متخصص طب سوزنی اصفهان | میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ : درمان القای کلاژن

میکرونیدلینگ یک روش زیبایی کم تهاجمی است که برای درمان چین و چروک و لکه‌های پوستی از طریق تولید کلاژن استفاده می‌شود. این روش درمانی که به عنوان درمان القایی کلاژن نیز شناخته می‌شود، ممکن است به کسانی که به دنبال کاهش زخم آکنه و علائم کشش هستند؛ کمک کند. همچنین در برخی از روش‌های ضد پیری مانند جراحی پلک و لکه‌های خورشیدی پوستی استفاده می‌شود. میکرونیدلینگ علی رغم نقش احتمالی کلاژن در رشد مو، برای درمان ریزش مو مثر نیست.

اگر از سلامتی خوبی برخوردار باشید و مشکلات پوستی خاصی داشته باشید که به درمان‌های خانگی یا انواع دیگر روش‌های پوستی، مانند لایه برداری پاسخ نداده‌اند، ممکن است یک گزینه ایده آل برای این روش باشید. این ممکن است آخرین مرحله قبل از در نظر گرفتن جراحی زیبایی برای ضد پیری و سایر مشکلات باشد.


مطالب آموزنده دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :


 تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | میکرونیدلینگ صورت.

میکرونیدلینگ چگونه کار می‌کند؟

میکرونیدلینگ با تشویق پوست شما برای تولید کلاژن بیشتر کار می‌کند. ایده این است که خرده چوب‌های حاصل از عمل باعث آسیب جزئی به پوست می‌شوند و پوست فصد خون با ساختن یک بافت غنی از کلاژن واکنش نشان می‌دهد. این بافت جدید پوست به نوبه خود از نظر تن و بافت یکنواخت‌تر است. از دست دادن کلاژن توسط پوست به دلیل افزایش سن یا جراحت طبیعی است. با تشویق پوست برای ایجاد بافت جدید، ممکن است کلاژن بیشتری نیز برای سفت شدن پوست وجود داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه  لیفت سینه با کمک طب سوزنی

روش انجام میکرونیدلینگ

در طی این روش، پزشک شما با ابزاری مانند ماساژ درمانی خودکار خارهای کوچکی را در زیر پوست ایجاد می‌کند. سنباده‌ها آنقدر کوچک هستند که احتمالاً بعد از عمل متوجه آنها نخواهید شد. پزشک شما ابزار را به طور مساوی روی سطح پوست شما حرکت می‌دهد تا پوست جدیدی که جوان می شود؛ نیز یکدست شود. قبل از شروع، پزشک شما از بی حس کننده موضعی برای کاهش احتمال حجامت درد استفاده می‌کند. این کار حدود یک ساعت قبل از درمان شما انجام می‌شود. روند واقعی میکرونیدلینگ تقریباً ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

سپس پزشک ممکن است یک سرم یا درمان آرام‌بخش استفاده کند. در کل می‌توانید انتظار داشته باشید که حداقل برای چند ساعت در کلینیک حضور داشته باشید.

مناطق هدف گذاری شده برای درمان القای کلاژن

میکرونیدلینگ اغلب در صورت شما برای هدف گیری استفاده می‌شود :

 1. جای جوش
 2. لکه‌های پیری (که به آنها لکه‌های خورشید نیز گفته می‌شود)
 3. خطوط و چین و چروک
 4. منافذ بزرگ
 5. انواع دیگر اسکارها
 6. پوست دارای کاهش کشش
 7. قسمت ناهموار پوست

علاوه بر مشکلات پوست صورت، از میکرونیدلینگ دکتر طب سوزنی گاهی اوقات برای درمان علائم کشیدگی در سایر نواحی بدن استفاده می‌شود. یک مطالعه نشان داد که میکرونیدلینگ هنگام ترکیب با مواد پرکننده برای ایجاد علائم کششی در ران و ناحیه شکم موثر است.

پیشنهاد مطالعه  تاثیر میکرودرم بر لایه های مختلف پوست

کاشت نخ لاغری اصفهان | عوارض میکرونیدلینگ صورت.

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

مانند همه روش‌های زیبایی، میکرونیدلینگ بدون خطر نیست. رایج‌ترین عارضه جانبی تحریک جزئی پوست است که بلافاصله پس از عمل انجام می‌شود. همچنین ممکن است برای چند روز قرمز شود. در صورت مشاهده عوارض جانبی شدیدتر مانند:

 • خون ریزی
 • کبودی
 • عفونت
 • لایه برداری

اگر شما یک گزینه ایده آل برای میکرونیدلینگ نباشید :

 1. باردار هستند
 2. دارای بیماری‌های پوستی خاصی مانند پسوریازیس یا اگزما هستند
 3. زخم‌های باز دارند
 4. اخیراً پرتودرمانی کرده‌اند
 5. سابقه اسکارهای پوستی دارند

چه انتظاراتی بعد از میکرونیدلینگ وجود دارد؟

میکرونیدلینگ مانند جراحی پلاستیک تهاجمی نیست، بنابراین زمان بهبودی حداقل است. اکثر مردم، اگر اصلاً وجود داشته باشد، به مدت نقاهت بسیار کمی نیاز دارند. ممکن است در طی چند روز اول پس از عمل متوجه تحریک و قرمزی پوست شوید. این یک پاسخ طبیعی به “آسیب” های کوچک ناشی از سوزن‌های موجود در پوست است.

اگر راحت بودید می‌توانید بعد از انجام مراحل کار به محل کار یا مدرسه برگردید. برخی از افراد در طی چند روز اول با از بین رفتن قرمزی، آرایش می‌کنند. پوست شما همچنین به آفتاب حساس‌تر خواهد شد، بنابراین استفاده از ضد آفتاب یک ضرورت است.

پس از انجام میکرونیدلینگ، پوست شما نسبتاً سریع برای جوانسازی بافت جدید کار می‌کند. از نظر تئوری، باید طی دو هفته نتایج را ببینید. برای حفظ نتایج درمان خود، به چندین جلسه و شاید سایر درمان‌های مکمل داشته باشید. پزشک بر اساس اهداف فردی شما در مورد بهترین برنامه اقدام به شما مشاوره می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه  تزریق بوتاکس ابرو چه عوارضی در پی دارد ؟

لیفت صورت با نخ اصفهان | تکنیک میکرونیدلینگ درمان القایی کلاژن

آماده شدن برای درمان القای کلاژن

قبل از انجام این روش، با پزشک خود در مورد راه‌های آماده سازی صحبت کنید تا بهترین نتیجه ممکن را داشته باشید. ممکن است لازم باشد مصرف برخی از داروها مانند ایبوپروفن و داروهای دیگر برای درمان آکنه را قبل از عمل قطع کنید. همچنین ممکن است پزشک توصیه کند که از قبل استفاده از رتینوئیدهای موضعی را نیز متوقف کنید. با انجام این کار ممکن است خطر عوارض جانبی خاصی کاهش یابد.

پیام بگذارید