طب سوزنی برای اندومتریوز

متخصص طب سوزنی از این روش به عنوان روشی طبیعی و غیر تهاجمی برای مقابله با اندومتریوز استفاده می کنند که نسبت به درمان های مرسوم خطر کمتری داشته و از آنها ارزان تر است. به علاوه، عوارض جانبی طب سوزنی نسبت به داروها و جراحی توصیه شده توسط پزشکی مدرن بسیار کمتر است.

هنگام مراجعه به یک پزشک طب سوزنی به احتمال زیاد یک معاینه طب سنتی چینی برای شناسایی علائم منحصر به شما انجام می شود. این معاینه برای ایجاد یک برنامه درمانی اختصاصی برای هر فرد استفاده می شود. شایع ترین عدم تعادل ها در اندومتریوز عبارتند از:

  1. ایستایی خون
  2. ایستایی چی
  3. کمبود یانگ در کلیه
  4. کمبود چی در طحال
  5. ایستایی گرمای مرطوب

اگر تصمیم به استفاده از طب سوزنی برای  مقابله با اندومتریوز دارید، دوره درمان شما شش تا هشت هفته طول خواهد کشید و هر هفته باید یک یا دو بار به متخصص طب سوزنی مراجعه کنید. پس از مرحله اول، پزشک شما ممکن است تعداد جلسات را به دو هفته در ماه تقلیل دهد. به طور معمول، انتظار می رود که پس از سه تا شش ماه نتایج درمان را مشاهده کنید.

به علاوه متخصص طب سوزنی ممکن است درمان تغذیه ای را نیز به شما توصیه کند که می تواند شامل فرمول های گیاهی طب سنتی چینی باشد.

م تخصص طب سوزنی اصفهانتنظیم متابولیسم با طب سوزنی

آیا طب سوزنی برای اندومتریوز مؤثر است؟

طب سوزنی می تواند با کمک به کاهش التهاب بدن به برخی از خانمها در مقابله با عارضه ی اندومتریوز کمک کند اما باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود. همچنین طب سوزنی ممکن است در درمان افسردگی، اضطراب و عدم تعادل احساسی که بسیاری اوقات در بیماران مبتلا به اندومتریوز مشاهده می شوند نقش داشته باشد.

در مقاله ای که در سال ۲۰۱۱ در مجله پزشکی نیو اینگلند منتشر شد به یک کارآزمایی اشاره شد که نشان می داد طب سوزنی به سبک ژاپنی برای درمان دردهای مربوط به اندومتریوز مفید است.

مقاله دیگری که در سال  ۲۰۱۷ در یک ژورنال معتبر به چاپ رسید اظهار داشت که اگرچه مطالعات فعلی نشان می دهند که درد اندومتریوز با طب سوزنی کاهش می یابد اما باید مطالعات بیشتری در این زمینه انجام شوند.

 

پیشنهاد مطالعه  پروفایل مطب دکتر اردشیر عامری در وب سامانه کلینیک24

بیشتر بخوانید : 

پیام بگذارید