تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | آشنایی با عوارض و مزایای بادکش درمانی.

بادکش درمانی و هر آنچه که باید درباره آن بدانید!

بادکش درمانی یک روش درمانی در طب سنتی چینی است که برای بهبود جریان خون و از بین بردن رکود (انسداد) آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. Qi جریان آزاد انرژی حیاتی است ماساژ درمانی که در بدن و جهان اطراف ما در گردش است، اگر Qi مختل شود، می‌تواند رکود (انسداد) یا عدم تعادل در بدن ایجاد کند.


مطالب آموزنده دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :


لیفت صورت با نخ اصفهان | مزایای بادکش درمانی

بادکش درمانی

یک روش بادکش درمانی شامل گرم کردن و قرار دادن لیوان‌ها، که معمولا شیشه‌ای هستند، روی پوست است. با گرم کردن هوا درون فنجان، خلاء ایجاد می‌شود و هنگامی که بر روی پوست قرار گیرد، بافت پوست به داخل فنجان کشیده می‌شود. این مسئله جریان خون را افزایش می‌دهد، بافت همبند را شل می‌کند که باعث بهبودی تسکین و کاهش دردها انجام می‌شود. شبیه به روشی است که می توان از ماساژ بافت عمیق برای شکسته شدن بافت اسکار و کاهش درد استفاده کرد.

پیشنهاد مطالعه  از تفاوت مزوژل و مزوتراپی چه می دانید ؟

فنجان ها اغلب در قسمت پشت، گردن و شانه‌ها یا محل درد قرار می‌گیرند. حجامت بسته به میزان مکش ایجاد شده توسط خلا و میزان رکود داخلی، بادکش ممکن است باعث کبودی و درد موقتی شود. با توجه به طب سنتی چینی یا TCM، این یک نتیجه مطلوب خواهد بود، نشان می‌دهد که این درمان با موفقیت سموم و رکود را از بین برده است. فنجان‌ها با بلند کردن یک لبه برداشته می‌شوند، که به هوا اجازه می‌دهد تا مهر و خلاء را بشکند.

تکنیک بادکش درمانی چیست؟

تکنیک لیوان کشویی به طور سنتی بر روی قسمت‌های بزرگ عضلانی پشت انجام می شود تا درد و اسپاسم عضلات را درمان کند. قبل از قرار دادن فنجان‌ها روغن ماساژ روی پوست اعمال می‌شود و این به شما اجازه می‌دهد تا لیوان ها به راحتی روی سطح پوست بچرخند. بادکش درمانی تر، جایگزینی برای بادکش درمانی خشک است که از پمپ مکش دستی برای خارج کردن هوا از فنجان‌ها استفاده می شود و خلاء را بدون گرما ایجاد می‌کند. برخی تحقیقات بالینی از چین نشان می‌دهد که این نوآوری در فناوری بادکش برای بیماران راحت تر است.

بادکش درمانی چگونه عمل می‌کند؟

طب سنتی چینی به ما می‌آموزد که این رکود Qi و خون است که باعث درد و بیماری می‌شود. بادکش باعث افزایش گردش خون در هر قسمت بدن می‌شود و تورم، درد و تنش را برطرف می‌کند. از دیدگاه فیزیولوژی غربی، بادکش بافت پیوندی یا فاشیا را از بین می‌برد و جریان خون را به سطح تحریک می‌کند. بادکش باعث آرامش بافت و ارتباط بهتر سلول به سلول می‌شود.

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی کاهش و درمان درد آرتروز

 

کاشت نخ لاغری اصفهان | بادکش درمانی

مزایای بادکش درمانی

از مزایای بادکش می‌توان به کاهش درد موضعی و شل شدن عضلات اشاره کرد. بادکش با از بین بردن موانع انرژی که پزشکان TCM به عنوان موانع جریان انرژی سالم یا qi می‌شناسند، سلامت کلی را بهبود می‌بخشد. برای ورزشکاران، بادکش ممکن است به افزایش گردش خون به یک قسمت خاص عضله یا کاهش درد کمک کند. تعداد زیادی از ورزشکاران المپیک در ریو ۲۰۱۶ از حجامت و بادکش استفاده کردند. این توسط مارک‌های دایره‌ای بر روی بدن برخی از اعضای تیم شنای ایالات متحده به راحتی مشاهده می‌شود.

بادکش چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

بادکش به طور سنتی برای درمان اختلالات ریه و موارد زیر استفاده می‌شود.

محققان، بادکش را در درجه اول در چین مورد مطالعه قرار داده‌اند و در شرایطی مانند اضطراب، افسردگی، کمردرد، واریس، فشار خون بالا، اگزما، آکنه، باروری، آرتروز، فیبرومیالژیا، دیابت، کم خونی، زونا (تبخال زوستر)، بی خوابی و نقرس.

چه متخصصانی بادکش درمانی را انجام می‌دهند؟

بادکش به طور کلی توسط پزشکان طب سنتی چینی و ایرانی انجام می‌شود. تکنیک‌های طب سوزنی و بادکش از بیش از ۱۰۰۰ سال پیش در کتاب های درسی طب سنتی چینی یا TCM شرح داده شده است.  پزشکان این کلینیک‌ها دارای گواهینامه‌هایی هستند، چندین ساعت به خاطر آن در مراکز و دانشگاه‌های پزشکی معتبر آموزش دیده‌اند و امتحانات لازم را برای انجام ایمن و قانونی طب سوزنی و  بادکش می‌گذرانند.

پیشنهاد مطالعه   فیشیال صورت چه مراحلی دارد ؟

متخصص طب سوزنی اصفهان | آشنایی با عوارض و مزایای بادکش درمانی

عوارض جانبی احتمالی بادکش درمانی چیست؟

بادکش غالبا باعث ایجاد علائم و نشانه‌هایی بر روی پوست می‌شود. برای بیمارانی که اختلالات خونریزی مانند هموفیلی دارند و یا با داروهای ضد انعقاد تحت درمان قرار می‌گیرند، بادکش ممکن است بهترین گزینه درمانی نباشد. افراد مبتلا به این شرایط قبل از بادکش باید در مورد معایب و مزایای آن با پزشک متخصص طب سوزنی یا پزشک خود صحبت کنند.

بادکش نباید در قسمت‌های پوستی ملتهب، دارای سوختگی، عفونت یا زخم‌های باز انجام شود. برخی از ناراحتی‌ها ممکن است رخ دهد اما نباید آن را یک عارضه جانبی در نظر گرفت. با رفع رکود متوسط و ناراحتی موقتی ایجاد و بافت همبند و عضلات شل می‌شوند.

کبودی بادکش درمانی چه مدت بر روی بدن می‌ماند؟

کبودی‌های حجامت و بادکش از دو هفته تا چند روز بر روی پوست می‌ماند. طبق گفته پزشکان، انتظار می‌رود طی چند هفته از درمان‌های مکرر با بادکش، با برطرف شدن سکون، کبودی کاهش یابد. این نشان دهنده نتیجه موفقیت آمیز پروتکل بادکش درمانی است.

پیام بگذارید