متخصص طب سوزنی اصفهان | اثرات درمانی طب سوزنی

کاربرد های طب سوزنی و اثرات درمانی آن

اثرات درمانی طب سوزنی  | در این مقاله قصد داریم در مورد کاربرد های طب سوزنی صحبت کنیم. طب سوزنی یک روش درمانی بسیار قدیمی است. این روش، ۲۵۰۰ سال پیش در کشور چین مورد استفاده طبیبان بود.

امروزه طب سوزنی، یک روش درمانی شناخته شده در سراسر جهان است و طرفداران بسیاری دارد. اگر می‌خواهید درمورد کاربرد‌های طب سوزنی و فواید آن مطالب بیشتری بدانید، تا آخر مقاله با ما همراه باشید. متخصص طب سوزنی اصفهان می‌تواند به شما در درمان و پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری‌ها به عنوان طب مکمل کمک کند.


مطالب جالب و خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :


کاشت نخ لاغری اصفهان | فواید طب سوزنی بر سیستم اندام ها

کاربردهای طب سوزنی در توان‌بخشی

همانطور که گفتیم طب سوزنی یا اکوپانکچر یک روش درمانی قدیمی چینی است که قدمتی بالغ بر ۲۵۰۰سال دارد. کاربرد‌های طب سوزنی در طب فیزیکی و توان بخشی، فراوان است. در ادامه به برخی از این کاربردها، اشاره می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه  چگونگی خوابیدن بعد از بوتاکس

طب سنتی چین دلیل همه بیماری‌های روحی و جسمی را انسداد جریان نیروی چی یا همان نیروی حیات در بدن می‌داند. طب سوزنی با استفاده از فرو کردن سوزن در محل درد، به جریان نیروی چی کمک می‌کند. سوزن‎ها باعث تحریک عصب‌های آن قسمت می‌شوند و فرمان تسکین درد را صادر می‌کنند. این سوزن خاصیتی شبیه به مورفین برای بدن دارد.گفتنی است که فصد خون و ماساژ درمانی علاوه بر طب سوزنی در کلینیک دکتر اردشیر عامری صورت می پذیرد.

فرو کردن سوزن در نقاط مختلف بدن، در درمان ناتوانی‌های حرکتی و توان‌بخشی بیماران نیز، موثر است. جالب است بدانید اثرات درمانی طب سوزنی، مورد تایید پزشکان طب نوین نیز هست. امروزه این روش، در دانشگاه‌های معتبر علوم پزشکی تدریس می‌شود. متخصص طب سوزنی اصفهان می تواند با ارائه اطلاعات کامل در این زمینه و مشخص نمودن فرایند طب سوزنی، در نحوه درمان بسیار موثر واقع شوند.

طب سوزنی و درمان سرطان

دانشمندان و پژوهشگران زیادی مشغول مطالعه روی کاربرد‌های طب سوزنی هستند. آن‌ها می‌خواهند بدانند که آیا این طب می‌تواند روش مناسبی برای درمان استرس، اضطراب، افسردگی و علائم مربوط به سرطان باشد یا خیر؟

بائو یکی از پزشکان طب سوزنی است که بر روی درمان سرطان پستان با این طب فوکوس کرده است. او می‌گوید: بسیاری از پزشکانی که در خارج از حوزه طب سوزنی چین به فعالیت می‌پردازند، این مسئله را نپذیرفته‌اند که این طب می‌تواند بیماری‌های خاصی، مثل بیماری‌های کبدی، کلیوی و یا دیابت را معالجه کند. اگر کاربرد‌های طب سوزنی بتواند درمان سرطان را هم شامل شود، خیلی شگفت انگیز می‌شود! اما هنوز این طور به نظر می‌رسد که نیاز به تحقیقات بیشتر، در این زمینه است.

پیشنهاد مطالعه  بوتاکس برای چه کسانی ضرر دارد ؟

فواید و کاربردهای طب سوزنی در مطالعات آلمانی‌ها

نتایج تحقیقاتی که در آلمان درباره طب سوزنی انجام شده، نشان می‌دهد که این روش در درمان برخی بیماری‌ها، بسیار اثربخش است. در این تحقیقات دامنه‌دار لیستی از بیماری‌ها که نتایج شگفت‌انگیزی در درمان با طب سوزنی نشان دادند ارائه شد که شامل موارد زیر است.

  1. درمان زانو درد با طب سوزنی
  2.  درمان کمر درد
  3. درمان گردن درد
  4.  درمان استئوآرتریت
  5. سردردهای عصبی و میگرنی
  6.  درمان سلولیت
  7. رفع افتادگی پلک و پوست
  8.  ناباروری

متخصص طب سوزنی اصفهان | طب سوزنی صورت.

طب سوزنی موثر در درمان نازازیی

درمورد خانم‌هایی که تخمدان پلی‌کیستیک دارند، تحقیقاتی انجام شده است. هدف از این تحقیقات، بررسی نقش طب سوزنی در درمان ناباروری این گروه از زنان بود. در سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ مقالاتی نوشته شد که نشان می‌دهد حفظ تعادل هورمون، مثل کاهش سطح تستوسترون و تنظیم تخمک‌گذاری به وسیله طب سوزنی قابل انجام است. تمام این موارد منجر به افزایش ۳۳ درصدی یک بارداری موفق می‌شود.

طب سوزنی چگونه انجام می‌شود؟

سوزن‌ها در محل‌هایی قرار می‌گیرند که انرژی در آن جریان پیدا می‌کند و گفتیم که این انرژی “چی” نام دارد. گذاشتن سوزن‌ها در هرجایی درست نیست و همان‌طور که توضیح دادیم، اگر جریان “چی” در بدن قطع شود، فرد دارای حالات روحی و روانی خوبی نخواهد بود. در مواقع انسداد، فرد باید به پزشک متخصص طب سوزنی اصفهان مراجعه کند و با استفاده از کاربرد‌های طب سوزنی، درمان شود.
وقتی به پزشک مراجعه می‌کنید، یافتن محل جریان انرژی توسط پزشک انجام می‌شود و سوزن‌ها در همان قسمت‌ها فرو می‌رود تا با تحریک عصب‌های آن قسمت، درد بهبود پیدا کند.

پیشنهاد مطالعه  درمان مشکلات تیروئید با طب سوزنی

 

پیام بگذارید