شاید سیگار را ترک کنید!

بعضی وقت ها ممکن است بعد از اینکه پیش متخصص اوریکولوتراپی رفتید، متوجه شوید به جای سوزن های بلند، درمان گر سوزنی پونزش کل را در نقطه خاصی از گوش تان نصب می کند و روی آن را با یک نوار چسب می پوشاند. این پونز ممکن است برای مدت چند روز یا حتی چند هفته همراه شما باقی بماند.

جالب است بدانید چنین حالتی وقتی توسط اوریکولوتراپیست تجویز می شود که شخص از درد یا مشکلی مزمن رنج ببرد. برای مثال عفونت های طولانی مدت یا انواع اعتیاد به مواد مخدر می توانند زیرمجموعه این مشکلات قرار بگیرند. البته باید به خاطر داشت در مورد انواع اعتیاد، آریکولوتراپی شاید کمک کننده باشد اما نمی توان گفت صددرصد در درمان این ناهنجاری موثر است.

چند قطره خون کافی است!

شاید شما هم  متنی را که می گوید اگر متوجه علائم سکته در کسی شدید روی گوش او را سوراخ کنید تا چند قطره خون بیاید، خوانده باشید. گویا این متن اشاره ظریفی به یکی از انواع آریکولوتراپی دارد که براساس آن برای رفع برخی از مشکلات باید نواحی خاصی از گوش را سوراخ کرد و اجازه داد چند قطره خون بیاید. مشکلاتی که با این روش بهبود پیدا می کنند، شامل مشکلات قلبی، کلسترول و فشار خون بالا هستند.

پیشنهاد مطالعه  لاغری آسان شکم و پهلو

در کنار این روش ها، طب سوزنی روی گوش، روش دیگری هم دارد که کمی تا قسمتی با الکتریسیته سر و کار دارد! در این روش با ابزار مخصوص، امواج الکترومغناطیسی به نواحی مختلف گوش انتقال داده می شود که به خصوص اعصاب را مد نظر دارد. به همین خاطر کسانی که مشکلات عصبی دارند یا از فلج رنج می برند، می توانند از این روش کمک بگیرند. منتها ضروری است قبلش حتما با پزشک متخصص شان مشورت کنند، لطفا!

متخصص طب سوزنی اصفهان | اوریکولوتراپی

حساسیت نشو!

یکی از خدماتی که جلسات اوریکولوتراپی به افراد می دهند کمک به بهبود اضطراب است. افرادی که دچار اضطراب و تنش هستند، می توانند برای رفع تشویش های روزمره از این روش کمک بگیرند و اجازه دهند گوش شان فرمان اعصاب شان را در دست بگیرد. از طرف دیگر بعضی از تحقیقات خبر از تاثیرات مثبت گوش درمانی بر حساسیت های فصلی و غیرفصلی هم می دهند. البته این تاثیرات هم در حد بهبودی نسبی بوده اند نه درمان کامل.

یک نوع ملین جدید!

شاید شما هم شنیده باشید که بسیاری از دردها از مشکلات مربوط به روده ها نشات می گیرند. به همین خاطر منظم کار کردن روده ها بسیار مهم است و یبوست دردسری بزرگ محسوب می شود!

پیشنهاد مطالعه  درمان مشکلات تیروئید با طب سوزنی

تحقیقی که در سال ۲۰۱۰ انجام شد، رابطه بین درمان یبوست و طب سوزنی روی گوش را بررسی کرد و شواهدی مبنی بر مفید واقع شدن این روش به دست داد. با این حال پژوهشگران این پروژه اعلام کردند برای اعلام قطعی بودن نتایج به تحقیقات بیشتری نیاز است.

آریکولوتراپی – طب سوزنی روی گوش

پیام بگذارید