لیفت صورت با نخ اصفهان | تاثیر طب سوزنی بر درمان آگورافوبیا.

کاربرد طب سوزنی در بیماری های زنان

در سراسر دنیا از طب سوزنی به عنوان روشی کم‌خطر در درمان بیماری‌های مزمن استفاده می‌شود. بیماری‌های زنان از جمله موضوعاتی است که همواره مورد توجه متخصصان طب سوزنی قرار می‌گیرد. این مقاله مروری دارد بر اثرات آزمایش شده طب سوزنی و فشاری در بهداشت زنانی که در سنین باروری قرار دارند.


مطالب آموزنده دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :


متخصص طب سوزنی اصفهان |تاثیر طب سوزنی بر درمان آگورافوبیا

کاربرد طب سوزنی در بیماری های زنان

طب سوزنی توانسته است درطول ۴۰ سال گذشته خود را از یک متد درمانی غیر متعارف به عنوان پدیده ای بسیار موثر از طب مکمل قانونمند و منظم بخصوص در درمان بیماری های مزمن معرفی نموده و به طور روزمره و مرتب تاثیر درمانی خود را در بیماری های دردناک اندامهای حرکتی و سایر بیماریها در مراکز درمانی بیمارستانهای خصوصی و دولتی و کلینیکهای پزشکان غربی و شرقی بیشتر و بیشتر آشکار کند.

طب سوزنی چینی

طب سوزنی یک طب سنتی بر گرفته شده از طب سنتی چینی می باشد. از دیدگاه این طب، سلامت عادات ماهانه، هورمونها و بارداری خانم ها بیشتر به سلامتی سه ارگان کبد، طحال و کلیه ها بستگی دارد و بیماری این ارگان ها می تواند سبب بروز بیماری زنان شود. البته باید به این نکته توجه داشت که این یک دیدگاه سنتی می باشد و لزوما منطبق بر پزشکی غربی یا امروزی نمی باشد یعنی از دیدگاه طب غربی ممکن است بیمار هیچ مشکلی نسبت به این ارگان ها نداشته باشد و تمام آزمایشات بیمار سالم باشد.

پیشنهاد مطالعه  درمان های گیاهی آفت دهان

برای مثال : از دیدگاه طب سنتی چینی، کبد مسئول رساندن خون به رحم است و اگر خون کبد کافی باشد عادت ماهانه خانمها منظم خواهد بود و اگر خون کبد کاهش یابد بیمار دچار علائمی همچون کاهش شدت و مقدار خونریزی می گردد. این بیماری می تواند علائم دیگری از قبل عصبی شدن، لکه های قبل از عادت ماهانه، کمر درد، زانو درد، غیره…. نیز داشته با شد. در صورتی که خون کبد افزایش یابد، بیمار علائم افزایش خونریزی در حجم و دفعات خواهد داشت.

خونریزی ها می توانند به دلیل بیماریهای طحال نیز باشند. از دیدگاه طب سنتی و طب سوزنی: طحال هم مسئول نگه داشتن خود درون رگها بوده و هم تنظیم مایعات بدن را انجام می دهد. هنگامی که طحال بیمار باشد بیمار شکایت بیشتری از چاقی، ورم اندام، ترشحات رحمی و سینوسی و لکه بینی و… را می کند.

این بیماران بیشتر ممکن است برای درمان چاقی و کیست تخمدان به مطب های طب سوزنی مراجعه کنند. کلیه ها بیشتر در تولید مثل قوای جنسی و میل جنسی دارای اهمیت می باشند. ضعف کلیه ها سبب کاهش میل جنسی و ناباروری، ترس های مختلف، ضعف اراده و….می گردد.

تجربه نشان داده است که طب سوزنی می تواند در تنظیم عادت ماهانه، کیست تخمدان، ناباروری و درد قبل از قاعدگی به برخی از بیماران کمک کند.

پیشنهاد مطالعه  نحوه تزریق ژل لب مدل چاک‌دار

متخصص طب سوزنی اصفهان |عارضه میگرن با طب سوزنی.

طب سوزنی زنان و ۲۰ بیماری مختلفی که این روش قادر به درمان آن‌ها است .

طب سوزنی یکی از روش‌های قدیمی درمان است که با ظهور علم جدید، به یک علم پزشکی مدرن تبدیل شده است. این نوع طب با ارائه تئوری‌هایی در زمینه انرژی بدن، روش‌های درمانی مختلفی ارائه کرده است که می‌تواند طیف وسیعی از بیماری‌ها را درمان کند.

زنان به سبب شرایط خاص ماساژ درمانی بدنی خود و مسائل مربوط به بارداری، در سنین مختلف زندگی خود با مشکلات و بیماری‌هایی خاصی مواجه می‌شوند. برخی از این بیماری‌ها مربوط به دوران بارداری و برخی دیگر از آن‌ها مربوط به اندام‌های زنانه است. گاهی نیز ممکن است که بانوان به سبب مشکلات پس از بارداری دچار بیماری‌های خاصی شوند. طب سوزنی زنان درمان‌های شگفت انگیزی برای انواع و اقسام این بیماری‌ها دارد.

طب سوزنی یک روش کاملا پزشکی است حجامت که اقدام به تحریک نقاط خاصی از بدن می‌کند. این نوع تحریک در اکثر اوقات با یک یا چند سوزن انجام می‌شود. این سوزن‌ها در داخل پوست بدن فرو رفته تا بیماری‌های مختلف را درمان کنند. در بخش های آینده به انها اشاره خواهیم کرد .

متخصص طب سوزنی اصفهان | کاهش خشکی دهان بیماران سرطانی با کمک طب سوزنی

طب سوزنی زنان

طب سوزنی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های درمانی است که توسط انسان انجام شده است. افرادی که متخصص در زمینه طب سنتی در چین باستان بودند، به تدریج متوجه شدند که فشار به نقاط خاصی از بدن، منجر به بهبود بسیاری از دردها خواهد شد. به همین دلیل به تدریج این نوع طب گسترش یافت تا این متخصصان سنتی اقدام به استفاده از سوزن‌های تیز برای درمان بیماری‌ها کردند.

پیشنهاد مطالعه  درمان میگرن با تزریق بوتاکس

این علم به تدریج در سراسر شرق آسیا گسترش یافت و کشورهای اطراف مانند کره، ژاپن، تایلند و حتی هند اقدام به ایجاد نوآوری‌هایی در آن کردند. با این حال، تا ظهور علم نوین، پایگاه اصلی طب سوزنی کشور چین بوده و هر سال روش‌هایی برای انواع بیماری‌های زنان و مردان ارائه کرده است.

در عصر جدید، یکی از شاخه‌های مورد توجه علم، طب سوزنی بوده که بسیار نیز مورد بررسی قرار گرفته است. این بررسی‌ها باعث شده که مردم جهان متوجه شوند که نه تنها طب سوزنی نوعی خرافات نیست، بلکه با بسیاری از روش‌های علمی نیز مطابقت کامل دارد. همین مسئله باعث شد که طب سوزنی پیشرفت کند. مشکلاتی که متخصصان به این روش درمانی به علت عدم آگاهی وارد کردند،

حالا از بین رفته و این نوع طب تبدیل به یکی از بی‌خطرین روش‌های درمانی شده است. امروزه طب سوزنی برای درمان بیماری‌های بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طب سوزنی زنان فقط یکی از چند شاخه طب سوزنی است . که می‌تواند روش درمانی مناسبی برای جایگزینی استفاده از روش‌های پرخطر پزشکی باشد. بیست سال است که بسیاری از متخصصان طب سوزنی زنان ، با تمرکز روی مشکلات مربوط به قاعدگی و تولید مثل، روش‌های جالبی را برای درمان بیماری‌ها ارائه کرده‌اند. ترکیب دانش طب سوزنی سنتی و روش‌های علمی جدید باعث شده که بیماران بی‌نیاز از استفاده از مصرف داروهای شیمیایی باشند.

 

پیام بگذارید