متخصص طب سوزنی اصفهان |بیماری تنفسی برونشیت و بهبودی بعد از طب سوزنی

برونشیت و طب سوزنی

یک نوع دیگر از بیماری ریوی برونشیت نام دارد. علائم رایج برونشیت شامل سرفه، خس خس سینه، تنگی نفس و گرفتگی قفسه سینه است. همچنین به نوعی از آن که بر اثر مصرف طولانی مدت دخانیات به وجود می‌آید، بیماری سیوپیدی گفته می‌شود. از آنجا که در این نوع بیماری بافت ریه حالت فیبراتیک پیدا کرده است، طب سوزنی در درمان آن تاثیر چندانی نخواهد داشت. اما می‌تواند برای کنترل حملات بیماری سیوپیدی که بیشتر در زمستان اتفاق می‌افتد کمک کننده باشد .

بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD)

بیماری انسدادی ریه مزمن نوع شایعی از بیماری‌های تنفسی است که به خاطر تنگ شدن مجرای تنفسی به وجود می‌آید. نشانی این بیماری اقلب سرفه زیاد و تنگی نفس است. طب سوزنی به خوبی می‌تواند این بیماری را درمان کند. اما متاسفانه در بیماران شیمیایی که مدت زمان زیادی از دچار شدن به این بیماری گذشته است، تاثیرگذاری کمتری خواهد.

کاشت نخ لاغری اصفهان | برونشیت

درمان بیماری مزمن انسدادی ریه با طب سوزنی

اینکه چطور طب سوزنی علائم COPD را بهبود می‌بخشد دقیقاً مشخص نیست. محققان حدس می‌زنند که طب سوزنی به شل شدن عضلات درگیر در تنفس کمک می‌کند.

در یک مطالعه جدید بر روی ۶۸ فرد مبتلا به COPD، برخی به مدت سه ماه به همراه داروهای روزانه خود از طب سوزنی استفاده کردند. کسانی که طب سوزنی به همراه داروی روزانه خود به مدت سه ماه دریافت کردند، در مقایسه با افرادی که از طب سوزنی استفاده نکردند، قادر به راه رفتن طولانی‌تر بدون از نفس افتادن بودند. همچنین بسیاری از افراد مبتلا به بیماری مزمن ریه به دلیل شرایطشان در دریافت تغذیه مطلوب دچار مشکل هستند. این مطالعه نشان داد که طب سوزنی ممکن است عملکرد معده را برای افراد بیمار بهبود بخشد.

پیشنهاد مطالعه  درمان بیماری اگزما و طب سوزنی

کاشت نخ لاغری اصفهان | درمان لکنت زبان

آیا طب سوزنی برای درمان بیماری تنفسی مناسب است؟

به‌طور خلاصه، همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم تحقیقات زیادی در زمینه تاثیرات طب سوزنی بر آسم انجام شده است. این مطالعات نشان داده‌اند که طب سوزنی باعث افزایش مقاومت بدن و بالا رفتن سیستم ایمنی بدن می‌شود.

طب سوزنی همچنین باعث بالا رفتن عملکرد ریه شده و جلوی پیشرفت بیماری را می‌گیرد. همچنین استرس و نگرانی بیمار را کاهش می‌دهد. دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان  در زمینه درمان طب سوزنی در شهر زیبای اصفهان بسیار خوب عمل می‌کند. در صورت تمایل و آشنایی بیش‌تر می‌توانید در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید با شماره تماس‌های مطب دکتر عامری ، که در سایت موجود است با ما تماس حاصل فرمایید.

 

مطالب خواندنی :

 

پیام بگذارید