متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان مشکلات تیروئید با طب سوزنی

درمان تیروئید با طب سوزنی

اگر شما نیز جز افرادی هستید که می خواهید تیروئیدتان را درمان کنید؛ احتمالا با روش درمانی طب سوزنی آشنا باشید. هنگامی که غده تیروئید عملکرد صحیحی دارد؛ با ترشح کافی هورمون ها به تنظیم سوخت و ساز بدن شما کمک می کند. وزن، سطح انرژی بدن و سلامت روان تحث تاثیر ترشح این هورمون قرار دارند؛ اما هنگامی که این هورمون کمی بیشتر یا کمتر از حد معمول آزاد شود؛ مشکلاتی را به همراه دارد.

تیروئید یکی از بیماری هایی است که هر ساله توسط طب سوزنی درمان می شود. این روش درمانی مانند تمامی شیوه های دیگر به آگاهی نیاز دارد. بنابراین اگر تصمیم درمان تیروئید با طب سوزنی را دارید؛ تا انتها با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : درمان بیماریها با طب سوزنی

در کشورهای غربی درمان این بیماری با داروهای بسیاری امکان پذیر است. استفاده از جراحی نیز حرف اول را می زند. برخلاف آن ها، در کشورهای شرقی داروها و عمل های جراحی با داروهای گیاهی و طب سوزنی جایگزین شده اند. تغییر در سبک زندگی و ایجاد تمریناتی برای بهبود بیشتر انجام می شود.

پزشکان طب سوزنی معتقد هستند که عوامل بیرونی (رژیم غذایی، آسیب های جسمانی) و عوامل درونی (حالات عاطفی، تحریکات عصبی و ویژگی های ارثی) موجب عدم تعادل هورمون ها می شوند. طب سوزنی به طور مستقیم بر عوامل زیر تاثیر می گذارد:

  • تعادل هورمون ها در بدن
  • تنظیم سطح انرژی
  • کنترل احساسات
  • تنظیم قاعدگی

متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان مشکلات تیروئید با استفاده از طب سوزنی

چگونگی درمان مشکلات تیروئید با طب سوزنی

انجام این روش با تعیین چندین نقطه خاص در بدن صورت می گیرد. در گوش ها و قسمت هایی از کمر، نقاط تحریک پذیری وجود دارند که در تنظیم هورمون ها موثر هستند. طب سنتی با تحریک این نقاط، موجب تنظیم فعالیت ها در بدن می شود. دانشمندان نیز نسبت به اثرات این روش درمانی بر وضعیت شیمیایی و عصبی مغز آگاهی دارند.

این نقاط تحریک پذیر به هشت نقطه اصلی و دو هزار نقطه فرعی تقسیم می شوند. نقاط تحریک پذیر اصلی، نقاطی هستند که مجرای عصبی زیادی در آن محل جمع شده اند. فرو کردن سوزن در آن محل موجب ایجاد تحریک الکتریکی قشر خارجی مغز می شود.

پس از ایجاد تحریک الکتریکی، مواد شیمیایی از غدد هیپوتالاموس ترشح می شود. این مواد شامل سروتونین و اندورفین است که در کاهش درد  و تقویت سیستم دفاعی بدن تاثیر دارند. این همان راز موفقیت طب سوزنی است که سبب ایجاد روشی نوین در علم پزشکی شده است. در کنار درمان مشکلات تیروئید با طب سوزنی، تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی به پیشرفت روند درمان کمک می کند.

 

پیشنهاد مطالعه  حفظ سلامت پوست با 5 روش

دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان 

پیام بگذارید