تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تزریق ژل و بوتاکس.

تزریق ژل و بوتاکس به لب

تزریق ژل و بوتاکس با بلاک کردن سیستم عصبی در عضله تزریق شده مانع انقباض عضله گردیده و چین‌ و‌ چروک را کاهش می‌دهد، در حالی که ژل یا فیلر با پرکردن و حجم دادن در ناحیه ی درم، چین ‌و ‌چروک پوست را صاف می‌کنند. علاوه بر این نقاط تزریق بوتاکس و ژل نیز متفاوت هستند.

در گذشته پرکننده‌های کلاژنی به طور رایج استفاده می‌شدند، اما امروزه بیشتر پرکننده‌ها و فیلرها بر پایه‌ی اسید هیالورونیک می باشند، به دلیل آن که اسید هیالورونیک می تواند با میزان جذب بالای آب در مرطوب کردن، هیدراته کردن و شادابی پوست نقش بسزایی ایفا کند و در خیلی موارد با جذب بالای آب سبب بازشدن چین و چروک‌های پوستی شود.

مدتی پس از تزریق ژل، در نواحی مورد نظر تولید طبیعی اسید هیالورونیک که با افزایش سن کم شده است می‌تواند تحریک شود و میزان کلاژن‌سازی در پوست را نیز افزایش می‌دهد زیرا این پرکننده‌ها با اسید هیالورونیک  دارند.

لیفت صورت با نخ اصفهان | .تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل لب برای چه افرادی خطرناک است؟

اگرچه ژل لب هیالورونیک اسید ایمن و بی خطر در نظر گرفته می‌شود، چند دلیل برای به تعویق انداختن تزریق وجود دارد. از جمله :

 • بارداری
 • دوران شیردهی
 • عفونت سینوسی فعال
 •  هرگونه عفونت در ناحیه صورت ممکن است به محل تزریق گسترش یابد
 •  همچنین اگر می خواهید درمان های دندانپزشکی داشته باشید، بهتر است قبل از درمان دندانپزشکی، ژل لب را دریافت نکنید.

درمان دندانپزشکی نیاز به فشار و کشش صورت دارد که به طور بالقوه می تواند جای پرکننده ها را جابجا کند. انتظار حداقل چند روز یا ترجیحا دو هفته ایده آل است.

پیشنهاد مطالعه  میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی جوانسازی پوست

روش پاک کردن ژل تزریق شده

اگر از نحوه ظاهری ژل تزریق شده ناراضی هستید، در بیشتر موارد نگران نباشید. ممکن است یک متخصص تزریق ژل و بوتاکس برای تعادل و تقارن مجددا فیلر (ژل) تزریق کند، یا بتواند آن را به طور کامل حل کند. نکته جالب در مورد پرکننده های اسید هیالورونیک این است که آنزیمی وجود دارد که می تواند برای حل این محصول به منطقه مورد نظر تزریق شود.

تورم لب بعد از تزریق ژل

برای کاهش ورم و کبودی در محل تزریق یک هفته قبل از تزریق، از داروهای بدون نسخه رقیق‌کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن استفاده نکنید.

 1. از موادی مانند سیر، جینسنگ و ویتامین ای استفاده نکنید.
 2.  دو روز قبل از تزریق، از پمادهای موضعی مانند ترتینوئین، رتینول، رتینوئید، اسید گلیکولیک یا هرگونه محصول ضدپیری استفاده نکنید.
 3.  از موم، دکلره، برداشتن مو با موچین یا کرم موبر در ناحیه مورد نظر دوری کنید.
 4.  دور روز قبل از تزریق استفاده از آرنیکا را شروع کنید. این کار الزامی نیست اما کبودی را کاهش می‌دهد.

اگر سابقه تبخال دارید، احتمال اینکه سوزن‌ها باعث تحریک و ایجاد تبخال شوند، وجود دارد. در این صورت، پزشک متخصص طب سوزنی اصفهان خود را مطلع سازید. در دوران بارداری و شیردهی تزریق لب انجام ندهید. اگر به مواد تشکیل دهنده ژل حساسیت دارید یا اختلالات عصبی دارید، تزریق لب برای شما گزینه مناسبی نیست.

متخصص طب سوزنی اصفهان |تزریق ژل و بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق ژل به لب

بلافاصله پس از درمان، رایج ترین عوارض جانبی گزارش شده قرمزی موقتی و تورم در محل تزریق است. این اثرات به طور معمول طی دو یا سه روز برطرف می‌شوند.
کمپرس سرد ممکن است بلافاصله پس از درمان برای کاهش تورم استفاده شود. اگر ناراحتی بیش از دو یا سه روز ادامه داشته یا اگر واکنش‌های دیگری رخ داده است، لطفا با پزشک خود تماس بگیرید.
تا زمانی که قرمزی و تورم برطرف نشده است، از قرار گرفتن ناحیه تزریق با گرمای شدید (آفتاب یا حمام آفتاب، شنا، سونای خشک و بخار و جکوزی) خودداری کنید.
اگر قبلاً سابقه تبخال داشته اید به پزشک خود در مورد داروهایی که استفاده کرده‌اید و یا می‌کنید اطلاع دهید.
از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و دوزهای زیاد مکمل‌های ویتامین E به مدت یک هفته پس از درمان خودداری کنید. این عوامل ممکن است کبودی یا خونریزی در محل تزریق را افزایش دهند.
به مدت ۱ روز بعد از درمان از ورزش کردن، مصرف الکل، سیگار و قلیان خودداری کنید (اگر کبودی و خونریزی زیادی داشتید بهتر است تا بهبودی ناحیه ی تزریق صبر کنید).
بعد از گذشت حدود شش ماه، پرکننده های اسید هیالورونیک به طور طبیعی توسط بدن تجزیه می شوند. بنابراین، برای حفظ ظاهر باید سالی یک یا دو بار تزریق خود را تکرار کنید.
برای اینکه ژل های تزریق شده جابه جا نشوند تا حد امکان به محل تزریق ژل لب دست نزنید زیرا ژل ها به گونه ایی تزریق شده که هماهنگی و تقارن برقرار شده است و در صورت جابه جایی توازن به هم خواهد ریخت.
طی شش ساعت پس از درمان از تماس با منطقه خودداری کنید. پس از آن، صورت را می‌توانید به آرامی با صابون و آب شستشو دهید.

پیشنهاد مطالعه  چرا باید درمان Profhilo ® را انتخاب کنید؟

 مزایای تکنیک  تزریق ژل

ژل یا فیلر جهت شکل دهی به نواحی مختلف صورت و همچنین لیفت صورت به کار می رود. میزان فیلر مورد نیاز برای افراد به طور تقریبی به ازای هر ۱۰ سال یک ویال محاسبه می شود . بهبود در ناحیه ی مورد استفاده با کمتر از ۱ تا ۲ ویال نیز قابل رویت می باشد. از فیلر برای چه مواردی استفاده می شود؟

 1. حجم دهی گونه ها
 2. بهبود تیرگی دور چشم
 3. ریمادلینگ در زاویه ی فک (زاویه سازی صورت)
 4. کاهش در عمق و ظاهر خطوط اطراف بینی (nasolabial)
 5. حجم دهی و اصلاح فرم لب ها (متناسب با چانه -فاصله لب با بینی و فرم صورت)
 6. کاهش در عمق چروک خط خنده و یا رفع آن (متناسب به عمق چروک و فرم صورت)
 7. اصلاح فرم بینی (اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر متناسب با فرم صورت – فرم و اندازه بینی)
 8. بهبود در ظاهر خطوط ریز اطراف لب ها

مطالب خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیشنهاد مطالعه  مراحل انجام روش هیدروفیشیال چگونه است ؟

پیام بگذارید