لیفت صورت با نخ اصفهان | ماندگاری فیلر بینی

اصلاح عدم تقارن بینی با تزریق فیلر بینی برای بینی گوشتی

اصلاح عدم تقارن بینی | می‌توان با قرار دادن پرکننده‌های پوستی در نقاط استراتژیک روی بینی بد شکل، شکل بینی را دوباره متعادل کرده و عدم تقارن را اصلاح نمود.

قسمت پایین بینی اغلب به دلیل برآمدگی، فرورفتگی یا ناهمواری، نامتقارن ظاهر می‌شود. اما زمانی که توسط متخصص تزریق فیلر مجرب انجام شود، می‌توان آن‌ها را با پرکننده‌های بینی تغییر شکل داد و اصلاح نمود. علاوه بر این، اندازه سوراخ بینی را می‌توان با تزریق فیلر پوستی در گوشه‌های بینی کاهش داد.


مطالب جالب و خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :


لیفت صورت با نخ اصفهان | ماندگاری فیلر بینی

فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است؟

می‌توان گفت مواردی وجود دارند که پاسخ مناسبی به درمان‌های ارائه شده با تزریق فیلر بینی می‌دهند. این موارد عبارت‌اند از:

  1. پیری بینی: با افزایش سن استخوان فک بالایی که تکیه گاه ساختاری نوک بینی است از بین می‌رود. در نتیجه نوک بینی شروع به افتادن می‌کند و عرض پایه بینی کاهش می‌یابد. این وضعیت را می‌توان با فیلر بینی اصلاح کرد تا به اندازه این پایه افزوده شده و برآمدگی مربوطه به نوک بینی بالا رود.
  2. پل بینی صاف: استفاده از پرکننده پوستی در خط وسط بینی می‌تواند این وضعیت را بهبود ببخشد. این شرایط یکی از ویژگی‌های رایج در بیماران آسیایی به شمار می‌رود.
  3. برآمدگی نوک بینی: امکان اصلاح این وضعیت با تزریق فیلر وجود دارد.
  4. اصلاح عمل جراحی قبلی: بی نظمی‌های بعد از جراحی بینی را می‌توان با استفاده از پرکننده بینی بهبود بخشید. اما بایستی این وضعیت با جراح پلاستیک مورد بحث قرار بگیرد.
  5. اصلاح زاویه نازو فرونتال: این زاویه را می‌توان با فیلر در ناحیه پل بینی بهبود بخشید. این وضعیت بیشتر در طرفین بینی مشاهده می‌شود.
    به طور کلی هر گونه برجستگی و عدم تقارنی در بینی با کمک این روش قابل اصلاح است.
پیشنهاد مطالعه  روش های خانگی درمان سیاهی و جوانسازی دور چشم

معایب فیلر بینی

از آنجایی که هر کس بینی متفاوتی دارد و به دنبال کسب نتایج متفاوتی از انجام این عمل است، بدین ترتیب ممکن است برای برخی از بیماران انجام جراحی بهترین راه حل باشد. اگر کسی تمایل به داشتن بینی بسیار کوچک‌تر یا برآمدگی شدید دارد، جراحی به احتمال زیاد گزینه بهتری برای او خواهد بود.

آیا فیلر بینی دائمی است؟

بسته به نوع فیلر مصرفی ماندگاری این روش متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال پرکننده‌های سیلیکونی نوعی فیلرهای دائمی هستند که می‌توانند جایگزین روش‌های موقتی گردند. در چنین حالتی در صورتی که فردی از جراحی رینوپلاستی قبلی خود ناراضی باشد، دیگر نیازی به انجام جراحی ترمیمی مجدد نخواهد بود چرا که این روش جایگزین ایمنی برای جراحی بینی مجدد به حساب می‌آید.

آیا فیلر بینی عوارض دارد؟

انجام فیلر بینی بدون درد است و معمولا بعد از اعمال بی حسی موضعی صورت می‌گیرد. افراد بعد از انجام این روش قادر به از سرگیری فعالیت‌های روزانه خود خواهند بود. از آنجایی که پرکننده در عمق استخوان قرار می‌گیرد، به ندرت ممکن است کبودی یا تورم همراه با این روش وجود داشته باشد.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تزریق فیلر بینی

آیا فیلر بینی ضرر دارد؟

برخلاف پرکننده‌های ژل موقت، درمان‌های میکرو قطره سیلیکون-۱۰۰۰ یا فیلرهای دائمی هرگز با نکروز، کوری و عفونت همراه نیستند. عوارضی مانند ندول‌ها، برآمدگی‌ها و قرمزی طولانی‌مدت ممکن است پس از هر درمان تزریقی با فیلر رخ دهد. این موارد فقط در تعداد انگشت شماری از افرادی که تحت درمان با این روش قرار گرفته‌اند رخ داده است.

پیشنهاد مطالعه  لیفتینگ صورت چیست؟

چه زمانی باید به متخصص تزریق فیلر مراجعه کرد؟

اکثر بیماران درجاتی از تورم مرتبط با این درمان را خواهند داشت، اما این شرایط طی چند روز آینده برطرف می‌شود. اما همچنان امکان کمی ناراحتی، خونریزی یا کبودی وجود دارد.

در استرالیا مواردی از آسیب عروقی مشاهده شده که طی آن فیلر به طور ناخواسته به رگ خونی تزریق شده است. اگر چه این موارد بسیار نادر هستند اما در صورت وقوع می‌توانند منجر به نکروز پوست یا حتی کاهش بینایی گردند. منطقه بینی با خطر بالاتری برای تزریق فیلر در نظر گرفته می‌شود. دانش کامل آناتومی صورت و تکنیک‌های تزریق ایمن می‌تواند این خطر را تا حد زیادی به حداقل برساند، اما اگر نشانه‌ای رخ دهد، فیلر بینی باید سریعا با تزریق مواد حل کننده از بین برود.

 

پیام بگذارید