متخصص طب سوزنی اصفهان | طب سوزنی و درمان افسردگی

درمان افسردگی با طب سوزنی امکانپذیر است ؟ 

افسردگی یک بیماری روانی جدی اما قابل درمان است که خود را با علائم روحی، ذهنی و جسمی نشان می دهد. یکی از ویژگی های قابل توجه خلق و خوی افسرده و کاهش لذت است. کسی که افسرده است، از لحاظ روحی ناراحت، بدبین و ناامید است. از کارهایی که قبلا با علاقه انجام می داد لذت نمی برد و احساس غم و اندوه و تنهایی می کند. علاقه او به محیط اطراف کاهش می یابد؛ احساس دلتنگی و ناآرامی دارد. این احساسات مانع از زندگی روزمره فرد می شود و ممکن است برای ماه ها ادامه یابد همچنین بر فعالیت های ذهنی و سلامت عمومی تاثیر منفی می گذارد.

افسردگی به تنهایی یک مشکل سلامتی است  وهمچنین می تواند باعث بیماری های دیگر و یا بدتر شدن دوره آنها شود. به عنوان مثال، افسردگی در دوران بارداری یا بعد از زایمان می تواند مشکلات جدی در مادران ایجاد کند. باز هم، یک رابطه جدی بین افسردگی و توسعه دیابت و بیماری قلبی با تحقیقات علمی ثابت شده است.

متخصص طب سوزنی اصفهان نکاتی پیرامون طب سوزنی و تاثیر بر لاغری و کاهش وزن

دپرشن در طب سنتی چینی نوعی بیماری مالیخولیا است که در درمان آن می توان از طب سوزنی بهره مند شد. هر از گاهی ممکن است هر کس احساس دپرشن یا ناراحتی کند. این معمولاً یک کسالت سطحی تلقی می شود و طی چند روز به طور خود به خودی برطرف می شود. در افسردگی ، عملکرد طبیعی زندگی روزمره مختل می شود. وضعیتی وجود دارد که باعث ناراحتی فرد و محیط اطراف او می شود.

طب سوزنی روشی بسیار مؤثر در درمان دپرشن است. در گزارش سازمان بهداشت جهانی در سال ۱۹۹۴ آمده است که طب سوزنی یک روش درمانی مؤثر برای درمان افسردگی است. از همین گزارش دیده می شود که طب سوزنی که بیشتر در درمان چاقی در کشور ما به کار می رود ، در درمان افسردگی موفق تر از درمان چاقی است.

درمان افسردگی با طب سوزنی

پیشنهاد مطالعه  افسردگی و طب سوزنی درمانی بدون دارو بدون عارضه

پیام بگذارید