تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | درمان گودی چشم با تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم | پوست صاف یکی از اصلی ترین و مهم ترین فاکتورهای زیبایی چهره است. افزایش سن، عدم مراقبت از پوست، آلودگی محیطی، خوابیدن با آرایش و … از مهم ترین عوامل موثر در ایجاد چین و چروک و آکنه های پوستی می باشند. گودی زیر چشم یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که می تواند سن را بالاتر نشان داده و موجب کاهش زیبایی چهره شود. از طرفی گودی زیر چشم از ابتدایی ترین نشانه های پیری پوست صورت می باشند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با دلایل ایجاد چین و چروک و گودی زیر چشم و موثرترین روش درمان آن یعنی تزریق فیلر زیر چشم بیشتر آشنا کنیم.

گودی زیر چشم

در اکثر مواقع گودی زیر چشم به دلیل روند پیری پوست ایجاد می شود. زمانی که تولید کلاژن و الاستین کاهش پیدا می کند، روی پوست چین و چروک ایجاد می شود. کلاژن و الاستین از جمله پروتئین های بسیار مهم هستند که تاثیر بسیار زیادی در جوانی و زیبایی پوست دارند و کاهش آن ها در بدن می تواند موجب پیری پوست شود. این چین و چروک ها معمولا زمانی که فرد می خندند و یا عضلات صورت او منقبض می شود، بیشتر خود را نشان می دهند.

پیشنهاد مطالعه  سرفه‌های مزمن را با طب سوزنی درمان کنید :

از آنجایی که گودی زیر چشم نشان دهنده افزایش سن است، بسیاری از آقایان و بانوان به دنبال روش هایی برای برطرف نمودن این چین و چروک ها می باشند. گودی زیر چشم معمولا در سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی ایجاد شده و پس از ۳۰ سالگی چین و چروک های ایجاد شده عمیق تر می شوند. به همین دلیل بهترین زمان برای درمان نمودن گودی زیر چشم با تزریق فیلر، سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی می باشد.

 لیفت صورت با نخ اصفهان | درمان گودی چشم با تزریق فیلر زیر چشم

دلایل ایجاد گودی زیر چشم و احساس نیاز به تزریق فیلر

زمانی که پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد، چین و چروک هایی روی پوست ایجاد می شوند که بیشترین آن ها در ناحیه اطراف چشم قابل مشاهده می باشند. از مهم ترین و شایع ترین دلایل ایجاد گودی زیر چشم می توان به موارد زیر اشاره نمود.

پلک زدن های مداوم و حرکت دادن بیش از اندازه پوست اطراف چشم از اصلی ترین دلایل شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک اطراف چشم در سنین جوانی می باشد.
قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید نیز موجب می شود تا فرد به صورت ناخودآگاه چشم های خود را جمع نماید. این فرایند در طولانی مدت موجب بروز چین و چروک اطراف چشم می شود. به همین دلیل در صورتی که مدت زمان زیادی را بیرون از خانه و در معرض نور خورشید قرار دارید، بهتر است استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید.

پیشنهاد مطالعه  نقاط طب سوزنی پا برای درمان مشکلات پا

استعمال دخانیات و مصرف الکل نیز موجب کاهش گردش خون در اطراف چشم شده و در نهایت میزان پروتئین های مورد نیاز در این ناحیه را کاهش می دهد. این موضوع منجر به بروز خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم و گود افتادن ناحیه زیر چشم می شود. استرس و اضطراب شدید نیز از دیگر دلایل بروز چین و چروک های پوستی در اطراف چشم می باشد.

از دیگر دلایل ایجاد گودی زیر چشم می توان به افزایش سن، مشکلات ژنتیکی، مشکلات خواب، آلرژی و … اشاره نمود.

متخصص طب سوزنی اصفهان  |درمان گودی چشم با تزریق فیلر زیر چشم.
پیشگیری از گودی زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم موضوعی است که شاید شما برای انجام آن تمایلی نداشته باشید، به همین دلیل بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکل گودی زیر چشم از ابتدا به فکر باشید تا در آینده برای تزریق ژل زیر چشم مجبور به اقدام نشوید. به طور کلی می توان گفت که بروز گودی زیر چشم اجتناب ناپذیر است، حتی خیلی از افراد به صورت ژنتیکی با این مشکل مواجه هستند، ولی با رعایت برخی نکات ممکن است شما بتوانید از بروز گودی زیر چشم جلوگیری نمایید. این اقدامات عبارتند از:

  1. ورزش و ماساژ صورت
  2. استفاده از کرم دور چشم
  3. استفاده از کرم ضد آفتاب
  4. پاکسازی پوست (فیشیال)
  5. مرطوب نگه داشتن پوست صورت
  6. تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن
  7. عدم حرکت دادن بیش از اندازه اعضای صورت به خصوص چشم و ابروها
  8. استفاده نمودن از روغن های گیاهی موثر در کاهش چین و چروک های دور چشم
پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی و درمان فلج صورت

مطالب پیشنهادی متخصص طب سوزنی اصفهان دکتر اردشیر عامری

پیام بگذارید