متخصص طب سوزنی اصفهان | رفع سیاهی دور چشم با کاشت نخ و طب سوزنی

رفع سیاهی و گودی دور چشم با کاشت نخ و طب سوزنی

رفع سیاهی و گودی دور چشم با کاشت نخ و طب سوزنی جدیدترین متد های ارائه شده برای رفع این عارضه است. سیاهی و گودی دور چشم از نواقص زیبایی چهره محسوب می شود که متاسفانه بسیاری از افراد با این مشکل درگیر هستند. تاکنون روشهای مختلف دارویی، تزریقی و لیزر توسط پزشکان ارائه شده است که در یک بازه زمانی زمان مورد آزمایش قرار می گرفته اما در نهایت به دلیل کارآمد نبودن برای بسیاری از افراد کنار گذاشته می شدند. جدیداً رفع سیاهی دور چشم با استفاده از کاشت نخ و طب سوزنی آزمایش قرار گرفته است و پاسخ های نویدبخشی را به بیماران داده است.

علت تیرگی و گودی زیر چشم

پیدایش هاله تیره رنگ در اطراف چشم باعث کاستن از زیبایی چشم‌ها شده و بسیاری از افراد را به سوی مطب های زیبایی می کشاند. این مشکل که نادر هم نیست علل مختلفی چون زمینه ارثی، خستگی، کار زیاد، گریه کردن، تنظیم نبودن ساعت خواب، استفاده زیاد از عینک های طبی و تغذیه نامناسب را دارد.

گرچه بعضی از پزشکان اعتقاد دارند که خون رسانی نامناسب به اطراف چشم ها دلیل اصلی تیرگی و گودی زیر چشم است. اما اگر جدی تر این عارضه را بررسی کنیم بیماری هایی چون کم کاری تیروئید، اختلالات رنگدانه های پوستی، استرس و اگزما، کم خونی می تواند باعث سیاهی و تیرگی دور چشم شود و متاسفانه برخی از افراد به صورت ژنتیکی و از دوران کودکی به این عارضه مبتلا هستند.

البته باید بگویم که کشیدن سیگار و مصرف بیش از اندازه الکل نیز می تواند باعث گودی و تیرگی زیر چشم می شود.

متخصص طب سوزنی اصفهان |رفع سیاهی دور چشم طب سوزنی

انواع درمان های رفع سیاهی و گودی دور چشم

به طور کلی درمان رفع سیاهی و گودی زیر چشم به دو دسته درمان‌های طب مدرن و طب سنتی تقسیم بندی می شود. استفاده از آی پی ال یا نور پالسی، لایه برداری لیزری، هایفوتراپی ( استفاده از امواج فراصوت ) ، تزریق ژل هیالورونیک اسید، تزریق چربی همگی از نسخه‌های پزشکی نوین در حوزه زیبایی است که متاسفانه یا تاثیر بسیار کمی دارند و یا اینکه دوام زیادی ندارند.

از نظر متخصصین طب سوزنی، علت سیاهی و گودی دور چشم، رکود جریان خون و یا تجمع انرژی چی در این ناحیه از صورت است. عدم خون رسانی و بلوکه شده این نوع انرژی به مرور زمان باعث ایجاد عارضه مزمن تیرگی در اطراف چشم می شود.

رفع سیاهی و گودی دور چشم با کاشت نخ و طب سوزنی

حتما با تاثیر مثبت طب سوزنی در درمان بسیاری از بیماری ها آشنا هستید اما ممکن است کاربرد طب سوزنی در زیبایی چهره را کمتر شنیده باشید. از نظر متخصص طب سوزنی ، علت سیاهی و گودی دور چشم، رکود جریان خون و یا تجمع انرژی چی در این ناحیه از صورت است. عدم خون رسانی و بلوکه شده این نوع انرژی به مرور زمان باعث ایجاد عارضه مزمن تیرگی در اطراف چشم می شود.

برای درمان این عارضه استفاده از سوزن ها باعث می شود تا جریان خون به گردش درآمده و انرژی چی نیز پخش شود. زیرا این سوزن ها عروق و مویرگ های لنفی اطراف چشم را تحریک می کنند و همچنین گرفتگی کانال انرژی را از بین می‌برند. به مرور زمان علاوه بر رفع تیرگی حتی کک و مک های حاضر در این ناحیه نیز رفع می شود.

از طرف دیگر تحریک کلاژن سازی و تولید الاستین در پوست با فرو رفتن سوزن های بسیار ریز در درمانهای طب نوینی چون مزونیدلینگ و استفاده از درمارولر نیز اثبات شده است. بنابراین در طب سوزنی نیز این اتفاق رخ می‌دهد و منجر به پر شدن گودی زیر چشم می شود.

بیشتر بخوانید : نحوه انجام لیفت نخ زیر چشم

پیشنهاد مطالعه  درمان آسم با تکنیک طب سوزنی

پیام بگذارید