متخصص طب سوزنی اصفهان | طب سوزنی کاهش و درمان درد آرتروز

درمان آرتروز با طب سوزنی

بیماری معروف به کلسیفیکاسیون در بین مردم یا با نام پزشکی “ آرتروز ” در نتیجه ساییدگی در مفاصل رخ می دهد. در مفاصل که استخوان ها را به هم وصل می کند ، غضروف مفصلی وجود دارد که سطوح استخوان مخالف را پوشانده و حرکت بدون درد و لغزنده را فراهم می کند. با گذشت سال ها ، سطح بافت براق و صاف از بین می رود و استخوان زیر آن با ریزش  پدیدار می شود. برخلاف تصور عامه ، هیچگونه تجمع آهک در مفاصل در آرتروز وجود ندارد.

آرتروز در مفاصل تحمل بار شایع است. بیشتر در مفاصل زانو، باسن، انگشتان دست و ستون فقرات درگیر هستند. اما درگیری مفاصل مانند مچ دست ، شانه و آرنج بسیار نادر است مگر اینکه آسیب خاصی دیده باشد.

متخصص طب سوزنی اصفهان پ عوارض طب سوزنی

اگر آرتروز در نتیجه اضافه وزن رخ داده باشد ، باید با اعمال درمان لاغری با طب سوزنی ، وزن ایده آل به بیمار داده شود. از طرف دیگر ، طب سوزنی به طور گسترده در جهان به عنوان یک روش درمان کمکی در آرتروز خفیف و متوسط مورد استفاده قرار می گیرد. درمان آرتروز با طب سوزنی در ۱۰ تا ۱۴ جلسه هر روز یا یک روز در میان که تقریبا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد انجام می شود. پس از پایان این کار ، ادامه درمان ها باید هفته ای یکبار ، یکبار در ماه و سپس هر ۳ ماه یک بار انجام شود. اگر برای درد پس از ۵-۴ جلسه جواب دهد ، بدین معنی است که درمان کاملاً موفق خواهد بود. اگرچه میزان موفقیت مطابق مورد متفاوت است ، اما از نظر کاهش درد نتایج مثبت در حدود ۷۰-۶۰٪ به دست آورده شده است.

پیشنهاد مطالعه  زیبا کردن بینی با تزریق فیلر بینی

از آنجا که طب سوزنی ، آنزیم ها و مواد ضد التهاب بدن را آشکار می کند ، هم از درد جلوگیری می کند و هم التهاب را کاهش می دهد.  تمایل به عفونت را کاهش می دهد.

طب سوزنی گوش چینی در کاهش اشتها ،ترک سیگار و درد

 

صفحه رسمی درکتر اردشیر عامری

پیام بگذارید