متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان اختلال قاعدگی و درد های پریودی

درمان اختلال قاعدگی طب سوزنی

درمان اختلال قاعدگی طب سوزنی اختلال در سیکل ماهیانه در خانم ها خیلی به چشم می خورد، که به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله این موارد می‌توان اشاره به: مشکلات روحی، استرس و اضطراب، زیاد بودن رابطه زناشویی، کم خون بودن بدن، زایمان متعدد و… نام برد.

در طب غربی مشکلات متعددی وجود دارد از جمله اینکه زمان درمان طولانی‌تر است و داروهای متعددی باید مصرف کنن، حتی این را بدانیم در طب چین بیماری از پایه و اساس درمان می شود. همین مصرف دارو در دراز مدت مشکلات متعددی بوجود می آورد از جمله اینکه چاقی خاص ایجاد می کند، در ترشح و مقدار هورمون زنان تاثیر می گذارد، که از عوارض طب غربی است، اما در طب سوزنی بدون مصرف دارو و بدون درد و ناراحتی خاصی برای بیمار در طول یک دوره درمان می شود این بیماری را درمان کرد.

متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک با طب سوزنی چینی

درمان با طب چین

 طب سوزنی کلاسیک ، امبدینگ یا همان کاشت نخ، بادکش درمانی یا کاپینگ و حتی استفاده از گیاه درمانی می باشد. در درمان به روش امبدینگ در طی یک جلسه در ماه با کاشت نخ های قابل جذب مخصوص در نقاط طب سوزنی درمان حاصل می شود. و دیگر نیاز نیست بیمار هر هفته دو جلسه برای سوزن زدن مراجعه کند، به این صورت که یک جلسه امبدینگ معادل ۱۰ جلسه طب سوزنی کلاسیک می باشد.

درمان اختلال قاعدگی طب سوزنی درد های قاعدگی یا دردهای پریود که به آن اصطلاحا (دیسمنوره) گفته می شود دردهایی هستند شدید، ضربان دار، تیز و سوزشی که اغلب در قسمت پایین شکم و نیز در ناحیه ران ها احساس می شوند . از نظر طب غربی علت این دردهای قاعدگی اغلب نا مشخص می باشند و برای تسکین آنها نیز از داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی که دارای عوارض جانبی زیادی نیز می باشند استفاده می گردد.

در حقیقت صدها سال است که از طب سوزنی برای درمان دردهای قاعدگی در چین استفاده می شود. از نظر طب سوزنی کبد نقش مهمی در بروز این دردهای قاعدگی ایفاء می کند . مریدین کبد در طب سوطب سوزنی ازانگشت شست پا شروع شده واز ناحیه داخلی ران ها به سمت دستگاه تناسلی رفته وازآنجا به کبد و پستانها می رود. متخصص طب سوزنی با استفاده از نقاطی از مریدین کبد می تواند دردهای قاعدگی را در خانم ها درمان نمایند.

بیشتر مطالعه کنید : 

پیشنهاد مطالعه  مزیت استفاده از طب سوزنی برای جوانسازی پوست

پیام بگذارید