متخصص طب سوزنی اصفهان | طب سوزنی گوش و کاربرد های آن

طب سوزنی گوش چیست ؟

گوش ما محل عبور پایانه های عصبی و رگ های خونی متعددی است که روی کارکرد بقیه اعضا تاثیرگذار است . بنابراین ما می توانیم با طب سوزنی روی گوش ، درمان برخی از بیماری ها را میسر نماییم . طب سوزنی گوش بوسیله دکتر نوجیر در سال ۱۹۵۲ کشف و پایه ریزی شد . بر اساس یافته های دکتر نوجیر نقشه ایی از بدن انسان بر روی گوش قرار دارد که مثل نقشه انسان در مغز می باشد .

بر اساس اینکه گوش مانند یک جنین برعکس می باشد ، وقتی بیماری در بدن بروز میکند تغییراتی در نقشه انسان در مغز نیز ایجاد میشود و هر قسمت از گوش می تواند در بخشهای مختلف بدن تاثیرگذار باشد . در نتیجه گوش انسان همانند نقشه انسان روی مغز عمل کرده و میتواند اعمال کنترل و درمان بیماری را در بدن انجام دهد . لذا بنا به تشخیص پزشک طب سوزنی با قرار دادن سوزن در نقاط مختلف گوش می توانیم بیماری های مربوطه را درمان نماییم .

در طب سوزنی گوش چون نقاط بسیار کوچک و میلی متری هستند و برای تشخیص آن گاهی از دستگاههای مخصوص استفاده می نمایند در نهایت تخصص و مهارت پزشک به تشخیص نقاط کمک می نماید .

 

پیشنهاد مطالعه  آشنایی با اثرات طب سوزنی برای پوست 

متخصص طب سوزنی اصفهان | طب سوزنی گوش

کاربردهای این تکنیک 

  • کمک به تشخیص بیماریها و موضع بیماری و تشخیص سیر پیشرفت بیماری
  • کنترل دردهای عضلانی و اسکلتی
  • کنترل وزن و اشتها
  • ترک اعتیاد

درمان بیش از ۱۰۰ بیماری از جمله ، آلرژی ، سر دردها ، میگرن ، شانه منجمد ، درد آرنج ، زخم معده ، یبوست ، چاقی و …. سوزنهای مورد استفاده در این تکنیک درمانی بسیار ظریف و نازک می باشد، و البته گاهی بجای سوزن از چسبهای گوش که یک دانه گیاهی در زیر آن قرار دارد استفاده می شود تا اثرات تحریکی مداوم ایجاد نماید و روند درمان تسریع گردد .

پیشنهاد می نماییم پس از پایان جلسات درمانی برای بهبودی کامل با ما مشورت نماید تا در صورت نیاز جلسات تکمیلی برای درمان آغاز گردد .

درمان بیماری های مزمن با کاشت سوزن های مخصوص در گوش

پیام بگذارید