تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | بوتاکس پیشانی

نگاهی به عمل بوتاکس پیشانی

بوتاکس نام تجاری سم بوتولینم است. بوتاکس در گذشته تنها جنبه‌های درمانی داشت و از آن برای رفع دردهای مزمن نظیر میگرن استفاده می‌شد. اما، با گذشت زمان و پیشرفت علم پزشکی، محققان دریافتند که از آن برای جراحی‌های زیبایی نیز بهره ببرند. عمل بوتاکس پیشانی جزو اولین و شایع‌ترین اهداف زیبایی تزریق بوتاکس بوده و بسیاری از افرادی که از چین و چروک‌های پیشانی خود رنج می‌بردند این روش درمانی را انتخاب می‌کردند. البته، پیشانی تنها ناحیه مورد نظر برای تزریق بوتاکس نیست و سایر نواحی صورت مانند گونه،‌ لب، اطراف چشم و چانه را نیز شامل می‌شود.

استفاده از بوتاکس جزو درمان های موقتی است و پس از چند ماه کاملا از بین می‌رود. بسیاری بر این تصورند که بعد از اتمام آثار بوتاکس پوست آن‌ها دچار افتادگی می‌شود که هرگز اینگونه نیست. پس از اینکه نتایج بوتاکس کاملا از بین رفت، پوست صورت به حالت اولیه بازگشته و عوارضی از خود بر جای نمی‌گذارد

معمولا، نتایج بوتاکس پس از ۶ الی ۱۲ ماه از بین می‌رود و در صورت تمایل قابل تجدید می‌باشد. از آنجایی که ممکن است افراد از نتایج عمل‌های زیبایی ناراضی باشند، پزشکان روش‌های موقتی نظیر بوتاکس و تزریق ژل را توصیه می‌کنند؛ چراکه تنها با تزریق چند سی‌سی آنزیم از بین می‌روند.

چطور ماندگاری تزریق بوتاکس را افزایش دهیم ؟

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | ماندگاری تزریق بوتاکس.

تفاوت بوتاکس پیشانی با عمل لیفت

عمل لیفت و تزریق بوتاکس از چند لحاظ با هم تفاوت دارند که مهمترین آن میزان تهاجمی بودن آن‌هاست. میزان ماندگاری بوتاکس و لیفت کاملا باهم فرق داشته و نتایج عمل لیفت بیشتر باقی می‌ماند. انتخاب این دو روش بستگی به اهداف بیمار دارد، اما بهتر است برای انتخاب روش صحیح به پزشک متخصص تزریق ژل و بوتاکس مراجعه کرده و از او کمک بخواهیم.

پیشنهاد مطالعه  کاربردهای مزوتراپی صورت

 لیفت صورت با نخ اصفهان | سوالات پر تکرار درباره لیفت صورت با نخ

موارد کاربرد لیفت صورت

لیفت صورت جزو روش‌های جراحی زیبایی تهاجمی بوده که پزشک با کشیدن پوست صورت، پوست‌های اضافی آن را حذف و چین و چروک یا افتادگی آن را از بین می‌برد. طبق مشاهدات، لیفت صورت در مقایسه با تزریق ژل و بوتاکس، نتایج بهتری داشته و ماندگاری آن بسیار بیشتر از آن‌ها است؛ به گونه‌ای که حدود ۱۰ سال ماندگاری دارد. اما، بهتر است از روش‌های دائمی تا مشخص شدن تصمیم نهایی استفاده نکرد، چرا که در صورت پشیمانی امکان اصلاح و بازگرداندن صورت به حالت اولیه وجود نخواهد داشت.

با عمل لیف می‌توان چین و چروک‌های عمیق پوست را کاملا از بین برد، این در حالی است که امکان اصلاح چنین خطوط عمیقی از طریق تزریق بوتاکس پیشانی ، بوتاکس لب و غیره میسر نیست. البته، ناگفته نماند که عمل لیفت تحت بیهوشی انجام شده و معمولا ریسک بالایی دارد. از آنجایی که لیفت صورت جزو عمل‌های تهاجمی محسوب می‌شود نیاز به دوره نقاهت بیشتری داشته و در مواقعی ۳ هفته طول می‌کشد.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | آیا تزریق بوتاکس ایمن است ؟

موارد کاربرد بوتاکس

در مقابل، عمل بوتاکس پیشانی ، بوتاکس لب و غیره جزو روش‌های کم‌تهاجمی بوده و از طریق آن ماهیچه‌های صورت شل می‌شوند. برخلاف عمل لیفت، بوتاکس به صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این عمل بسیار سریع انجام می‌شود و بیمار تنها ۱۰ الی ۱۵ دقیقه تحت عمل قرار می‌گیرد. از این رو، نیازی به دوره نقاهت نداشته و پس از عمل می‌توان به راحتی به کارهای روزمره پرداخت. نتایج بوتاکس پس از چند ماه به طور کامل از بین می‌روند و در صورت پشیمانی از نتایج آن کافیست مدتی صبر کرد تا آثار آن محو شوند.

پیشنهاد مطالعه  مراقبت های قبل و بعد از لیفت با نخ

درست است که نتایج عمل بوتاکس پیشانی و سایر ناحیه‌های صورت موقتی هستند، اما برای کسب نتایج بهتر و دائمی باید از سایر روش‌های زیبایی نیز استفاده کرد. توجه داشته باشید که برخلاف لیفتینگ، عمل بوتاکس نمی‌تواند افتادگی‌های پوست را برطرف کند و نباید برای اینکار استفاده شود. متاسفانه، برخی از کلینیک‌های نامعتبر با وعده‌های دروغ خود این روش درمانی را برای از بین بردن افتادگی صورت به افراد پیشنهاد کرده و سلامت آن‌ها را به خطر می‌اندازند.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | دکتر اردشیر عامری

چه افرادی مجاز به انجام عمل بوتاکس نیستند؟

عمل بوتاکس برای برخی از افراد مجاز نمی‌باشد. این افراد، کسانی هستند که دارای سیستم ایمنی بدن ضعیفی بوده و عضلات آن‌ها توان سازگاری با سم بوتولینم را ندارد. همچنین، زنان باردار یا شیرده تا اتمام دوران بارداری و شیردهی هرگز نباید عمل بوتاکس را انجام دهند. بسیاری از پزشکان به افرادی که دوران بارداری را گذرانده‌اند توصیه می‌کنند به مدت ۲ سال از انجام هرگونه عمل جراحی خودداری کنند.

انجام عمل بوتاکس پیشانی برای افرادی که ویروس تبخال در بدن آن‌ها فعال است نیز ممنوع می‌باشد. این افراد تنها زمانی مجاز به انجام این عمل هستند که ویروس تبخال را درمان و از بدن خود خارج کنند. به افرادی که داروهای ضد انعقادی با دوز بالا مصرف می‌کنند هرگز عمل بوتاکس توصیه نشده و در صورت انجام ممکن است سلامتی خود را به خطر بیاندازند.

توصیه‌هایی در خصوص عمل بوتاکس پیشانی

پس از انجام عمل بوتاکس نباید به مدت ۲۴ ساعت ورزش کرد. البته، منظور از ورزش، فعالیت‌های سبک مانند پیاده‌روی، شنا، دوی نرم و غیره است؛ چراکه انجام فعالیت‌های شدید بدنی آثار بوتاکس را ظرف چند هفته از بین می‌برد. برای ماندگاری بیشتر نتایج بوتاکس از خم شدن‌های طولانی مدت پرهیز کرده و هرگز سنگینی صورت خود را بر روی پیشانی نیاندازید.

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی و درمان ریزش مو

از آنجایی که بوتاکس عضلات صورت را هدف قرار داده بهتر است از برخورد باد به ناحیه پیشانی جلوگیری شود. دوچرخه‌سواری، موتورسواری و سایر فعالیت‌هایی که باعث برخورد باد به پیشانی شود هرگز توصیه نمی‌شود. بهتر است به مدت ۱ هفته از سفرهای هوایی نیز پرهیز کرد، زیرا تغییرات در فشار هوا ممکن است به عضلات پوست آسیب برساند. توصیه می‌شود تا چند روز پوست خود را لمس نکنید و اجازه دهید دوران نقاهت عمل شما به سلامت طی شود. البته، دوره نقاهت عمل بوتاکس تقریبا چند ساعت است، اما برای احتیاط بیشتر بهتر است چند رو مراقب آن بود.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان |تزریق بوتاکس

بهترین سن برای انجام عمل بوتاکس پیشانی بین ۱۸ الی ۶۵ سال می‌باشد و افرادی که خارج از این بازه سنی قرار دارند بهتر است اینکار را انجام ندهند. چراکه پوست افراد خارج از این بازه سنی بسیار حساس بوده و به سختی با تغییرات اساسی سازگار است. متاسفانه، برخی از افراد هرگز این توصیه‌ها را جدی نمی‌گیرند و با انجام عمل بوتاکس سلامت خود را به خطر می‌اندازند.

صورت هر فرد دارای ویژگی‌های خاص خود بوده و انجام هر عملی برای او مناسب نیست. بهتر است برای انتخاب بهترین روش درمانی به پزشک متخصص طب سوزنی مراجعه کرده و از رهنمودهای او بهره‌مند شوید.

پیام بگذارید