متخصص طب سوزنی اصفهان | کربوکسی تراپی جای جوش و رفع انواع اسکار

روش کار کربوکسی تراپی جای جوش

روش درمان پوست  و  جای جوش به واسطه سوزن یک روش درمان قدیمی می‌ باشد که به اولین تزریق ها بستگی دارد. همیشه تا به امروز استرس تزریق آمپول و سوزن با ما همراه بوده است و همیشه نگرانی ‌هایی را به دنبال خواهد داشت. اما باید گفت که گاهی اوقات تزریق سوزن و آمپول باعث ترس و اضطراب نمی ‌شود بلکه باعث می شود تأثیرات بسیار مثبتی بر روی پوست صورت شما انجام بگیرد. اگر شما جزء افرادی هستید که از سوزن استرس ندارید و نگران تزریق آن نیستید باید بدانید که از بهترین افرادی هستید که روش کربوکسی تراپی برای جای جوش در صورت شما بسیار تاثیرگذار و مفید خواهد بود.

باید بدانید که به واسطه تزریق ‌های کوچکی که با استفاده از سوزن ‌های ظریفی انجام می‌گیرد می‌توانید برای بهبود جا های جوش خود روش بسیار مناسبی را داشته باشید. این سوزن ‌ها به یک لوله اتصال دارند و به  واسطه آن لوله میزان بسیار کمی دی ‌اکسید کربنی که برای پوست مفید می باشد، وارد سوزن ‌ها می‌شود و از همین جهت به زیر پوست شما انتقال داده می‌شود.

نحوه عمل های علمی از طریق این روش بسیار زیاد است که برای اطلاعات بیشتر از آن‌ ها باید مقداری صبور باشید. تجربه تزریق کربوکسی تراپی در زیر پوست مانند نوشیدن نوشابه ‌های گازدار می باشد که به واسطه تزریق کردن بر روی پوست صورت شما ایجاد می شود.

مطالب پیشنهادی مرتبط : 

 

پیشنهاد مطالعه  پژوهش پیرامون تاثیر طب سوزنی در باروری

انواع اسکار که با کربوکسی تراپی بر طرف می شوند :

  • اسکار لکه ‌ای

ضایعاتی بر روی پوست هستند که سطح صافی دارند و به ‌صورت کم‌رنگ و پررنگ بر روی پوست اشخاص ایجاد می شوند.

  • اسکار گوشت اضافه

جای جوش هایی هستند که اغلب به‌ صورت برآمده و زائده اضافی بر روی پوست ایجاد می‌کنند و اکثر آن‌ ها رنگی هستند.

  • اسکار عمقی

به واسطه از بین رفتن بافت‌ های زیر پوستی یک اسکار با عمق زیاد به وجود می‌آید که به آن اسکار عمقی می گویند.

  • اسکار کلوئیدی

رنگ این اسکار قرمز ارغوانی می باشد که به اندازه ضایعات پوستی بزرگی . به طور کلی می‌‌توان گفت جای جوش برآمده را اسکار کلوئیدی می‌نامند.

در رابطه با اطلاعات بیشتر شما لازم است بگوییم که اسکار در زبان فارسی به معنی بافت جوش گاه می ‌باشد. به‌ طورکلی اسکار یعنی بافتی که در ناحیه جوش ‌های صورت و اطراف آن حاشیه ‌ای زخم مانند به وجود می آید. اسکار برای ترمیم زخم ‌ها بر جای جوش ‌ها یک مکانیسم طبیعی در بدن می ‌باشد که به واسطه آن می‌‌توان رشد بافت ها تا زمان رسیدن به استقامت لازم ادامه دار و پشت سر هم باشد.

حتی ممکن است این روند زمان حدود یک سال طول بکشد که در اصطلاح به این مرحله می گویند که اسکار بالغ شده است یا اسکار به طور کامل رسیده و پخته شده است.

متخصص طب سوزنی اصفهان

پیام بگذارید