متخصص طب سوزنی اصفهان در طب سوزنی چه روی می‌دهد؟

طب سوزنی فرمی از پزشکی سنتی چینی است که قرن‌ها انجام شده است. این درمان بر اساس نظریه‌ای است که بیان می‌دارد انرژی، که chi نامیده می‌شود، در طول بدن و اطراف آن درطول مسیرهایی که meridian نامیده می‌شوند در جریان است.در ادامه شما مطالعه خواهید کرد که در طب سوزنی چه روی می‌دهد؟

کارورزان طب سوزنی معتقدند بیماری وقتی اتفاق می‌افتد که یک عامل، chi را مسدود کرده و یا نامتعادل می‌سازد. طب سوزنی راهی برای غیرمسدودسازی و یا اثرگذاری chi می‌باشد و به آن کمک می‌کند که به تعادل بازگردد. طب سوزنی با قرار دادن سوزن‌های بسیار نازک درون پوست در نقاط مشخصی از بدن انجام می‌شود. این کار برای تاثیر بر جریان انرژی انجام می‌شود. گاهی اوقات گرما، فشار و یا جریان الکتریکی خفیف به همراه سوزن‌ها استفاده می‌شود.

در طب سوزنی چه روی می‌دهد؟

کارورز طب سوزنی ممکن است از شما آزمونی گرفته و سوالاتی درباره‌ی درد و چگونگی عملکردتان بپرسد. همچنین وی از سلامت کلّی شما خواهد پرسید.

سپس به دنبال مکان‌هایی در روی بدنتان که «point» نامیده می‌شود می‌گردد تا به chi که مسدود شده یا جریان درستی ندارد دست یابد. هر پوینت یا نقطه با یک مشکل سلامتی مشخص و یا عملکرد بدن ارتباط دارد.

پیشنهاد مطالعه  بادکش درمانی برای درمان کمر درد

کارورز نشانه‌هایی را ،برای مثال از طریق استخوان‌ها و عضلات، برای یافتن پوینت‌ها مشخص می‌کند تا سوزن‌ها را جایگذاری کند. بعد یافتن نقاط به سرعت سوزن‌های بسیار نازکی را به پوست با ضربات آهسته فرو میبرد. احتمالاً چندین سوزن جایگذاری شود، برخی را عمقی فرو ببرند، بستگی دارد که کارورز برای بازیابی جریان chi چه چیزی را مورد نیاز می‌یابد. کارورزان نظرات متفاوتی دارند اما در بیشتر موارد، درمان برای ۱۵ دقیقه تا یک‌ ساعت طول می‌کشد. شاید برای تکمیل درمان، ویزیت‌های متعددی نیاز باشد. برخی افراد ویزیت‌های مداومی دارند.

طب‌ سوزنی چه احساسی دارد؟

هنگام فرو رفتن سوزن شاید فشار اندکی احساس شود، بیشتر افراد آن را آسیب‌زا نمی‌بینند. در آن ناحیه ممکن است سوزش، بی‌حسی و خارش احساس شود و یا یک جراحت کوچک باشد. کارورزان معتقدند که این، نشان از برقراری جریان انرژی یا chi می‌باشد. بعد از جایگذاری سوزن‌ها، کارورز احتمالاً سوزن‌ها را اندکی جلو و عقب بگرداند و یا از گرما یا جریان الکتریکی بر روی سوزن استفاده کند.

پیام بگذارید