال‌های رنگدانه‌ای یا باقی ماندن جای زخم قابل توجه دارید، حتماً پزشک معالج‌تان را در جریان بگذارید؛ چون ممکن است تزریق ژوویدرم باعث باقی ماندن جای زخم یا تغییرات رنگدانه‌ای بشود.
 • اگر قصد انجام لیزردرمانی یا لایه‌برداری با مواد شیمیایی دارید. اگر این درمان‌ها را بلافاصله بعد از تزریق ژوویدرم انجام بدهید، احتمال دارد محل درمان ملتهب شود.
 • اگر تحت درمانی هستید که سیستم ایمنی بدن‌تان را سرکوب می‌کند، تزریق ژوویدرم در زمان انجام این درمان‌ها خطر عفونت را افزایش می‌دهد.
 • چنانچه داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن یا رقیق کننده‌های خون مصرف می‌کنید که می‌تواند موجب خونریزی طولانی مدت شود.

اگر به بیماری دیگری دچار هستید، حتماً مشکل‌تان را پیش از تزریق ژوویدرم به پزشک متخصص تزریق ژل خود اطلاع بدهید.

پیشنهاد مطالعه  از لیفت بینی با نخ چه می دانید ؟

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان |ژل ژوویدرم چگونه باعث جوانسازی می‌شود؟

عوارض جانبی تزریق ژوویدرم

عوارض جانبی تزریق ژوویدرم به شرح زیر است:

 1. سرخ شدن پوست
 2. ورم و حساسیت به لمس
 3. خارش
 4. برجستگی و کبودی محل تزریق
 5. خشکی به ویژه پس از تزریق Volbella

یکی از خطرات جدی مربوط به تزریق ژوویدرم این است که متخصص ژل را تصادفاً در رگ تزریق کند. هر چند این مشکل به ندرت پیش می‌آید، اما تزریق ژوویدرم در رگ می‌تواند عوارضی جدی و دائمی را به دنبال داشته باشد. از جمله عوارضی که برای تزریق ژوویدرم در صورت گزارش شده است، می‌توان به اختلالات بینایی، نابینایی، سکته مغزی، پوسته پوسته شدن موقتی یا باقی ماندن جای زخم دائمی اشاره کرد.

 تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | ژل ژوویدرم

مراقبت پس از تزریق ژوویدرم

بلافاصله پس از تزریق ژوویدرم ممکن است با سرخی مختصر، ورم، حساسیت به لمس و احساس خارش در ناحیه درمان مواجه شوید؛ این عوارض پس از تزریق کاملاً طبیعی است. ناراحتی بعد از تزریق ژل ژوویدرم موقتی است و معمولاً ظرف یک یا دو روز برطرف می‌شود. اگر ناراحتی‌تان استمرار داشت یا دچار حساسیت و عوارض غیرعادی شدید، حتماً با کلینیک دکتر اردشیر عامری تماس بگیرید.

ممکن است ورم اولیه پس از تزریق ژوویدرم ظرف دو روز برطرف نشود. ورم برخی بیماران یک هفته استمرار دارد و ناحیه تزریق نیز کمی ناهموار به نظر می‌رسد. بنابراین نتیجه‌ای را که بلافاصله بعد از تزریق می‌بینید، نباید به عنوان نتیجه نهایی تلقی کنید. گاهی اوقات دو تا چهار هفته طول می‌کشد تا ناحیه تزریق کاملاً صاف و یک‌دست شود.
پزشکان معمولاً از بیماران می‌خواهند که پس از ۳ ـ ۶ هفته به کلینیک دکتر عامری  مراجعه کنند تا ارزیابی مجددی انجام بدهند و تعیین کنند که آیا بیمار به تزریق مجدد نیاز دارد یا خیر. خطوط عمودی دور دهان کاملاً از بین نمی‌رود، اما محوتر می‌شود.
بیماران به مدت چند هفته یا حتی چند ماه پس از تزریق هر گونه فیلری احساس خواهند کرد که برجستگی یا توده‌ای زیر پوست‌شان وجود دارد. احساس وجود توده عادی است، نکته اصلی این است که نباید توده‌ای مشاهده شود.

 • پس از تزریق ژوویدرم به مدت ۳ ـ ۴ ساعت از لمس کردن ناحیه تزریق خودداری کنید. پس از گذشت ۴ ساعت می‌توانید آرایش ملایمی کنید و ناحیه تزریق را با احتیاط با آب و صابون بشویید. تا زمانی که ورم و قرمزی اولیه از بین نرفته است، ناحیه درمان را در معرض سرما یا گرمای شدید، مانند حمام آفتاب یا سولاریوم قرار ندهید.
 • مصرف آسپرین یا داروهای مشابه خطر خونریزی و کبودی محل تزریق را افزایش می‌دهد؛ می‌توانید تایلنول برای تسکین درد مصرف کنید.
 • می‌توانید ظرف سه ساعت نخست پس از تزریق، هر یک ساعت یک بار کیسه یخ را به مدت ده دقیقه روی ناحیه تزریق بگذارید. کیسه یخ را با ملایمت روی ناحیه تزریق بگذارید و آن را محکم روی صورت‌تان فشار ندهید. بهتر است از سمت براق کیسه یخ استفاده کنید.
 • اثر لیدوکائین پس از سه ساعت از بین می‌رود، اگر در این زمان در ناحیه تزریق یا نزدیکی آن احساس سوزش یا حرارت شدید کردید، حتماً با کلینیک دکتر اردشیر عامری تماس بگیرید.
پیشنهاد مطالعه  سردرد خوشه ای را با طب سوزنی درمان کنید :

کاشت نخ لاغری اصفهان | ژل ژوویدرم.

ماندگاری تزریق ژل ژوویدرم

مدت زمان ماندگاری ژوویدرم به عوامل مختلفی مانند نوع محصول یا محل تزریق آن بستگی دارد. ژوویدرم ادعا می‌کند که Juvederm Voluma XC به مدت ۲ سال در ناحیه گونه‌ها دوام دارد، در حالیکه ممکن است Juvederm XC و Juvederm Vollure XC به ترتیب ۱ سال و ۱۸ ماه ماندگاری داشته باشند. به علاوه اینکه فیلر در بدن افراد مختلف با سرعت‌های متفاوتی از بین می‌رود و بافتش در هم می‌شکند و این موضوع بر روی طول عمر آن تاثیر دارد.

به طور کلی مدت ماندگاری ژوویدرم چیزی بین ۶ ماه الی ۲ سال است که پس از این مدت می‌توانید تزریق دیگری را انجام دهید تا نتایج مورد نظرتان همانطور باقی بمانند.

پیام بگذارید