متخصص طب سوزنی اصفهان | تزریق ژل لب طبیعی

آشنایی با متد تزریق ژل لب طبیعی

تزریق ژل لب طبیعی | لب های حجیم و خوش فرم، یکی از نشانه های زیبایی و جوانی محسوب می‌شوند. تزریق ژل لب تکنیکی است که می‌تواند حجمی ایده آل و فرمی مناسب را در لبها ایجاد کند. بسته به تمایل فرد، حالت چهره، شکل و حجم اولیه لبها و تناسب مورد نیاز لبها با اجزای دیگر صورت، ممکن است از تکنیک های مختلفی در تزریق ژل لب عملا شود که یکی از آنها تزریق ژل لب نچرال یا طبیعی است.

در ادامه این بحث ابتدا به معرفی عمل تزریق ژل یا فیلر لب می‌پردازیم؛ سپس شما را با تزریق ژل لب طبیعی و ویژگی های آن آشنا می‌سازیم.

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یکی از اعمال زیبایی است که ظرافت‌های خاص خود برخوردار است. این روش از جمله روشهای فرم‌دهی و افرایش حجم لب‌ها بشمار می‌رود که در صورت اجرای درست، بدون ایجاد عوارض نامتعارف، به بهترین و زیبا ترین نتایج منتهی می‌شود.

برای تزریق ژل لب از فیلرهای هیالورونیک اسید استفاده می‌شود و فیلرهای غیر هیالورونیک اسید برای تزریق لب مناسب نیستند .این فیلرها دقیقاً از همان ماده‌ای تشکیل شده‌اند که در ساختار پوست بدن به شکل طبیعی وجود دارد، بنابراین دارای عارضه جدی نمی‌باشند و حساسیت زا نیستند. برای تزریق ژل لب از فیلرهای هیالورونیک اسید استفاده می‌کنیم و فیلرهای غیر هیالورونیک اسید برای تزریق لب مناسب نیست.

تزریق ژل لب طبیعی

در تزریق ژل لب طبیعی، لب ها از حالت و فرم اصلی خارج نخواهند شد. نسبت بسیار خاصی برای آن که تزریق ژل لب، طبیعی به نظر برسد وجود دارد؛ به عبارت دیگر تزریق فیلر طبیعی نباید به صورتی باشد که برای عموم قابل تشخیص گردد و آنها را متوجه کند که شما تغییری در لب های خود ایجاد کرده اید و در عین حال باید زیبا تر از قبل از تزریق نیز باشد.

پیشنهاد مطالعه  راهنمای درمانی متقاضیان میکرودرم ابریژن

به گفته پزشکان نسبت مناسبی بین گوشه های خارجی لب بالا و پایین وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که انواع مختلف پرکننده های تزریقی و اینکه کدام یک را انتخاب کنید، تأثیر متفاوتی در نتایج تزریق ژل لب خواهد داشت.

کاشت نخ لاغری اصفهان | تزریق ژل لب طبیعی.

مهم است که فیلراستفاده شده از قوام همان مخاط طبیعی لب برخوردار باشد. در غیر این صورت طبیعی به نظر نمی رسد. پس از تزریق ژل طبیعی لب، لب های شما کمی متورم خواهد شد، اما اثرات پرکننده ها را خیلی سریع خواهید دید. غالباً تورم در یک روز فروکش می کند، اما شما به سه تا پنج روز نیاز دارید تا ورم لب ها به طور کامل برطرف شود و نتایج زیبا و طبیعی حاصل، را مشاهده کنید. اگر شما پرکننده های اسید هیالورونیک را که رایج ترین نوع فیلرها هستند؛ انتخاب کنید می توانید اثرات سریع و با اطمینان بدست آورید.

تزریق ژل لب طبیعی یک هنر و تکنیک خاص می باشد که طبق گفته اکثر پزشکان تزریق باید بر روی قسمت های خاصی از لب انجام شود تا نتایج طبیعی به نظر برسد. عوامل دیگری همچون مقدار مناسب ژل برای دستیابی به این نسبت مورد نیاز است.

مقدار فیلر مورد نیاز در تزریق ژل لب طبیعی

برخی از پزشکان به دلایل مختلف بیش از حد مورد نیاز پرکننده یا فیلر، برای افزایش حجم و فرم دهی به لبها استفاده می‌کنند. به همین علت لبها از حالت طبیعی خارج شده و فرمی نامتعارف می‌یابد. در تزریق ژل طبیعی اغلب متخصصان پوست و زیبایی معتقداند، با بکارگیری حداقل میزان ژل باید پروسه درمان تکیمل شود. در بیشتر موارد تزریق یک سی سی ژل می‌تواند با نتایجی طبیعی همراه باشد که البته بدیهی است؛ این میزان به اندازه طبیعی لب ها قبل از تزریق ژل، بستگی مستقیم دارد.

پیشنهاد مطالعه  اختلال جنسی زنان و مردان

با این وجود افرادی هم هستند که ممکن است به تزریق کمی بیشتر از یک سی سی ژل نیاز داشته باشند؛ و از طرف دیگر در بعضیها تزریق کمتر از یک سی سی ژل می‌تواند زیبایی لبها را دوچندان نماید.

مراقبت‌های پس از تزریق ژل لب طبیعی

 1. برای کاهش تورم و کبودی پس از تزریق از کمپرس سرد استفاده کنید.
 2. در روزهای اول پس از تزریق ژل لب از نوشیدن مایعات و خوراکی های داغ ، تند و سفت بپرهیزید.
 3. روزانه چند بار لب‌های خود را با پماد تجویزی توسط پزشک چرب کنید.
 4. از ماساژ، لمس و تحت فشار قرار دادن لبها پس از تزریق ژل خودداری کنید شدید.
 5. در صورتی که پس از تزریق ژل لب، دردی غیر متعارف و شدید در این ناحیه احساس کردید؛ حتما با پزشک تزریق ژل و بوتاکس اصفهان  مشورت نمایید.

 تزریق ژل و بوتاکس اصفهان |تزریق ژل لب طبیعی

همه چیز در مورد تزریق ژل لب

ژل یا فیلر لب یک نوع پرکننده است، که از مواد ژل مانند تشکیل شده است. با تزریق این ماده به لب ها، پوست این ناحیه کشیده شده و حجم آن افزایش می یابد. اساس ژل فیلر لب را، هیالورونیک اسید تشکیل می دهد. این ماده با افزایش جذب آب در لب ها، به افزایش هر چه بیشتر حجم و مرطوب نگه داشتن آن ها کمک می کند. سایر ژل یا فیلر هایی که به دیگر نواحی صورت مانند خط خنده، بین ابرو ها، گونه و … تزریق می شود نیز، حاوی هیالورونیک اسید هستند.

بنابراین این ژل ها علاوه بر حجم دهی، به از بین بردن چین و چروک های پوست نیز کمک می کنند. سایر مواد تشکیل دهنده ژل لب بر اساس کمپانی سازنده و هدف تزریق آن، می تواند متفاوت باشد. بهترین برند های ژل لب طبیعی در سراسر جهان، ژوویدرم و رستیلن می باشند. این دو محصول فرانسوی و سوئدی کیفیت بسیار بالایی دارند و محبوبیت زیادی را در بین متقاضیان تزریق ژل لب مدل نچرال کسب نموده اند.

پیشنهاد مطالعه  تزریق بوتاکس و درمان لبخند لثه ای

مراقبت های بعد از تزریق فیلر لب طبیعی

 • نگران ورم، کبودی و التهاب لب هایتان پس از تزریق نباشید. این عوارض طبیعی هستند و پس از مدت کوتاهی از بین می روند.
 • با قرار دادن کمپرس یخ بر روی لب هایتان، ورم و التهاب آن را تا حد زیادی التیام دهید.
 • تا زمانی که این عوارض به طور کامل از بین نرفته اند، از قرار گرفتن در میان بخار آب حمام، سونا و جکوزی خودداری کنید.
 • تا چند روز جلوی تابش نور آفتاب به لب هایتان را بگیرید.
 • به مدت یک هفته پس از درمان از داروهایی مانند آسپرین، مواد ضد التهابی غیر استروئیدی و دوزهای زیاد مکمل‌های ویتامین E استفاده نکنید.
 • استعمال دخانیات و همچنین ورزش و فعالیت های بدنی را تا یک روز بعد از تزریق انجام ندهید.
 • تا حد امکان سعی کنید دست هایتان با محل تزریق ژل تماس پیدا نکند تا فرم لب ها پس از مدتی ثابت بماند.

پس از گذشت حداقل ۶ ماه، ژل ها شروع به تجزیه شدن می کنند و لب ها فرم خود را از دست می دهند. بنابراین بهتر است برای تمدید آن مجددا به پزشک متخصص  مراجعه کنید.

لیفت صورت با نخ اصفهان | تزریق ژل لب طبیعی


مطالب خواندنی و آموزنده متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیام بگذارید